Шофьорски курсове

За да не седим само пред компютрите ;-)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Шофьорски курсове

Мнение от Мария Николова »

Муцунче, реагират така не, защото са "мъже", а защото държат волана. ;) На нашето Жигули аз бях единствения шофьор. Родителите на мъжа ми не преставаха да ме акълят всеки път от тръгването до пристигането. В началото трупах много нерва, чак до главоболие. :ufff: Разбрах, че "съветите" на пътниците са просто израз на тяхното нервно напрежение, което, за съжаление, не могат да не "споделят" с шофьора. :twisted: Научих се да изключвам всякакъв говор в колата. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Шофьорски курсове

Мнение от ravik »

s_t_m написа:Научих се да изключвам всякакъв говор в колата. :hihihi:
Аз се научих, че ако някой ще ми дудне докато карам, то ще седи на задната седалка, а радиото се усилва прогресивно с дудненето. Като спреш на средата на пътя и свалиш спътника, за да се вози отзад и рязко спира да мрънка. :twisted:
Иначе по темата, според мен си е важно да си се прочетат и закона и правилника - там всичко си е обяснено защо и как. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
дарето74
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Дек 12, '09, 19:54

Re: Шофьорски курсове

Мнение от дарето74 »

Не било толкова трудно, както ми изглеждаше в началото. Листовките вече ги решавам почти без грешки, а съм ги минала само веднъж.
Но и прочетох правилника. Бързо научих и знаците.
А как се кефя като шофирам. Чувствам се страхотно. :ieeee:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Шофьорски курсове

Мнение от bouquet »

Браво! Най-хубавото е, че ти доставя удоволствие! :stiskam:
Търся добри хора
Аватар
Templar
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Яну 20, '10, 00:11
Местоположение: Орешак, Троян, Свищов, Велико Търново, Плевен ;)
Обратна връзка:

Re: Шофьорски курсове

Мнение от Templar »

Така, аз да се похваля.
За мен правилник не трябва да се чете. Трябва практика. Така се учи човек най-добре.
Аз правилникът не съм го чел нито 1 път (дано не чете Миленчо Доневски - моя инструктор), листовките съм ги решил всичките комплекти по 3 пъти.
Теорията я взех с 0 грешки, кормуването също. Шеста година съм водач, и още нямам отнета точка.
Правилник според мен не трябва, само за конкретни цифри ако някъде нещо възникне :) :svekurva:
Нека не гледаме треската в окото на другия, преди да извадим гредата от своето.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Шофьорски курсове

Мнение от ida_ili64 »

Templar написа:Така, аз да се похваля.
За мен правилник не трябва да се чете. Трябва практика. Така се учи човек най-добре.
Аз правилникът не съм го чел нито 1 път (дано не чете Миленчо Доневски - моя инструктор), листовките съм ги решил всичките комплекти по 3 пъти.
Теорията я взех с 0 грешки, кормуването също. Шеста година съм водач, и още нямам отнета точка.
Правилник според мен не трябва, само за конкретни цифри ако някъде нещо възникне :) :svekurva:
Ами ти затова си с 0 отнети точки,щот не си чел Правилника и не знаеш къде и как да го нарушаваш ;) !
Това в кръга на майтапа,а аз не бих се гордяла ако не съм го прочела.Всички приказваме колко безредова държава сме,но и всички не искаме да има ред.Хубав или лош,Правилника е определен от закон,по-точно,той е начина за прилагане на закона в практиката.Човек за да приеме нещо или-за да отхвърли нещо ,или да реши да се бори срещу нещо,трябва да го познава добре.Така мисля аз.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Шофьорски курсове

Мнение от johnstalker »

Аз пък съм с 0 точки от поне 20 години.. ама то е щото ме харесват всички полицаи в България, а съм и черпач де ;) :angelche:
Аватар
Templar
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Яну 20, '10, 00:11
Местоположение: Орешак, Троян, Свищов, Велико Търново, Плевен ;)
Обратна връзка:

Re: Шофьорски курсове

Мнение от Templar »

ida_ili64 написа:
Templar написа:Така, аз да се похваля.
За мен правилник не трябва да се чете. Трябва практика. Така се учи човек най-добре.
Аз правилникът не съм го чел нито 1 път (дано не чете Миленчо Доневски - моя инструктор), листовките съм ги решил всичките комплекти по 3 пъти.
Теорията я взех с 0 грешки, кормуването също. Шеста година съм водач, и още нямам отнета точка.
Правилник според мен не трябва, само за конкретни цифри ако някъде нещо възникне :) :svekurva:
Ами ти затова си с 0 отнети точки,щот не си чел Правилника и не знаеш къде и как да го нарушаваш ;) !
Това в кръга на майтапа,а аз не бих се гордяла ако не съм го прочела.Всички приказваме колко безредова държава сме,но и всички не искаме да има ред.Хубав или лош,Правилника е определен от закон,по-точно,той е начина за прилагане на закона в практиката.Човек за да приеме нещо или-за да отхвърли нещо ,или да реши да се бори срещу нещо,трябва да го познава добре.Така мисля аз.
Аз не се гордея, че не съм прочел правилника. Но напрактика, в листовките е целия правилник. А тях, както казах, ги изядох с кориците. Така че, може да считате, че съм го чел.

Освен това, ти кой би взела на работа, ако си шефка:
1. Човек, практукувал 20 години право, минал през всякакви случаи
или
2. Човек, току що излязъл от ВУЗ-а, чел всички закони и знаещ всичко на теория.

Аз лично, бих взел и 2мата ако можеше, защото в моя колектив виждам как младостта и опита дават добри резултати.
Нека не гледаме треската в окото на другия, преди да извадим гредата от своето.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Шофьорски курсове

Мнение от ida_ili64 »

Май изместихме темата ;) ,ще ни тупат по.... :lol: ,но аз бих рискувала в определена ситуация и бих взела младия практикант,с точна и конкретна оговорка,какво искам от него в рамките на 3 месеца,в рамките на 6 и - в рамките на една година.Всичко това,ако имам времето да чакам.Ако ли не,ще взема стария.Двамата няма да взема,защото ще си вкарам автогол,да ги гледам само как се надпреварват да покажат на другия колко неможе и не знае,с което ще скъсят моите нерви и живот,а накрая могат да ме доведат до фалит.
Обаче....понеже познавам себе си,знам,че в рамките на знанията си,способностите си и контактите си,ще проуча сама до най-малките подробности всеки закон,касаещ моя бизнес,излизащите наредби,разпоредби и т.н....Това го казвам,защото съм го правила на времето, с цената на много безсънни нощи,но винаги бях в час,относно това,какво трябва да ми е наред като ЕТ,например, за да не могат да ме "бият данъчните през пръстите" и съм от малцината успели без частна посредническа фирма да си извадят Акт 16 за промяна на предназначение на помещение за офис в търговски обект,в рамките на 3 месеца,без всякакви връзки и контакти в Община Русе,при това и то в период,в който смениха Главния архитект,а приеминя ден бе точно и само вторник,в рамките на 1 или 2 часа,документите трябваше да му ги поднесе единствено и само секретарката,придружена с районния техник...И тичайки от институция на институция,открих толкова много познати...на баща ми,които искаха да ми помогнат,тогава разбрах какво значи да си "изградиш авторитет" и се зарекох,че ще го направя и аз за себе си...Мисля,че успях,но следващите години живот ще го докажат или-опровергаят. :dovolen:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Шофьорски курсове

Мнение от ravik »

Темплар, аз ще ти отговоря за работата. Този с 20-те години, ако няма диплома, няма въобще да стигне до интервю. :hihihi:
П.С. И купуването, и продаването на гласове са престъпления. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”