Garden-to-be :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Garden-to-be :)

Мнение от milena02 »

calico написа:Ах, колко хубаво :ieeee:
Можеш нищо да не пипаш, прекрасно е,
Напълно споделям! :daaa: Един катерач, върху перголата, ама да мяза на нашенски трендафил, и край. Ама знам, че няма да се ограничиш с това, и аз нямаше, и никой (не)нормален цветар нямаше... Добре дошла и от мен!
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Garden-to-be :)

Мнение от dancheto »

Добре дошла! Прекрасна къща, с прекрасен двор! Поздравления за крайния резултат, е......няма да е краен, но и това за сега е повече от достатъчно! :dovolen: :tzvetentze:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

йeeeeee, благодаря, благодаря! :ieeee:
Значи минах теста :sdance:
и да отговоря на zeleno за орехите: Те не са никак млади, никой не може да каже кога са садени, приемаме, че са на поне 20-25г. Тоест, мисля че са достигнали окончателния си размер. Второ са на такива места, че не ни пречат особено със сянката си, а и не са костеливи на всичкото отгоре :mrgreen: Така че, орехите остават :liubov2:
Днес имаме градски ангажименти, но утре отивам да снимам проблемните и въпросващи места и почваме :tzvetoman:
Перголата е точно едно от местата, за които имам големи бъдещи планове!
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Garden-to-be :)

Мнение от flora »

Страхотна гледка!Чудесен двор с много възмозжности да се развихриш.
Изображение Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Garden-to-be :)

Мнение от ljuboznatelna »

Привет, Lois! Много поддържан двор си имаш, а в двата ти асмалъка съм влюбена Изображение
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

ljuboznatelna написа:а в двата ти асмалъка съм влюбена
Ооооо, нали? :liubov2: принудихме се да ги направим втори път, защото първия от бързане просто да вдигнем лозите, които се стелеха, забихме дървените подпори директно в земята и те изгниха. Сега пак са от стари греди, но са отделени с метални основи и се надявам да изкарат по-дълго. За съжаление не успях да убедя мъжа ми, че и перголата трябва да стане така, то не че и имаше толкова дълги греди :angelche: но там е предвидено да се сложи текстилна сянка, а по рамката ще се вият рози и глицинии и може би някой клематис :angelche:

ПП dal, разгледах снимките на Саша, наистина стилът на градината ми е подобен на нейния. Или поне трябва да е, хаххаха. Ама не видях много рози да има :) сигурно са скрити! :nod:
dal

Re: Garden-to-be :)

Мнение от dal »

еми Саша умна , да не е като останалите , отсам мен и разни други тук дето сме мнозинство :lol: :mrgreen:
Аз те тикам към модели без рози , ти знаеш ли кво означава това?
Че съм ти най добрия приятел , но сега няма го разбереш
Така че- давай , ше говорим след пет години живи и здрави :hihihi:

това с глициниите в множествено число по перголата в ед. ч го забрави
вярно е обратното - глицинията по перголите :nod: има тема за глициниите впрочем

иначе ето ти списък , отиваш в унгарската поръчка и опъваш ето този транспарант - трябват ти десетина метра лента широка 30 см , или кръг с диаметър 3 метра и си готова :hihihi:

TopkapiTMTM Palace® POULthe(N)
SegoviaTM Palace® POULcas024(N)
PopularTMTM Palace® P
OlympicTMTM Palace®
MermaidTMTM Palace®
KalmarTM Palace
HamptonTMTM Palace
Duke of EdinburghTMT
DiscoveryTMTM Palace
BalmoralTM Palace®
AvilaTM Palace®
AtalyaTM Palace
AmazingTMTM Palace
AlexandriaTM Palace
AladdinTMTM Palace®
AdventureTMTM Palace®
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Garden-to-be :)

Мнение от ljuboznatelna »

Lois написа:
ljuboznatelna написа:а в двата ти асмалъка съм влюбена
Ооооо, нали? :liubov2: принудихме се да ги направим втори път, защото първия от бързане просто да вдигнем лозите, които се стелеха, забихме дървените подпори директно в земята и те изгниха. Сега пак са от стари греди, но са отделени с метални основи и се надявам да изкарат по-дълго. За съжаление не успях да убедя мъжа ми, че и перголата трябва да стане така, то не че и имаше толкова дълги греди :angelche: но там е предвидено да се сложи текстилна сянка, а по рамката ще се вият рози и глицинии и може би някой клематис :angelche:
Можеш да споделиш как върви изграждането на този кът тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 03#p327403" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

ljuboznatelna написа: Можеш да споделиш как върви изграждането на този кът тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 03#p327403" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
О, непременно ще :) само още мъничко да напреднем с обстановката!

И dal, благодаря за списъка с розите за лента, но май първо искам да сложа катерачите :liubov2:

Сега идвам с едно конкретно питане (тоест две питания)
имам ето тази ситуация на стената на къщата (изток, пече до към два следобяд)

Изображение

два клематиса, единият идентифициран като Durandii (този в ляво), другият - не знам. Цъфтят лавинообразно и край. Въпросът ми е следният: искам да комбинирам с още един (поне) клематис, едроцъфтящ и по възможност по-дълго, и с роза катерач, която да се качи над тях в дясно. Можете ли да препоръчате конкретни сортове? Клематисите бих искала да са розови или бели, а розата крем, бяло-розова, или като например Gloire de Dijon, New Dawn, Penny Lane, Queen of Sweden.

и ситуация номер две:

Изображение

Изображение

на тази пергола, на която е предвидено да се монтират ленти от бял винил за сянка, искам комбинация от глициния, роза и клематис :angelche:
смятате ли, че е осъществимо? от към дувара е изток. И отново - можете ли да ме посъветвате за конкретни сортове?

ииии.... ситуация номер три е грозният покрив на съседа, който той отказва да покрие с керемиди, а е точно срещу прозореца на спалнята ми (прозорецът с двата клематиса :))

Изображение

чудя се, като не иска с керемиди, как ли ще приеме една розичка катереща се :angel2: и коя да е тя, защото това място пък гледа на запад, и съответно пече цял ден.

всъщност, както съм почнала, ето я и ситуация номер четири:

Изображение

както може би се досещате, това е любимата тухлена WC къщичка :evil: само дето частта с W-то не е съвсем... Отказват ми събаряне... така. Остава вариант обличане с нещо, мислех дива лоза, но е листопадна и цяла зима едни кабели само остават. Мислех си за бръшлян - ще отнеме цяла вечност, но като споменах роза мм наостри уши и рече: "О, да, защо не?" Така де, в крайна сметка е по-добре да ти мирише на рози, нали така. :angelche:
ниската стена (в ляво на снимката) гледа на север, високата (в дясно) - на запад.

Събрала съм си една колекция от рози, които много харесвам: цък
Не искам червени, не искам цикламени, нито жълти, и май чисто бели също не искам. Както се подразбира - трябва да са дълготрайни, издръжливи, миризливи, и навъртяни :srofl:
Много ще съм ви благодарна, ако ударите едно рамо, че изпускам клематисите, а скоро и розите :sworried:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Garden-to-be :)

Мнение от calico »

за грозния покрив - аз бих сложила два клематиса Монтана Рубенс. Те цъфтят само напролет около 1 месец, но пък после са хубаво зелени и много мощни. Просто ще искат една твърда мрежа, леко извита в края към покрива и след три години ще имаш нещо такова
Изображение
Изображение

за тоалетната- Зефирине ще ти я тапицира цялата за няма и три години. И е супер ароматна, и търпи сенчесто. И най-важно е без бодли, та няма да се бодете там

ако я приковаваш към стените ще получиш това Изображение

ако я оставиш свободно като моята, ще е така
Изображение

верно че няма да ти цъфти много повторно, поне не първите три години, но розата си струва
истинския цвят е като на моята снимка
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”