Копривщица

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Копривщица

Мнение от Titi »

В тая снежна и дълга зима се затъжих за цветове и започнах да разглеждам летните си албуми. Най-пъстри са снимките от Копривщица. Ще ги споделя с вас, за да се заредите и вие от багрите им.
Ще започна с КЪЩИТЕ:
Изображение

Изображение

Изображение

Тук определено живее цветарка.
Изображение

Тази къща беше отрупана с цъфнали фуксии.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от Titi на Фев 14, '12, 12:00, променено общо 1 път.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Копривщица

Мнение от Titi »

Продължавам със серия снимки от улиците на Копривщица - носталгия, романтика, невероятна атмосфера.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Местните позират с удоволствие.
Изображение

Аз също :dovolen:
Изображение

Изображение
Последно промяна от Titi на Фев 14, '12, 12:21, променено общо 2 пъти.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Копривщица

Мнение от Titi »

Специално внимание ще отделя и на къщата за гости, в която отседнахме. Горещо я препоръчвам на всички, толкова е романтична и уютна, че с удоволствие ще се върнем пак там.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от Titi на Фев 14, '12, 12:31, променено общо 1 път.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Копривщица

Мнение от Titi »

Няма как да не покажа и ИСТОРИЯТА
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Страхотно ме впечатли този красив мост
Изображение

На два камъка един срещу друг са издълбани следните надписи:
Изображение

Изображение
Последно промяна от Titi на Фев 14, '12, 12:50, променено общо 1 път.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Копривщица

Мнение от Titi »

И за завършек на този дъъъъълъг снимков репортаж, ще ви покажа как се забавлявахме в Копривщица
Ако мислите, че е лесно да се язди кон, много се лъжете. Вярно, помогна ми собственика на конете да се кача
Изображение

ама голям зор да го накарам да върви където аз искам, поради което все отзад клепа, а мъжа ми се залива от смях.
Изображение

Успях, настигнах го, щастлива съм!
Изображение

Изображение

Изображение

Люлка, вързана на толкова високо място, че гледката от нея е умопомрачителна. Бих могла да седя от сутрин до вечер на тази люлка. Или да си чета книжка на масичката до нея.
Изображение

А да идете до Копривщица и да пропуснете местните специалитети, си е живо престъпление :dovolen: Наздраве!
Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Копривщица

Мнение от Denis »

Благодаря Тити :tzvetentze:
Твоите теми в пътешествия чета и гледам с огромно удоволствие.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Копривщица

Мнение от ravik »

Благодаря, Тити! :) Ние бяхме кумове в Копривщица това лято - получи се страхотна сватба. :nod: Най-хубавото беше, че беше много спокойно и тържествено. В София съм свикнала да си там на секундата, защото сватбите са през 20 минути, едвам успяваш да се снимаш, защото следващите чакат - лудница. :lol: А в Копривщица май това беше единствената сватба не само за деня, а и за последните няколко месеца. :lol: Имаше много по-различен, традиционен ритуал в ритуалната зала; в къщата, в която празнувахме хората много се бяха постарали, въобще много сме доволни.
Гледах за някакви снимки да пусна, ама няма без хора, та ще се въздържа. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15896
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 889 пъти
Получил благодарност: 1762 пъти

Re: Копривщица

Мнение от Гео, граф »

Усмихна ме, Тити :shappy: ! Очите ми се напълниха с копривщенски къщи - цветни, изящни, артистични. Чудя се какво се е случило с българина, за да забрави как е строил. Каква фантазия и смелост с цветове и форми е развихрял, колко самобитни и стойностни архитектурни чудеса е натворил из Българията. И колко е жалко днешното строителство, поне по-голямата част ... Но това е друга тема.

А на неволите ти с коня си се посмях от сърце :ssmiah: :syes: . Поздравления за куража и упоритостта ! Натри ли му носа на мъжа ти :swink: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Копривщица

Мнение от vodo-leika »

Ех, Титиии, ако щеш ми вярвай, точно снощи си говорихме за Копривщица и колко хубаво би било да си организираме някой романтичен уикенд! :liubov2:
Прекрасна разходка, прекрасни емоции, създаде ми слънчево настроение в мразовития ден, благодаря ти! :liubov2: :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”