Прасковено-лавандулена феерия

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
lena
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Ное 4, '11, 11:15

Re: Прасковено-лавандулена феерия

Мнение от lena »

Да отговоря:
1. Изрично подчертах, че прасковения цвят трябва да идва от рози
2. С лавандулите ми е сложна ситуацията, кучето не ги харесва (обмислям някаква оградка)
3. Сеч не остана и местенето на това мяасто свърши
4. За здрав разум няма да говориме, щом съм тук, умопомраченито е пълно :D
5. Съседите със сигурност ме мислят за луда, а домашни нямам, щото живея сама (с кучо)
6. Феерията и романтиката ми куцат от край време - рогата зодия
Обобщавам:
На теория няколко прасковени рози по мрежата и няколко сини сливи ще удовлетворят нуждите ми (практични и естетични)
На практика искам да ми е гадно, да хвърлям напразен труд и средства и да си преследвам мечтата :hihihi:
p.s. Разширих спектъра от жълто-оранжево до синьо-лилаво
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Прасковено-лавандулена феерия

Мнение от kmm »

Радвам се, че Дал се завърна, каквато си я знаем и веднага стана интересно :D (дано "онова" настроение да е било временно, а не това :stiskam: )
Добре де, защо да е по-трудно и по-невъзможно да си направиш градината добре, като се ограничиш само в една цветова гама? Не е ли по-трудно да постигнеш нещо прилично, когато се напъваш да имаш всички възможни цветове, от всевъзможни растения. Както правя аз :oops: , осъзнавайки, че е грешка...
Обзалагам се, че ако можех да си овладея лакомията и да купувам само розови и бели цветя, примерно, градината ми щеше да изглежда прилично подредена, с много по-малко местене и недоразумения. Много растителни видове щяха да отпаднат от самосебе си - голямо облекчение. В една група или бордюр ще има вероятност да сбъркам височните, но не и да направя "компот от джанки и портокали". Пръскането на едноцветна градина няма как да е повече, от това на шарена... Само да можех да го направя, ама и аз съм от тези, дето обичат да им е трудно. :hihihi:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1037 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Прасковено-лавандулена феерия

Мнение от Мария Николова »

kmm написа: да купувам само розови и бели цветя, примерно, градината ми щеше да изглежда прилично подредена, с много по-малко местене и недоразумения.
Без нищо огнено оранжево? Без нищо червено и ухилено пембе тук там? Без нищо розлила и наситено синьо? Без отровно жълтото? :hmmm:
Предположи за черната радиостанция след колко години прилично подредената ти градина ще започне да ти изглежда еднообразна и ще ти омръзне. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Прасковено-лавандулена феерия

Мнение от kmm »

О, аз знам отговора: Още на следващия сезон. :angelche:
lena
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Ное 4, '11, 11:15

Re: Прасковено-лавандулена феерия

Мнение от lena »

Още първия сезон ще има жълтичко и розовичко и беличко, нюанси на синьото до лилаво (сините цветя са ми любимите!). И малко зеленичко. Само от червено смятам да се въздържа, че само него виждам като погледна. Него на друго място ще го редя докато не реша друго. За ухилено пембе май ще ползвам червено-оранжево или ярко оранежво :lol:
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: Прасковено-лавандулена феерия

Мнение от setipeti »

много ми се ще да видя продължението на тази градинка, на мен също ми е любима цветова комбинация и също замислям един ден прасковеното(нюанси от розово до фрезово-оранжево) да идва от красиви остинки :dovolen: , а лавандуловото да е предимно от лавандула :liubov2: , но и подпомагана и от други лилавеещи събратя.., като изобщо не изключвам появата на нещо бяло, нещо синьо(нещо старо.., ново. и т.н) за акцент, на фон на обилно зелено

аз съм на мнение, че пастелната гама е толкова релаксираща, че трудно омръзва, а предложението на Дал за комплекта се приема възторжено, но столовете трябва да са поне два :ieeee:
Аватар
bettym
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Яну 17, '13, 11:24
Местоположение: Плевен

Re: Прасковено-лавандулена феерия

Мнение от bettym »

Да...дискусията тук е била доста интересна, но няма инфо какво ли се е случило на практика с мечтата за прасковено-лавандулената феерия.
Ехо-о-о-о...setipeti, дай малко актуални снимки моля, защото тази твоя мечта ми е доста близка на душата, начинът на мислене също, инатът да се бориш с трудностите, точно когато се опитват да те убедят, че нищо няма да стане, също :angelche: , така че дерзай, пък каквото стане
И дано да си стигнала до онази композиция със стола и масичката под дървото... :ieeemyzh:
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: Прасковено-лавандулена феерия

Мнение от setipeti »

:D :D :D то темичката е на lena :hihihi: , иначе моята мечта е същата, ама още е само във фантазиите ми, барабар със стола и масичката :ieeee:
lena
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Ное 4, '11, 11:15

Re: Прасковено-лавандулена феерия

Мнение от lena »

За съжаление няма какво да покажа тази година, лавандулите са по-големи от розите, клематисите са по метър. Всичко цъфти с дребни цветчета... дребосъци са още. Но изглежда обещаващо. За това пък петунията, която съм сложила да запълва място стана огромна, циниите също. Ще кача и снимки по-късно :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”