Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

ida_ili64 написа:Блу Скай,впечатлена съм от "Мудрите"!Сега нямам време да ги разуча,но един ден ще се захвана с тях и се надявам,да мога да питам за неяснотийките,ако срещна такива?
разбира се
а за другото, вероятно си права, просто не ми идва отвътре някак, иначе, вярвам в това което е написано
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Satori »

Гледам, нищите Луиз Хей. Не съм я чела, но познавам хора, които са и които са ми я преразказвали /много полезно за мързеливи души като мен/ и съм чела други, които пък постоянно правят препратки към нея. Споделяла съм, че много полезно четиво по тия въпроси за мен беше Виктор Синелников, който вече го има и на БГ. Най-вече "Възлюби своята болест." Той постоянно я споменава Хей.
Доста неща не само осъзнах, но и де факто промених у себе си с неговата книга. /Звучи много в стил "ню-борн намсикъв," ама кво да прайш/. То дали човек ще има промени в живота и светоусещането си не зависи чак толкова от съответния автор или книга, а от момента. Ако е готов за това, нещата стават отвътре навън, не отвън навътре. Просто седиш и чакаш.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Satori »

Ето малко нагледни мудри, които намерих, щото се запалих и аз. Мудри

Обичам лесни и прости работи и затова бях много доволна от Петте тибетски ритуала. Преди 8 г. направих пълния курс, постепенно и без пропуски, но оттогава нещо не мога да се организирам. За тях обаче горещо препоръчам първо да си вземете книжлето на Питър Келдър „Древната тайна на извора на младостта” по една много важна и сериозна причина. Има някои противопоказания при тези упражнения и в книжката са подробно обяснени. /Един-два пъти ми беше прилошало от изпълнението на по-голям брой - изглеждат безобидни, но могат да са много натоварващи и неподходящи при някои заболявания и/или състояния.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

Сатори тези мудри са интересни, ще си ги запазя, добре са описани.
Книгата съм я чела, харесвам и ритуалите. Обаче са много, много трудни за изпълнение. А трябва да се правят както трябва, прецизно и много отдадено. Не е просто сутрешна гимнастика. И най-вече мисля че трябва да си се отказал вече от някои изкушения, на които засега аз много държа :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Затова засега тренирам пилатес. Вкъщи пред компютъра ;) :mrgreen:, нямам време да ходя по фитнеси и организирани тренировки. Много се запалих по тази система, изглежда елементарна, а не е, за сметка на това е страшно ефикасна, и много тонизираща, просто кипиш от енергия. Засега карам по този курс - пилатес за начинаещи - http://www.joost.com/153000u/t/Pilates- ... id=153000u започнах преди два месеца, мислех че отдавна ще съм минала на напредналите вече, но не. Всъщност колкото повече ги правя, забелязвам че ставам все по-прецизна, което и целта на занятието, много е важно да се правят упражненията както трябва, и съответно - все по-трудно ми става :shock:. То не че се старая много де, в смисъл може да ги правя една седмица и три пъти, после две седмици да пропусна въобще. А за напреднали в Замунда има три филмчета от системата Уинзор пилатес и с които се изпотявам само докато ги гледам :lol: :lol: :lol:

А и още нещо, но да не ми се смеете - като имам наистина настроение, загрявам и разпускам с това :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: много е натоварващо и ободряващо. Освен този курс, близначките имат още два, до тях не съм стигнала.
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Satori »

Blue sky написа: Книгата съм я чела, харесвам и ритуалите. Обаче са много, много трудни за изпълнение. А трябва да се правят както трябва, прецизно и много отдадено. Не е просто сутрешна гимнастика. И най-вече мисля че трябва да си се отказал вече от някои изкушения, на които засега аз много държа :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Ееее, що бе. Лесни са за изпълнение. Започваш с много малко на брой. Аз започнах с 3. Щом аз го направих, значи е лесно :D Нали все твърдя, че съм мързелива и ми липсва постоянство - повярвайте ми, такава съм. Все търся лесното. :D Просто наистина трябва малко повече постоянство, докато направих пълния курс - т.е. стигнеш пълния брой. После вече както ти дойде. Хубавото е, че можеш да си правиш, колкото желаеш и се чувстваш добре. Например 3, 4, 5 или 6 повторения. /6 повторения след значителна пауза обаче идват много и водят до прилошаване/. Никви изкушения не е нужно да отказваш :D Всъщност онова, което най-ми харесва при тези упражнения, е че отнемат минимално време, а ефектът им е абсолютно невероятен. Вярно, че когато ги започнах, бях започнала и яко Аюрведа хранене за лечение и смъквах килограми бързо. Но не е само килограмите. Спираха ме колеги по коридорите, даже майка ми се чудеше - все хора, коитоме виждат ежедневно - да ме питат какво правя, та съм толкова променена. Тия упражнения, заради разтягащие и пр. свойства, имат много осезателен ефект върху стойката, походката и тонуса. Изчислявала съм - не повече от 10-15 минути трябват на ден при пълния брой.

Пилатес е нещо страхотно - но иска време, по моите стандарти. Иначе е прекрасно.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

Хммммммм, ми да взема пак да ги пробвам :? :? :?
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Satori »

Blue sky написа:Хммммммм, ми да взема пак да ги пробвам :? :? :?
Хич не го мисли. Никакъв тарикатлък не се изисква. Ама никакъв. Аз съм била винаги последна по физическо. Никаква пластика или еластика. Само се комплексирах как другите правят шпагати и пр.

ПС

Между другото - има данни, че мисленото изпълнение на упражнения има до 50% от ефекта, в сравнение с физическото им изпълнение. Което хич не е чудно, ако човек отчете идеята на медитацията. Така че, продължавайте да си представяте, че плувате или карате ски. Правя го винаги, когато ми е гадно.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Titi »

в заглавието на темата присъства и фитнес, пък никой нищо не споменава за него. Друг луд като мен има ли?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Satori »

Titi написа:в заглавието на темата присъства и фитнес, пък никой нищо не споменава за него. Друг луд като мен има ли?
Добре де, често правя всеки ден по 5 минути на кростренажора. :D Това брои ли се? Много добре ми действа - явно се стягам и се чувствам добре от много малко.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от DOBI »

Направо се засрамих от себе си. :oops: Нищо не правя и бсе си измислям оправдание,а пък уж все искам..............Как да се мотивирам?!Помагайте.
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”