Адениум

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Epi
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Апр 22, '13, 20:39

Re: Адениум

Мнение от Epi »

Здравейте! От днес съм във форума.Луда съм по аденумите и ако знаете как да си намеря,ще съм ви благодарна.Предпочитам семена.Изчела съм всичко за тях и съм готова да започна борбата.
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Адениум

Мнение от nevenar »

Географче пиша аз, моля Доби да ме извини виждам основата от единият ти ъгъл има гниене в основата на каудекса и понеже растението е много малко веднага казвам никакъв шанс , можеше да пробваш и с резници т.е да отрежеш върховите резници и да пробваш вкореняване , но си мисля че растението е много малко и аз лично не бих се наела ,( освен това ако все пак решиш да го правиш режи със скалпел или макетен нож който предварително почистиш и после изхвърлиш и ръкавици течността е много силно отровна , а разреза трябва да е чист и да няма сдъвкана част ) Имам леки съмнения и за акари но това е най малкият ти проблем пиши ми на лична мисля че е редно да ти подаря едно бебе !
Нека и другите да кажат , може пък да греша !Доби извинявай миличка ти може и да имаш по оптимистични предположения или предложения :nod: :liubov2:
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Адениум

Мнение от nevenar »

Нещо не са много наситени цветовете може от торенето да е нямам идея вече двугодишно бебе би трябвало да е stroberry ако ви покажа снимката на тайландците ще решите че съм изиграна :evil:

Изображение

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Адениум

Мнение от Гео, граф »

Неве, растението е на повече от три години и явно не успявам да се справя както трябва :eeeh: . Ето ти показваш двугодишно бебе с цвят, а моята шушулка едва крета и е 10-12 см. Доби ме посъветва да го пресадя в по-добра пръст и да го заровя по-дълбоко, да поливам малко повече ( че аз съвсем на жадна диета го бях сложила, подплашена от четеното за бързо гниене ), да му капвам и тор чат-пат. Направих всичко това, сега чакам още да се затопли за да го извадя навън и се надявам да се пооправят нещата. Иначе си е твърдичко стебълцето, въпреки кафеникавото петно в основата. За акари - сигурна съм, че няма, защото преди година си беше завъдил и знам как изглеждат, внимателно го разглеждам и наблюдавам. Чудех се дали нещо корените не са увредени, но като го пресаждах всико си беше наред, поне видимо. За вкореняване на резници не смея да мисля, защото е толкова малък, че направо няма какво да режа за резник. Ще го мъча още, че много ми харесва :stiskam: :stiskam: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Адениум

Мнение от nevenar »

на втората ти снимка преди тази с котката има едно подозрително петно в основата натисни го без да се притесняваш аз изхвърлих наскоро един седем годишен така изглеждаше, съжалявам че няма снимка да ти покажа гниенето как изглежда нищо прати ми адрес на лични ще ти подаря едно бебе само че нямам идея какъв цвят е 7месечен бебок ще се отрази добре на твоя :nod: :D
Аватар
Ева
Kафенце
Мнения: 47
Регистриран на: Апр 5, '13, 23:07
Местоположение: София

Re: Адениум

Мнение от Ева »

greeneyed продаваш ли ?
Бих искала да си купя...ако някой има за продаване нека пише моля.
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Адениум

Мнение от Fado »

Привет на всички! :ieeee:
Яви ми се следният проблем. Листата на адениумите ми започнаха да съхнат по краищата. Каква би могла да е причината? Много моля за помощ!
Изображение Изображение
Освен това не цъфтят, а са на 4-5 години. Торя ги с тор за цъфтящи, но без никакъв ефект.
Вашите на коя година започнаха да показват цвят? :hmmm:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Адениум

Мнение от greeneyed »

Фадо, това съхнене според мен е от недостатъчна въздушна и почвена влажност. Растат, имат нови листенца, но не ги поливаш достатъчно.Аз поливам обилно, следващото поливане е ,когато събстратът е напълно сух. :nod:
От семена адениумите цъфтят след 4-5 години. Торя ги с жълт кристалон.На пълно слънце са.
Еви, наистина имам доста бебета- на 1 година са, не смятам засега да ги продавам.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
debel65
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Ное 1, '12, 16:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Адениум

Мнение от debel65 »

http://media.snimka.bg/s1/2580/031403380-special.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 469&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
debel65
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Ное 1, '12, 16:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Адениум

Мнение от debel65 »

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 469&type=3" onclick="window.open(this.href);return false; Който иска Адениумчета моля :D
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 469&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”