Ала -бала, Дрън-дрън

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Val March
Кафе с мляко
Мнения: 207
Регистриран на: Дек 15, '10, 18:52
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Val March »

До тук добре! Направо супер!!!!
Ама ще те питам като станат еййййй такива:
http://bg-bg.facebook.com/media/set/?se ... 993&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;
...що ще чиниш тогава!!!:)))
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

Водим преговори с космодрума в Байконур :mrgreen:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
Makc
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Сеп 19, '11, 19:31

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Makc »

'...черната дупка в ЦЕРН, за което аз нямам никаква вина...'
Проучванията доказаха, че наистина е така. Обаче се появи съмнение, че твоята дяволска машина е предизвикала гравитационната аномалия в района на Троян.
Милия
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Фев 17, '12, 16:39

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Милия »

Здравейте отново! Да ви питам тъй като съм нова с кактусите кога трябва да почна да ги поливам с тор и какво трябва да има в почвата за да е минерална? :dovolen:
Аватар
kalinaalena
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Ное 15, '10, 09:55

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от kalinaalena »

Не бяха ли засушени през зимата?Ако да, първо ги изчакай да се събудят.Мисля, че е рано за торене.
Милия
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Фев 17, '12, 16:39

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Милия »

Бяха засушени. Държах ги на 10 и по-малко градуса и на светло. Обаче сега като стана по-топло и по малко започнах да ги поливам. Значи ще чакам още. много съм не търпелива :D
Аватар
kalinaalena
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Ное 15, '10, 09:55

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от kalinaalena »

Всъщност какво целиш с това торене?Бърз растеж или цъфтеж?Ако е първото, мисля че е рано за торене...второто ще се получи , щом са зимували "правилно" кактусите ти.Вероятно знаеш, че различните видове кактуси зацъфтяват на различна възраст.В КАКТУС БУЛГАРИКУС има специална тема за това
http://plantdream.com/forum/viewtopic.p ... 0&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Милия
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Фев 17, '12, 16:39

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Милия »

Ами какво целя :hmmm: да ги подсиля след зимуването и да се чувстват добре :dovolen: . И преди съм пробвала да се регистрирам в този форум, но така и не ми активираха акаунта. Сега пак пробвах дано този път ми изпратят mail.
Аватар
kalinaalena
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Ное 15, '10, 09:55

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от kalinaalena »

Здравей Милия,
За мен събуждането на кактусите е най-трудния момент в отглеждането им, поливам само някои, по-голямата част оросявам.Събудените кактуси се познават по новите по-нежни бодли и по-светло зеления център на растеж или появата на пъпки.Само тогава е безопасно да полееш и то съвсем леко.Моят съвет е да ги огледаш внимателно и да прецениш дали да продължиш с поливането.
Ако се увериш, че са събудени, можеш да ги наториш при следващото поливане и то тези, от които очакваш да цъфтят.Оранжев кристалон е подходящ, също хортигроу с ниско съдържание на азот.
Милия
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Фев 17, '12, 16:39

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Милия »

Първо, благодаря за отговора! То при мен е сложно. Аз се запалих едва миналото лято и повечето ми кактусчета са купени и пресаждани късно през лятото и есента. Понеже бяха във вече тесни саксии от магазина и лоша почва повечето не мръднаха дори да бяха вече пресадени. Още преди да се стопли започнаха някои от тях да растат. Две имат и пъпки. Другата половина са детки, които бяха вкоренени, но слабо и за тях ме беше страх по-дългото засушаването да не им се отрази зле. Затова ми си искаше да ги събудя по-рано и започнах седмица преди първи Март. За сега всичко изглежда добре. Повечето са будни.
Аз имам тор с 1% азот, на който си пише че е за кактуси. Може ли да се каже че е беден на азот или да търся тези, които ти споменаваш?
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”