Трудни за вкореняване

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от johnstalker »

незабравка написа:От 5-6 години се занимавам с вкореняване на резници и отглеждане на млади растения.Някои храсти се вкореняват лесно,но има някои дяволски упорити,не щат и това е.Ако някой има опит със следните растения,нека го сподели;
дафинов лист,котинус,индигофера,илех
Това ще ми стане любима тема. ;) Най-голям успех до сега съм имал при вкореняване в перлит + вкоренител, организирана и постоянна топлина, влага и светлина. За най-голям успех с тази техника на вкореняване имам две успешни захващания на Магнолия Грандефлора, която Маман се опитва да вкорени от десетина години. :daaa: (няма да броя над 50 успешно вкоренени невкореняеми хибискуса :D )
незабравка

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от незабравка »

Nini написа:Изображение Някой има ли опит с вкореняване на индийски люляк?Три години опитвам,първо с резници,после с отводи и последно със семена.Явно нещо ми се изплъзва като инфо.Това е растението майка.
Нини,при мене лагертремията се получава чрез вкореняване напролет със зрели резници,дебели колкото молив заложени в смес от торф ,пясък и перлит.В началото на лятото залагам отново ,този път 7 сантиметрови полузрели резници в перлит.Може да накиснеш за половин ден резниците в разтвор на Поливерзум-биофунгицид,за да предотвратиш загниването на резниците.
Последно промяна от незабравка на Яну 30, '12, 14:24, променено общо 1 път.
незабравка

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от незабравка »

Джони,кога залагаш резниците от Грандифлората.Аз смятах да пробвам въздушни отводки,но може да заложа и малко резници.
Deleted User 1445

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от Deleted User 1445 »

Незабравка,благодаря,ще опитам още тази пролет по твоя начин дано да стане.Лагерстремията ми е едно от любимите дървета в двора и искам да си намеря различен от този на снимката цвят.Дано да успея.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от johnstalker »

незабравка написа:Джони,кога залагаш резниците от Грандифлората.Аз смятах да пробвам въздушни отводки,но може да заложа и малко резници.
В края на Август, началото на Септември. :daaa:
незабравка

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от незабравка »

thanks Johny
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от Виола »

На мен пък ми се опъва плумбагото. Мъчих го с резници, с отвод и все не ми се получава. С резници на зимния жасмин също съм пробвала, но загниват. Затова пък успешно съм вкоренявала с отвод.
незабравка

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от незабравка »

За плумбагото една позната ми каза,че го размножавала със семена,но на мен ми е трудно да преценя,кое точно е семето и кога е достатъчно зряло за събиране.
Зимния жасмин при мене много лесно става от резници,даже ми се е случвало натопено клонче във вода да пусне корени.Японските кленове много добре се размножават чрез отводки.
Аватар
vyara
Виенско кафе
Мнения: 305
Регистриран на: Фев 3, '11, 14:30

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от vyara »

Тъкмо днес попаднах на тази статия. Може да е полезна на някого.
http://www.dvoribalkon.eu/articles/propagation.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 1445

Re: Трудни за вкореняване

Мнение от Deleted User 1445 »

Вяра,благодаря!Наистина е интересна!
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”