Тревата боледува...

Модератор: Миша

Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1696
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 287 пъти
Получил благодарност: 239 пъти

Тревата боледува...

Мнение от darina1960 »

Сега ще Ви покажа как една ивица по средата на тревната ми площ е поразена-не знам от какво. Миналата есен обърнах мястото, засях нова тревна смеска. Даже и не поникна. Останалата трева, която се вижда съм сяла по същия начин. Този проблем ми е от 2 години.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Тревата боледува...

Мнение от darusha5k »

Напръскайте с някакъв фунгицид-да не са гъбички някакви :hmmm:
troll

Re: Тревата боледува...

Мнение от troll »

и моята е такава в дъното на двора дето почвата е по-песаклива.
Последно промяна от troll на Ное 10, '13, 22:01, променено общо 3 пъти.
troll

Re: Тревата боледува...

Мнение от troll »

Съвсем естествено е тревата на едно място да е една, а на друго място- друга.
Причини колкото искаш.Ако тази, дето е на преден план не я грее толкова есенното слънце и дори да ги поливаш еднакво почвата под едната може да е по отцедлива или по-нависоко....
Ако я поливаш достатъчно и фърляш семе ще имаш трева. Сяяя аз извадих към 2 метра железна верига зарита на около 20 см. и отгоре тревата беше жълътеникавано не е туй според мен при теб.
Според мен не и достига вода за светлото и топлото, което има.Може примерно, точно там да свършва съседската къща и да духа кофти вятър.
Но най-вероятно е водата, а предната ти трева е хубава, щото е под градината, която поливаш редовно.
:mrgreen:
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1696
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 287 пъти
Получил благодарност: 239 пъти

Re: Тревата боледува...

Мнение от darina1960 »

troll написа:Съвсем естествено е тревата на едно място да е една, а на друго място- друга.
Причини колкото искаш.Ако тази, дето е на преден план не я грее толкова есенното слънце и дори да ги поливаш еднакво почвата под едната може да е по отцедлива или по-нависоко....
Ако я поливаш достатъчно и фърляш семе ще имаш трева. Сяяя аз извадих към 2 метра железна верига зарита на около 20 см. и отгоре тревата беше жълътеникавано не е туй според мен при теб.
Според мен не и достига вода за светлото и топлото, което има.Може примерно, точно там да свършва съседската къща и да духа кофти вятър.
Ето тук може да е ключа от бараката. Точно там, където тревата е зелена хвърлят сянка 2 праскови (вече са им орязани клоните и затова не се виждат на снимката).
Точно в средата, където е проблемното място пече ама яко и то от сутрин до вечер. :daaa: Ако имаше желязна верига сигурно щях да я открия, защото миналата есен обръщах много дълбоко :idea1:
troll

Re: Тревата боледува...

Мнение от troll »

Еми има спецялна трева за силно слънце.И като поливаш повече ще е ОК.
Вечер.Само вечер и/или по-малко рано сутрин.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Тревата боледува...

Мнение от johnstalker »

troll написа:Еми има спецялна трева за силно слънце.И като поливаш повече ще е ОК.
Вечер.Само вечер и/или по-малко рано сутрин.
Дам.. всичко е в поливането ;) :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”