База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Публикувай отговор
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от orkud »

Моля ви в разсъжденията си да бъдете реалисти. Не става въпрос само какво ни се иска, а какво можем да направим. За колко от розите и колко човека ще могат да напишат, защото ги имат повече от три години :hmmm: .
По тази логика ще изредим десетина рози и ще приключим, просто защото за останалите не знаем нищо.
В повечето дворове имаме 30-40 см. храстчета с по няколко цвята на максимум две години.
Замисъла на енциклопедията е постепенно тази информация да се събере от коментарите, но това не може да се направи във визитката на розата. А в момента говорим за нея.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от ravik »

Дадох права за редакция и на Роза1924 - тя също изяви желание да помага в систематизирането.
Според мен подхващайте ги отнякъде, пък после в движение ще се доизчиства. Винаги е по-лесно да се добави един пасаж на вече съществуващ текст, отколкото да се бистри по принцип как би била идеалната ситуация. Така че според мен подхващайте го, пък после ще видим кое как се получава добре.
orkud и Роза1924 ще могат да редактират първите мнения във всяка тема, така че да добавят допълнителна информация, ако е необходима. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от calico »

Аз съм за варианта на Дал. Основното инфо вече го има събрано и линкове са достатъчни.
За мен тази база данни трябва да е насочена предимно към конкретните условия за Бг, а не общо инфо за розата.
Защото ние и сега нямаме проблем да си изберем роза, но имаме проблем как някоя роза се или ще се държи конкретно за нашите условия.

името на розата и линкове - това е достатъчно, там има всичко като размери и пр.
оттам насетне трябва да има инфо основно: как се подрязва тази роза, кога и как и с какво се тори, как се държи конкретно в нашите условия- нарастване, болести, жега, влага и пр.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от orkud »

Момичета и момчета, много, МНОГО ви моля да не позволявате на една добра идея да загине. Имах доброто желание да работя по създаването на енциклопедията, но живота явно ми показа, че ако искаш да разсмееш господ, то трябва просто да си направиш планове :lol:
Налага ми се за няколко месеца да работя на две работни места, а като се прибера покрай отбиването да видя малкото ни съкровище и грижата за останалите домашни почти нямам време да прочета нещо, камо ли да седна да пиша. На едната си работа нямам интернет извън системата и дори не мога да надникна във форума, ако приемем, че намеря време :angel2:
Но ако някой от вас напише нещо и ми прати съобщение, ще направя всичко възможно да намеря възможност и да кача материала.
Много моля отново да вземете присърце идеята и в свободното си от грижи по градината зимно време да обогатим времето и знанията си с енциклопедията :tzvetentze:
Аватар
desiyoto
Кафе машина
Мнения: 3352
Регистриран на: Яну 30, '11, 16:39
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от desiyoto »

Събрала съм доста неща ,при първа възможност ще пиша :daaa:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от orkud »

desiyoto написа:Събрала съм доста неща ,при първа възможност ще пиша :daaa:
:ieeee: :ieeee: :ieeemyzh: :tzeluvka:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от Роза1924 »

Аз продължавам да действам по темата, събирам информация за розите - включително ваши впечатления за сортовете. Проблемът е технически - как да се представи всичко това във форума. ravik ще каже как може да стане :daaa: Търпение моля, не е лесно :dovolen:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от orkud »

Роза1924 написа:Аз продължавам да действам по темата, събирам информация за розите - включително ваши впечатления за сортовете. Проблемът е технически - как да се представи всичко това във форума. ravik ще каже как може да стане :daaa: Търпение моля, не е лесно :dovolen:
:gush: :tzeluvka: БЛАГОДАРЯ :tzeluvka:
dal

Re: База данни/Енциклопедия/Библиотека за розите - дискусия

Мнение от dal »

не може да има напредък при 30000 сорта рози
само за ЧХ ми се разкачи ръката и то от копи пейст линкове , а гледай какво чудо е от сортове в темата
момичетата направиха за някои видове от розите , тия дни ще опитам да сглася флорибундите
не смея да си помисля кой ще се хване с катерачите
почвопокривните и патиото и минитата-и те в отделна
и като има събрано инфо по вид , цвят и от там линкове към сортовете-смятам че е ориентир все някакъв
и вече по тези теми можем да си водим дискусиите за отделните сортове
иначе изобщо не го виждам да се получи
от време на време допълваме с новите пищялки и крясъци на модата и това е.... :D
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”