Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum) (1)

Заключено
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Мария Николова »

Благодаря, Блеки! :liubov: И май ми е много "пухкава" почвата, ще прибавя малко пясък. Ей сега ще разбъркам допълнителната почва, да ми е готова, и ще ги прехвърля, с 1/3 заравяне на луковиците. Нещастните, само са "седнали" сега... :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Milena Orchid »

Рози остави ги да изсъхнат добре за 2 седмици без да поливаш. Ако държиш после капвай по малко, но не отгоре, а в чинийката. Така хем не можеш да преполееш, хем почвата си дърпа водата отдолу, като тя стига само до корените, без да се мокри горния слой пръст и самата луковица. Постоянното мокрене на луковицата (особено ако има и червени петна), в комбинация с по-ниски температури, може да е пагубно и да доведе до гниене.
s_t_m задължително сложи пясък в почвата и зарови 2/3 от луковиците, а 1/3 да остане отвън :daaa:
Аватар
розалия
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:02

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от розалия »

Така ще направя Блеки,само ме притеснява ,че като капвам вода в чинийката тя няма да може да достига до почвата,
защото съм се престарала с дренажа и сигурно 4-5 см.на дъното са само камъчета.
Водицата трудно ще достига до почвата май :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Мария Николова »

Ако още някой не е чул, бия барабана, че "намалените" луковици са пристигнали при Етолиетоли!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee: !
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Julie
Кафе с мляко
Мнения: 239
Регистриран на: Дек 3, '09, 21:53

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Julie »

Здравейте, аз съм Юлето /Julie/, радвам се, че съм тук :ieeee: по технически причини временно съм с това ново име
ето и моето първо цъфнало хипи за новия сезон
Orange Souvereign
Изображение
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Milena Orchid »

Рози въобще не се притеснявай, ще си дърпат водичката. Аз също слагам по 2-3 пръста дрежаж от камъчета или керамзид (каквото се намира) и проблем не е имало :daaa:

Юле радвам се да те видя! Откри сезона ти, ще напълним темичката с любимите ни амарилиси.
Аз чакам да цъфне Charisma (дано е тя) и още 2 неизвестни от люлинския щанд на Флората.
Аватар
Julie
Кафе с мляко
Мнения: 239
Регистриран на: Дек 3, '09, 21:53

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Julie »

Блеки, аз чакам цвят и от твоят Сантос, изкара цветонос, скоро ще цъфти :liubov:
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Milena Orchid »

зора написа:Блеки, аз чакам цвят и от твоят Сантос, изкара цветонос, скоро ще цъфти :liubov:
Оооо супер, много се радвам! Да го снимаш :liubov:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от ravik »

Аз тази година провеждам доста смел експеримент. :( Всичките ми хипеаструми са все още на открита, северна тераса, не са поливани от септември. Това, което ме изумява, е че все още имат зелени листа. Естествено не всички листа са зелени, голяма част изсъхнаха вече, но въпреки всичко, всичките хипеаструми продължават да имат по едно-две зелени листа. Дори октомври имаше един ден, в който леко заваля сняг - тогава не си бях в къщи и не успях да ги прибера - изкараха си го пак на терасата и нищо - няма проблеми засега. Та ще видим накъде върви моят експеримент - дали към цветния рай или към цветната пролет. :D
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Калина-малина »

Равик, ще експериментираме съвместно. :daaa: Моите са на юго-западна тераса, зелените листа са прекалено много :nod: , тук таме има по някое изсъхнало. Така са се разчопетрили, че адски много ме дразнят. Не мога ли да ги резна по-драстично? Ако да - колко? Ако в този вид ги изнеса на стълбището ще има контузини съседи. Само спрекелията е с изцяло изсънхали листа :nod:
Много сме лудите....но сме пръснати!
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”