Проблем...

Модератор: Миша

Аватар
Ева
Kафенце
Мнения: 47
Регистриран на: Апр 5, '13, 23:07
Местоположение: София

Проблем...

Мнение от Ева »

Здравейте.Азалията ми умира....според мен.А според вас? Мога ли да я спася някак или направо да я хвърлям.Предварително благодаря за съветите. Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Проблем...

Мнение от libra »

Това е стайна азалея ,къде е била до сега?
Аватар
Ева
Kафенце
Мнения: 47
Регистриран на: Апр 5, '13, 23:07
Местоположение: София

Re: Проблем...

Мнение от Ева »

Да,стайна е .
Не забелязвам да има някакви паразити по нея.Това е растение на три години.Не съм я купила сега.Лятото я изкарвам на вън, а есента прибирам.Имаше си обилна листна маса,отрупа се с пъпки които започнаха да цъфтят и изведнъж...със сигурност не съм я преполяла,знам ,че не обичат,не съм направила нещо не обичайно.Много се ядосвам :( беше прекрасна.
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Проблем...

Мнение от libra »

Слънце?
denitsavm

Re: Проблем...

Мнение от denitsavm »

Снимай листата отблизо и отдолу. Може би просто да и е сух въздуха вътре :hmmm:
troll

Re: Проблем...

Мнение от troll »

Аз бих пресадил растението и бих разгледал внимателно корените. Успех!
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 772 пъти
Получил благодарност: 1372 пъти

Re: Проблем...

Мнение от greeneyed »

Натопи я за половин час във вода-цялата саксия сложи в по-голям съд с вода. Отчупи от връхчето на някое клонче - кафяво ли е или зелено? Изглеждат жизнени според мен. Най-вероятно е засушена. :hmmm: И нека да стои на студено.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dal

Re: Проблем...

Мнение от dal »

имам богат опит с поне десетина азалии - сен секиз размери цветове и кичестост , ей така година две и после заминаваха , и не е от липса на грижи , щото братовчедка им гардения е станала като кошер голяма /иска същите грижи/ , и камелиите за сега устискват и са добре. Просто азалия и рододендрони не са нито лесни , нито за нашия климат растения , това е положението - аз съм го приела и не страдам.
Според мен е нарушен балансът от навън температура влага - прибирането е най честия повод за окапване листа и пъпки ;
Или ще го преполеем , или пресушим без да щем , или ако не- ако е пресадено няма да му е киселото достатъчно , или пък друго и ще стане светлозелено хлорозно - или ще разкриви короната , или ще акаряса , или не знам още какво....
Иначе имаше един лаф че сме като количество за цяла партия, дето да се нарича "Уморих азалия- купих си нова азалия" - та успелите са изключения.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”