Градината на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dal

Re: Градината на Боги :)

Мнение от dal »

Изображение
бих разсъждавала така
какво виждам? добре разчистен терен , съседска гледка , която трябва да скрия и ронеща се постройка с тухли единички , като в съчетание с това там някак се пада и по ниско и по засенчено , или поне по снимката е така
Не може да тапицираш кьошето с рози , не и бързо и успешно
трябва ти височина , дали ще облечеш с дива лоза от пълзящата , а не от висящата тухлената постройка , това ще ти омекоти фона и ще го заглади в зелено за 2-3 години
тук са крили огради и постройки Изображение
и тук Изображение
Отпред трябва комбинация от поне 1-2 средно високи насаждения - дали ще е дървета и пред тях иглолистни , но бих редила най отзад най високо и напред по ниско -има чудесни и нетолкова скъпи възможности
прекрасна полянка ще стане , но обрамчването с бордюри цъфтящи е задължително , и то не в прави линии , а поне някакви завои да има по контура -иначе ще е скучновато
Изображение
бих раздвижила група и в средата , но не пет камъка + три глинени гърнета + колело от каручка или подобие на алпинеум , а комбинация от растителност , може би пергола с рози а отдолу място за кафе , а пред розите от всички посоки по ниски многогодишни и това цялото ще се открои обрамчено от тревата наоколо , а и ще косиш по малко :D
Печелиш и място за наслада да се радваш на градината със семейство и приятели
Печелиш възможност да завъдиш китките , които ще ти харесаш ако се задържиш тук :tzvetentze:
успех и снимай
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Мерсси много за отговора Дал и за снимките.

Желанието ми е да скрия дупката,която се получи между моя двор и този на комшията.Това което остана като оградка беше преди да насипем хумус около 1м,а сега остана около 20см.И отгоре стана много празно.
Иска ми се да сложа нещо,което не е в разрез със Закона ! и да е естетически издържано.
От снимките,които ми пускаш мога да си избера нещо.Трябва да помисля как да ги подредя и какво да бъде то :)

Така както съм снимала май не се вижда хубаво оградата.Ето още една снимка.
Изображение
Благодаря
dal

Re: Градината на Боги :)

Мнение от dal »

да , просто долната част на двора ти трябват растения , които да ти скрият във височина това което се вижда
ще ти потърся по подходящи примерни снимки и ще ги пусна по късно
ще стане много хубаво
р.р. ама как можа да тапицираш склона с покривните иглолистни , там толко роза бих набола :D и какво ли още не , стъпала , скатове за всичко , и то с почва - градина с перспективи имаш! браво :tzvetentze:
и при мен има такива , ама рязко намаляха с годините / вадиш садиш и друго на негово място :mrgreen: /
малко насечен терен
ето ги моите как са стеснени Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
като казвам баир виж надолу под тях нивото е на поне 7 метра Изображение
При теб ще стане много по лесно и по красиво !
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Склона нямаше как с друго,защото е доста стръмен и трябваше да измислиме нещо с големи корени,за да го държи.Иначе и аз исках на него рози или някакви цветни композиции.
А дали ако махна няколко събини и сложа на тяхно място мини рози ще стане хубаво /различни или еднакви цветове/.Или циганийка ще стане.
Много искам цветове в градината.
dal

Re: Градината на Боги :)

Мнение от dal »

склона ти е за рози между сабините , и за много други неща -това ще ти го кажат всички с градини тук , без изключение ;
преди растенията да го вкопчат и укрепят почвата ще улегне сама , защото няма такава стръмнина и напор на почвата
ама явно трябва ти да си го измислиш във времето , щото виждам че с нагледни примери някак не става :dovolen:
а има толкова възможности
Изображение
Изображение
Изображение
това червеното е все рози един сорт ИзображениеFlower-Carpet , почвопокривни
тук са храстови , два сорта Изображение

ама оградата е с приоритет , мисля
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Благодаря ти Дал :) Много хубави снимки :)
Ще измисля нещо това лято.Като съм там сигурно повече идеи ще ми дойдат.Надали от първата година ще мога да направя всичко,колкото и да ми се иска :)
Сега чета,запознавам се и ще действам.Аз не съм спец като вас за съжаление и ще ми трябва време :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Боги :)

Мнение от calico »

boggy написа:Благодаря ти Дал :) Много хубави снимки :)
Ще измисля нещо това лято.Като съм там сигурно повече идеи ще ми дойдат.

Боги, те повечето идеи идват от повечето информация. Тъй че чети и гледай чужди снимки, така се раждат идеите.
Щото нали сега виждаш, че за онова скатче си знаела само за сабините и затова тях си сложила. Ако знаеше че има почвопоркивни каскадни рози, можеше примерно тях да сложиш. Иначе хубаво се е получило отделно взето това със пълзящите иглолистни. Обаче на отсрещната страна имаш прев ред ограда и пред нея прав ред пак иглолистни. Ами личното ми мнение е че твърде много идват иглолистните Те са много по-скучни отколкото широколистните храсти с техните развихрени обеми.
ако не ползваш тази тревна поляна за нещо специално, да ти трябва това място за игри или нещо друго, ами да ти кажа доста ще е скучно, колкото и цветни бордюри да сложиш по края. Прощавай, но ако един стадион го обградиш с цветни бордюри, то той няма да стане по-малко скучен от това, просто площта е голяма и равна тава.
Двора ти сега няма акцент. Трябва или да сложиш група дървета, или тунел/арки с нещо си, или и двете. И широколистни храсти за обеми в по-ниската част. Можеш да покриеш ония тухли както каза Дал, и може и да засадиш една или две пауловнии там, те за 3-4 години ще станат големи дървета и ще можеш да композираш около тях храсти или влечащи неща.

всичко това го пиша с уговорката, че ние може да си имаме всякакво мнение, а ти ще си го направиш както си искаш. :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Да,така е :) Аз затова и питам,за да не направя още грешки от незнание :)Чета, гледам снимки,взимам идеи....
Дано все пак накрая стане хубаво :) Малко по малко....
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Боги :)

Мнение от calico »

как дано? при тези даденост, смятай че е станало прекрасно :ieeemyzh:

и да ни държиш в течение :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Ето първите ми засадени Рози :) Изображение
Изображение
И на едно хълмче будлея и дървовидна ружа :) Направо не мога да повярвам,че ще цъфнат някога....
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”