грамофонче

dal

Re: грамофонче

Мнение от dal »

на ипомея разсад се прави само в краен случай и то в кофички защото не търпи проскубване и местене
обаче като зачетеш че ги е била предвидила за вилата -нещата си идват на местото;
тъй или иначе , аз не си падам по китки , които сеят като улави наоколо семена и после скубеш -такива са мирабилиса , клеомето , ипомеите , тагетиса и доста други досади ; и като така да прочетеш че съм правила разсади за теб верно си е било културологичен шок :D :daaa:
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: грамофонче

Мнение от acid »

Кога е най-добре да нахвърлям семената на грамофончето,няколко вида са или поне на някои пише Morning Glory, а на други Ipomea :dovolen:
Искам да ми покрият една дървена ограда,висока 1,20.След колко време да очаквам покритие?
Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: грамофонче

Мнение от milena02 »

Още е рано. Те никнат много бързо, обаче искат топло. Средата на април е екстра.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: грамофонче

Мнение от secret_rose »

При мен нищо не никне, а нощем е над 15 градуса. Точно на това цвете разчитах да ми покрие едни дъги... обаче не ще да никне.
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: грамофонче

Мнение от tsvetina »

Ще изникне :nod: , поливаш редовно и търпение :stiskam: Кога ся семената?
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: грамофонче

Мнение от secret_rose »

Цвети, преди 8-9 дни, само трички насях, пробно, но никакви ги няма. Сях ги в голяма саксия и там ще си растат, да се увиват около една грозна тръба на терасата. Другите още не съм сяла, те ще са по двора. Обаче не им направих парниче като на всички семена, вероятно затова не са изникнали още.. Че навсякъде пише, че са лесни..
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: грамофонче

Мнение от tsvetina »

Скоро трябва да поникнат :stiskam: - три мен поникват за около две седмици.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: грамофонче

Мнение от secret_rose »

Изникнаха :D И като ги видях, насях и на двора вече. Обаче бавно растат ми се струва - от първите две листа (неочаквано големи) мина седмица и тогава набоде трето...
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: грамофонче

Мнение от acid »

Здравейте,
грамофончетата,които съм нахвърляла за катерене вече са направили по няколко големи листенца,но ми се струва,че вадят още листенца и не започват да се вдигат,нормално ли е за начина на садене,тоест не правих разсад,а директно в градината и сигурно са доста гъстичко.След колко време ще почнат да се катерят,за да мога и аз да ги насочвам :lol: Защото искам да покрият определени места.

Притеснява ме ,дали изобщо ще започне катерене,защото сравнявам с това дивото грамофонче,бялото,което е троскот,то вече покрива огради ...
Изображение
Аватар
Aylin Mustafova
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Май 5, '13, 16:00

Re: грамофонче

Мнение от Aylin Mustafova »

Имайте търпение,ще трябва първо да пуснат клонки и тогава да ги насочите,но малко бавно израстват самите клончици,няма нужда от разсад ,всяка година си ги сея направо в саксийки ,бавничко става ,но като почнат клонките,после изведнъж стават много много и тогава почват с пълна скорост да влачат ;-)
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”