Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от zeleno »

Страхотна нова тема :daaa:
И сега - от къде да си го купим това дръвче ?
Щом е кръстоска със слива ще е по-устойчиво и на замръзване , щото кайсийте нещо тъкмо почнат да раждат и хоп - изсъхнала.../незнам дали е точно от измръзване на присадката , ама баща ми така мисли :lol: /
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от rumivarna »

И аз искам такова чудо :ieeee: Вискяр, кажи сега от къде да се сдобием с него :ieeemyzh:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Вискяр »

Вероятно на изложението Агра в Пловдив тези дни ще го има.
И аз го издирвам, за първи път миналата година прочетох за него.
Ако науча нещо - ще пиша.
ilihris
Виенско кафе
Мнения: 331
Регистриран на: Сеп 9, '11, 16:42
Местоположение: Пловдив

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от ilihris »

Аз се сдобих с това дръвче още през пролетта на 2011 от овощарския институт в Пловдив, дори миналото лято като четях, че е открит нов вид аз вече имах плодове от него :D . Фиданката успешно презимува зимата на 2011/2012 и миналото лято дори опитах плодовете- много интересни на вкус , а самото дърво расте страшно бързо и не страда от болести.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от rumivarna »

ilihris написа:Аз се сдобих с това дръвче още през пролетта на 2011 от овощарския институт в Пловдив, дори миналото лято като четях, че е открит нов вид аз вече имах плодове от него :D . Фиданката успешно презимува зимата на 2011/2012 и миналото лято дори опитах плодовете- много интересни на вкус , а самото дърво расте страшно бързо и не страда от болести.
ilihris, много те моля, кажи тука дали овощарския институт в Пловдив продава овошки. Мога ли да си поръчам на сайта им или имат магазин в Пловдив (евентуално къде се намира). Сайта им не се отваря, нещо го реорганизират май :hmmmmmm:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от darusha5k »

На Аграта ще имат представители със сигурност.
ilihris
Виенско кафе
Мнения: 331
Регистриран на: Сеп 9, '11, 16:42
Местоположение: Пловдив

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от ilihris »

Аз писах от овощарския, но сега ще уточня максимално нещата. В гр.Пловдив точно срещу входа на овощарския институт, на изхода на града в посока с. Марково, продават овощни дръвчета, проблема е, че не може да се кривне директно от главния път , а трябва да се мине по заобиколен път през кв.Беломорски. Аз винаги оттам съм си купувал всякакви овощни дръвчета, имат всичко.Незнам каква е точно връзката с овощарския институт на това място , но аз винаги съм го знаел , че е нещо като търговска база на ов. инст.. Преди две години отидох да си взема фиданки на смокини и райски ябълки, и попитах за нещо интересно и веднага ми предложиха тази кръстоска, с разликата че мъжът , който продаваше дръвчета е наричаше "Синя кайсия" и впоследствие обясни какво представлява.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от МГХ »

А сайт имат ли?
:tzvetentze:
ilihris
Виенско кафе
Мнения: 331
Регистриран на: Сеп 9, '11, 16:42
Местоположение: Пловдив

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от ilihris »

За сайт не знам, нещата при тях са все още малко соц.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”