Събития с цветна тематика

Публикувай отговор
dal

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от dal »

така е , защото нашите бг производители , че даже и вносители от времето на "Златния орфей" и "Златен медал на пловдивския панаир" не са мръднали на милиметър напред .
и какво има да ни учудва , когато изложенията се правят в сгради ,управлявани от едни и същи лица от времето на развитото социалистическо общество.
доста от бг цветарите са наследници на хора работели в управлението , транспорта , логистиката на бившите държавни обединения от типа на институти , булгарцвети и т.н , да не давам примери кой кой е , че не знам кои лайна негодни четат тук ...
щото четат , ама като четат не вдяват кое да променят и накъде , а влизат само да напише нещо от сорта че от следене на световните цветарски борси няма време да си измие зъбите и да следи некакъв си цветарски форум какви потребности има , какви поръчки от пичката си лелина прави , какво търси като растения асортимент , доколко хората тук разбират и имат съответните претенции за едно или друго.
Тук очевидно голяма група хора е готова да плаща за нови тенденции и нови сортове . На цени тройни петорни спрямо техните.
На тях им стига обаче да си продават нещата на 3 лв /2 лв / 1 лв , със старите маркетинзи и общото инфо , ей така по полировката.
Никога не съм обичала да се мъкна по флори и фауни , защото принципът на този тип изложения е да се изкара на витрината не това което аз искам търся мечтая и на мен ми трябва , а онова което те са успели да докопат отвъдят отгледат и смацат годно за пазара до съответното изложение. А това честно казано след 5-6 години усилено градинарстване са две напълно несъвпадащи търсения и предлагания. Аз вече не искам някакви си банални нещица , ами искам определен ефект, нов сорт , щото и мястото свършва.
Та за мен самата идея да обикалям е досадна и обречена изначало .
В този смисъл незабравка , която е и търговец и градинар е едно много приятно изключение- тя е тук , следи тенденциите , участва , ъпгрейдва , изобщо мери температурата на пазара в хубавия смисъл.
Най големите градинарски интернет продавалници имат най яките форуми именно защото между двете тенденции има пряка връзка , но на нашите бетонени чутури върви му доказвай....

Например онзи ден отворих на сортови семена сайта - розарската секция е сто процента заредена от един от нашите розови производители. И аз знам , че този сайт продава .Е , за какво са му на него да си влачи розите на флора и на фауна?
А и като са преместили от традиционното място изложенията хората си имат установени стереотипи и просто не ходят.
И участващите не се и записват за участие , даже да имат какво да предложат.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от Denis »

Незабравка може и да е изключение по въпроса за маркетинга на немасовото, за което я поздравявам :tzvetentze:
/макар и някои въпроси да си ги задава постфактум, което не е редно- сори, не искам да обидя никого, пиша си по принцип
(- не зная защо, аз с внос на семена, цветя, луковици и пр. не се занимавам, нито в минало продължително време, нито в сегашно неясно анонимно време/
А и тук ставаше въпрос- защо нещо любопитно, привлекателно, цветно, разнообразно... ще го натириме, ще го довършиме.-
абе направо ми се ще да вложа 10х юрота в луковици, и коренища,
дето като гледаш руските сайтове и се чудиш- що там ги има, а пък у нас не се предлагат - какво толкова има- кралски д-ва, царски д-ва- оттам идвал вноса... и сайтове и пр. и бог знае какви още измишльотини, розарски секции пълни на сортовите семена,
глупости - ами те вече почти всички имат доставка до Бг, догодина ще са умножени по 2, само дето ДПД куриерите демек Спиди много се дънят по въпроса, което си е в синхрон на другото..., дето все се ядосваме, че това така, ама що онака.
Ако сега отидеш в Холанд- луковици нарциси, зюмбюли, лалета и пр. за лалета дето са ми първата любов по бабина линия :nod: да не говорим - 10 парчета за без пари - 1-2 юрота, а и такива дето ужким са уникати за 2.5 - 3 ею та значи 60 стотинки на парче макс.
ама вижте руските сайтове - разнообразие
- луковици лалета, че съм пристрастна
- гол корен рози за останалите масс във форума,
Срам и резил
То зорлем да си помислиш, че има/имало пазарна ниша по въпроса.
Последно промяна от Denis на Окт 20, '12, 16:03, променено общо 2 пъти.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
dal

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от dal »

ами то във всички посоки е така -огледайте се
там дето най е болно и набрало -точно там нищо се не прави
само глупотии , на парче някакви изсмукани комбинации от псевдопроблем+ псевдо решение и некомпетентно замазване
за жалост
балкон + статут на балкона + такса
рециклирана опера + новооткрит стадион строен 60-те години + път до горно нанадолнище , а половин българия няма шосета /северна/
спортна зала с диаметър 2 метра под стандарта , колкото да не побере световен формат състезание
200000 хиляди за хасково ако нахлуят сирийски бежанци за лагер / не съм против бежанците , ама месец след като им събирахме опозицията в правец тресна на летището в Сарафово и умряха 6 човека/ , а срещу 100000 севлиево и още 34 села ще спрат да тънат в безводие и дезинтерии и хепатити
120 милиона за подслушване на ушевите на година ,и не им стигат , които пари ще се вземат от данък върху лихвите на пенсионерите на събраните по 500-1000 лв пари за гроб и погребение - а от срс тата само 2 % влизат като доказателства в дела
и т.н. и т.н.
70 хиляди полицая, и нищо
един милион бонки за асоцииране и нищо

този експоцентър си е чиста далавера , ако е прибран терен с компенсаторки и построен в строителния бум -всичко което извлича като доход е чист приход , щото няма разходи. Преди година две там май и яхти излагаха :mrgreen: Това се случва в държава , в която по ДИК сводка едва 34 дена в годината стават за яхтинг по нашето море по едни или други причини.


и айде по добре да пием по едно кафе навън :tzvetentze:
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от Denis »

Отивам да пия кафе, горчиво, но и без това такова си го харесвам,
с мисълта догодина, или макс до две- дано да не са три :stiskam: да си го пия в други територии.
То каквото не си поискал истински, това не се е случило :lol:
Та в тоз ракурс, какво ли значи някаква си роза-лале-карамфил :?:
Попътен пейзаж просто.
Ама то китките в случая наистина са си пейзаж само.
:tzvetoman:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
dal

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от dal »

Казала съм аз на малката щерка да заминава да учи в холандия , хем заради луковиците /розите да мога да ходя , хем да подготвя терена старците да емигрираме там :mrgreen:
оттам ще ви правя групажи и ще ви прожектирам експо флора фауна инвитро вегетативно онлайн , като ще следя всички модни тенденции в преки репортажи , може и едно хотелче да отворя за тукашните радетели на кукенхофи и т.н. разни спартакияди :D
ех , мечтии мечтиии
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от МГХ »

Ей това намерих:
http://www.zeleno.bg/bg/news/100-vsichk ... enseu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Може пък някой да иска да отиде на част от тях.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от Titi »

Намаление в ИКЕА.
Възползвайте се от 20% намаление на кашпи, естествени и изкуствени цветя до 9 март.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от flora »

От 5 до 9 март Флора и този път в НДК.
Изображение Изображение
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от Мириам »

flora написа:От 5 до 9 март Флора и този път в НДК.
Да,аз мисла да отскоча,все нещо ще си хареса човек,който обича цветята!А,и няма много такива изложения!Дано този път има повече неща,като не е в Експото. :dovolen:
Lois

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от Lois »

Аз си купих 5 лавандули в саксийки по 3 кинта, с обещанието, че са три годишни. А, и три опаковки коренчета (? Как се казваха не се сещам) на раннукулус - бял жълт и розов. Обичайното е на флората.
На един щанд с хортензии питам едни младежи: "Какъв сорт са?", отговор: "Аааааааа, амиии това са хидрангеи?!"
Толкоз от моя репортаж от флората :)
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”