Адениум/ adenium

Публикувай отговор
monda
Kъсо кафе
Мнения: 59
Регистриран на: Юли 10, '12, 16:33

Re: Адениум/ adenium

Мнение от monda »

прибрах ги тази вечер, ще пробвам да ги пръскам с топла вода, за да поникнат по-бързо
dal

Re: Адениум/ adenium

Мнение от dal »

Изображение ето го моят хубавец подарък от Ани :liubov:
наоколо бугитата са все от нея -цъфтяха две от 4 , цикламено и оранжевото
Изображение :liubov2:
дайте сега акъл за адениума , той много расте , не е дебел и не знам как да го гледам зимата :hmmm:
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 7 пъти

Re: Адениум/ adenium

Мнение от naska50 »

Дал, според мен това не е Адениум , а Плумерия :hmmm:
dal

Re: Адениум/ adenium

Мнение от dal »

naska50 написа:Дал, според мен това не е Адениум , а Плумерия :hmmm:
ми да , сега като го написа и се замислям , :lol:
хора , много съм зле със стайните растения , нищо не ми давайте да гледам :angelche: :oops:
оттеглям кретенските въпроси , освен некой спец по плумериите ако не се изкаже? ;)
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Адениум/ adenium

Мнение от dobis »

Дал , не съм спец , щото мойте не щат да цъфтят ...но само това ми е кусура с плумериите, де. Хич не го мисли това , само да не замръзне , друго не може да го гътне ...хм...замислих се , може би много вода :hmmm: те с това не съм ги пробвала още. :twisted:

Досега са били на студено , на много студено , на кучешки студ навън и вътре и те на отворен прозорец , -17 го залепиха за седмица поне , но оцеляха щото бяха безкрайно сухи , ама много сухи .
И вътре една оцеля на адска жега и пак на сух режим - това от мързела ми пък :oops:

Много трябва да се постараеш за да я гътнеш , виж да я докараш до цвят- акъл не давам, че хич го нямам.

И понеже темата е за адениуми ...горкичките ми те , винаги са били другарчета на плумериите, и зиме и лете. Тази зима нямах място на терасата и два останаха вътре на жегата , видяха вода 2-3 пъти , не успях да ги успя и усмъртя и те взеха че цъфнаха през лятото/ единия дори е завързал нещо, дали има семки не знам , но шушулка има без да съм се намесвала/. Та , за зимата ще гледам да ги посместя пак горе на жегата.

Сега попрочетох назад в темата. Тъпата ми глава не знам как и защо беше решила че в малки саксийки ще направят морковите ...да , ама друг път. Че и кой да чете из темите , то и писано , и клипчета ... заспала и задрямала тъпа овча майка ... :ufff: Заредих ги по-скоро в дълбоки , не толкова широки... в кофички от течен шоколад , 1 кг ...това имах под ръка , но май им е добре , в почва от дерето ...друга нямам ...не съм я обработвала като за кактуси или суките :oops:
Изпуснах един , много ме е яд за него , щото го преводних според мойта мярка. Останалите ще видят засилена водичка , но при някой друг , продължавам да си ги тормозя на по-скоро сух режим.
Някъде бях намерила за това гадно загниване от основата, омекне ли каудекса и да е влажна почвата- лошо. Дори и рязане и опит да се спаси върха е обречена работа.Не мога да си спомня къде точно , някъде из руските сайтове беше написано и обяснено много подробно. По памет се случва при по-ниски нощни температури и влажна почва, за себе си запомних че не бива да поливам през зимата , ако не са до печката.
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”