Лангенарген,едно малко кокетно курортно селище на брега на Б

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Лангенарген,едно малко кокетно курортно селище на брега на Б

Мнение от ida_ili64 »

Днес качих и оформих най-сетне и този си албум,от едно любимо мое кътче,на брега на второто по големина езеро в Европа-Бодензее,с неговите 538км2,се подрежда в класациите след Балатон.Най-големия парадокс на това езеро е,че Рейн се влива в него,протича 22км през езерото и изскача от другата страна на брега и продължава своя път.Другото интересното е,че е съчетана невероятната панорама на езеро и планина-Алпите оформят неминуемо фона на почти всички снимки,от страната,която заемам аз,като фотограф,стоейки на немски бряг.А не от всяка страна имат тоя късмет ;) ...Тук имат излаз още Австрия и Швейцария,на нашия Бавария принадлежат само 19 км ивица,ама пък каква!И една огроман част принадлежи на Баден-Вюртенберг.около 150-160 км,е пак немско ;) .
Та стига съм философствала а да ви пусна албума,започва с малко немски градинарски кич,ама на немците всичко им е простено :lol: :

Изображение

Изображение

http://idaili.snimka.bg/europe/langenar ... 5.17330738" onclick="window.open(this.href);return false;
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3597
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 596 пъти

Re: Лангенарген,едно малко кокетно курортно селище на брега на Б

Мнение от ptiholov »

Отново страхотна разходка,Ида,но това си е кощунство в тази зима да показваш тези летни снимки. :ufff: Започвам да мразя зимата и да искам лято. :snif:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Лангенарген,едно малко кокетно курортно селище на брега на Б

Мнение от ida_ili64 »

Еееееееее,споко де!Протегни се два-три пъти и пролетта ще е почукала на вратата ти! ;) :daaa:

Съжалявам ,че сега качвам снимките от лятото,но аз съм много разпиляна на тема снимки.Снимам,качвам в някоя папка на компютъра и за страх на моя съпруг я "забутвам" на някъде в чекмеджетата на компютъра...И понеже тук нета е ужасен,имам достатъчно време да поразчистя хаоса в снимковия архив,ама вчера така разчистих снимките си от балкон пролет 2009,че се невидяха по вече! :snif: Разбеснях се за страх на Вилфрид и без да има грам вина за което,стоварих всичкия камънак в неговата градина,като извода бе :"Неподредено,ама-налично! Подреденото-офейкало!Ей за това,няма да поддържам ред във снимковия архиф!"... :lol: Ще изскочат сега още малко снимки,едните са от покрайнините на Дортмунд,аз щракам всяка къща и градинка,дето ми се лепне погледа,така,че не са толкова исторически снимките,но са абсолютно автентични,мога да ги сложа под надслов:"Така живеят немците". :dovolen: Но си мисля,че всеки може да си заплюе по нещо и да си открадне и идейка дори...
Имам и много снимки,които са правени в движение от колата,през стъклото,такива са например тези в Улм,с най-високата катедрала в Европа-Улмския Дом,който е с около 8-10 метра по-висок от Кьолнския Дом.И от него имам снимки,ама казах вече...разпиляна работа,без блондински отенъци при това :lol: ...
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3597
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 596 пъти

Re: Лангенарген,едно малко кокетно курортно селище на брега на Б

Мнение от ptiholov »

А,представи си ,ако беше и блондинка. :lol: :lol: Качвай снимки да гледаме красоти без да се притесняваш от сезона. ;) Просто вече ми се ще да има молко повече слънце и толинка. :nod:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Лангенарген,едно малко кокетно курортно селище на брега на Б

Мнение от vodo-leika »

Каква зима?! Никаква зима - лято е, аз съм се опнала там до водичката и се припичам! 8-)
Немският градински кич пък на мен много ми допада! :D Няма да ми пречи да си изнеса едно хамаче някъде из него, ама хич даже :D !
Благодаря ти, Иде, за поредната въшена разходка! :tzeluvka: :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”