Бира Орхидеи Алкохол

lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от lila »

zlatniq написа::hmmm: уж не се давало амонячен азот на орхидеите... странна работа
колко имаш по химия
амониева селитра NH4NO3
урея (карбамид) CO(NH2)2
:hihihi:
Аватар
zlatniq
Кафе с мляко
Мнения: 230
Регистриран на: Окт 16, '12, 16:29
Местоположение: Пловдив

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от zlatniq »

:D Уж ги чатках навремето нещата, но явно съм се объркал, някъде съм чел между редовете :hihihi: останал съм с такова впечатление, заради реакцията на амониевите соли с основите, при които се отделя амоняк (извадка от уикипедия):
"Амониевият нитрат, както и всички други амониеви соли, реагира с основи, при което се получава сол, вода и амоняк. По тази причина амониевите торове не трябва да се смесват с вар, тъй като това води до загуба на амонячния азот:
2NH4NO3+Ca(OH)2 => Ca(NO3)2+2NH3^"
Благодаря за корекцията Лили ;) Обичам да перефразирам една стара поговорка: "Грешки сме, а правим хора..." Пък и никога не е късно да се научиш, или в моя случай да станеш за резил :oops:
Всъщност като се замисля не ме е срам да сгреша. По-добре да се науча от грешките си, отколкото изобщо да не разбера дали съм прав :angelche:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11820
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 150 пъти
Получил благодарност: 191 пъти
Обратна връзка:

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от johnstalker »

zlatniq написа::D Уж ги чатках навремето нещата, но явно съм се объркал, някъде съм чел между редовете :hihihi: останал съм с такова впечатление, заради реакцията на амониевите соли с основите, при които се отделя амоняк (извадка от уикипедия):
Сори за офтопика, ама не се сдържам като видя нещо цитирано от Българската част на Уикипедия, защото тя (тази БГ част на Уикито) не е достоверен източник на информация, и се администрира и поддържа в голямата си част от комплексирани и плиткоумни късопишковци. :D
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от lila »

Цитираната информация от Уикипедия си е супер точна.
В случая с торовете става въпрос за съвсем друго и който трябваше разбра.
Пловдив, не си станал за резил, що така си решил дяволе красив ?
Между другото и тор с карбамид да им сложиш нищо особено няма да стане, освен че няма да го усвоят.
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”