Кокошки

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Кокошки

Мнение от ljuboznatelna »

Леко отклонение ;)

Изображение
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Кокошки

Мнение от evita »

Елена ,не го знам този военен,но съседа ми има пауни и ги развъжда и той.Има и едни черно бели пауни,много са красиви.Но тези птици стават много големи,опашките на неговите мъжки са огромни,трудно летят,дълги са по 2 метра,красиво е много но иска и място.
Относно белките-златките и при нас ги има,даже първата година ми затри 4 кокошки,какъв рев падна :evil: .Но ако направиш зидан пилчарник и ги затваряш хубаво няма как да влезне.И сега имам кокошки и от тогава не е идвала :stiskam:
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1447
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 52 пъти

Re: Кокошки

Мнение от kannamy »

Абе пълен лайк съм в тая област,но съм си наумила тая година да си взема кокошки.Едно празно местенце с кучешка колиба имам .Старата кучка миналата година се спомина и все се надявах ,че щерка й и другото куче ще я ползват/колибата де / ама нъц.Те паркетни госпоици се оказаха-наша вина, така ги научихме.Та това местенце си е готов кокошкарник.Но идея си нямам или по-скоро вяра на разните търговци-въпроса е откъде да си взема кокошки .Зора ми е заради пресни яйчица.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1357 пъти

Re: Кокошки

Мнение от ljuboznatelna »

Ако съседите нямат, търси чрез Гугъл. "Продавам кокошки носачки", "продавам пилета" и т.н. Породи мноооого. Еконт не пренасят кокошки, но други фирми го правят, например Европът. Който продава, знае ;).
denitsavm

Re: Кокошки

Мнение от denitsavm »

kannamy написа:Абе пълен лайк съм в тая област,но съм си наумила тая година да си взема кокошки.Едно празно местенце с кучешка колиба имам .Старата кучка миналата година се спомина и все се надявах ,че щерка й и другото куче ще я ползват/колибата де / ама нъц.Те паркетни госпоици се оказаха-наша вина, така ги научихме.Та това местенце си е готов кокошкарник.Но идея си нямам или по-скоро вяра на разните търговци-въпроса е откъде да си взема кокошки .Зора ми е заради пресни яйчица.
Знаеш ли съботното пазарче за животни, дето е там по преките на бул. Мадрид? Зад малкия градски театър? Там има кокошки, даже и разни по-увъртяни :nod:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Кокошки

Мнение от evita »

Тия увъртяните ,сортовите кокошки ще дават по -рядко яйца обаче.Те имат инстинкт да мътят,тоест легне ли да мъти,забрави за яйца.Ако искаш яйца си вземи обикновена червена кокошка.Продават ги по всички животински пазари.Вземи някоя баба или дядо с теб и да ти избере 5-6 млади ярки,те сега пролетта ще започнат да носят и всеки ден ще имаш пресни яйца.
Трябва много да внимаваш,колибката в която ще живеят да е уплътнена добре ,белките са голяма напаст,минават и през съвсем малки отвори.Като влезне при тях ще ги изтрепа до крак :hmmmmmm: .Иначе папкат фураж за носачки,добре е понякога да им се дават витаминки и като ти остане нещо зелено от градината го хвърляй на тях,ядат всичко.Единствено внимавай да не ядат солено,тоест останала салата от вашата трапеза,хляб.Солта прави черупките на яйцата меки.
Ако имаш питанки,питай :D
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1447
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 52 пъти

Re: Кокошки

Мнение от kannamy »

Абе на излизане от Костинброд посока Лом има някакъв институт или нещо подобно и там стои един надпис за продажба на ярки.Някои да има инфо за него.Та ще погледна и там има ли, няма ли.А този пазар зад МГТ ,сега се сетих ,че и там съм виждала да продават пилци.Благодаря за мненията ви, ще са ми полезни,че аз и за храненето се чудех как и какво.
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Кокошки

Мнение от gabi123 »

Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Кокошки

Мнение от Titi »

хехеее, каква красавица :D
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bettyna1
Виенско кафе
Мнения: 310
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:50
Местоположение: Нюрнберг

Re: Кокошки

Мнение от bettyna1 »

:D Такива кокошки имаме и се смяхме много, когато братовчед ми ( 5-ти клас) заяви сериозно и дълбокомислено : "На тази кокошка еволюцията й е изиграла лоша шега!" щото се чудел как вижда :lol:
"Ако се съмняваш, направи още една крачка напред!"
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”