Хитринки разни и разнообразни

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Хитринки разни и разнообразни

Мнение от nel4o »

Предлагам тук да споделяме хитри трикове при приготвяне на манджите.

Да споделя като за начало - пилешкото месо го накисвам в леко разбит белтък и подправки от предния ден - ефектът е невероятно крехко месо, дори бялото месо на сух тиган става великолепно. 8-)
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Blue sky »

за ефект на пилето като в китайски ресторант - хем крехко, хем като леко гумено отгоре, сещате се какво имам предвид - бяло месо се нарязва на парченца и се маринова за половин-един час в нишесте и захар - примерно по 2 чаени лъжички са достатъчни за една малка стандартна тарелка

лимонът пуска двойно повече сок като се подържи няколко секунди под гореща вода.
за да не ми люти лука, го слагам за няколко минути в купа със студена вода
когато правя картофено пюре, за да не стане лепкаво като туткал, първо беля картофите и ги държа в топла вода колкото имам време по-дълго, поне 40 мин, така пада излишното нишесте
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Satori »

Ястия с ориз - например гъби с ориз - стават с приятен жълт цвят, ако в мазнината се задуши настърган морков.
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от evita »

Хитринка за по -приятен вкус на салатите.
Първо оцета (или лимоновия сок)след това олиото или зехтина.Причината е ,че самата мазнина прави филм върху зеленчуците,така овкусяването е по-трудно.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от lila »

Черен дроб - преди пържене се "изкисва" в прясно мляко - става супер крехък.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от DOBI »

За да не се слепват макаронените изделия - първо се кипва водата,после се слага солта.Вренето затихва за момент и се слагат макаронените изделия.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от ida_ili64 »

evita написа:Хитринка за по -приятен вкус на салатите.
Първо оцета (или лимоновия сок)след това олиото или зехтина.Причината е ,че самата мазнина прави филм върху зеленчуците,така овкусяването е по-трудно.
Еви,аз от както съм в Германия,научих една друга хитринка... ;) Тук сосът за салатата се забърква отделно и после се полива.Обикновенният е следния:
сол,оцет,зехтин и колкото е оцета измерен в лъжички,наполвината му-захар.Разбиваш хубаво и заливаш.Всички мои познати в България са впечатлени от вкуса.А може и да се добави заквасена сметана,особено за зелени салати(без домати вътре.Може да се добавят и пресни ситно накълцани подправки според вкуса и сезона.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от evita »

Иде,така е ,има си готови подправки.
Аз говоря за класическото подкиселяване на зелевата салата например :D
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от didkec »

Пържолките за скара стават страхотни, вкусни и крехки, като към марината се сложи и прясно мляко, да престоят поне половин час ;)
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Satori »

При приготвяне на сладкиши с пресни плодове отгоре - примерно тарталети, плодовете се намазват с разтворен желатин. Хем не вехнат, хем стават с лек блясък. Трикът може да се ползва и при солени ордьоври или сандвичи.

Пъдпъдъчите яйца се варят по следния начин: във вряща вода с малко сол се пускат суровите яйца. Беленето е по-лесно не като при кокошето яйце, а като се чукне леко яйцето, за да се спука черупката, след което тя се начупва между пръстите цялата. След това леко се подхваща и се обелва подобно на ябълка както се бели с нощ - наведнъж, просто се издърпва на ивичка.

Като се приготвят печива с бакпулвер, той се прибавя в брашното, не в течните съставки.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”