Спатифилум (Spathiphyllum)

Публикувай отговор
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Спатифилум

Мнение от DarinaN »

да даде, що да не даде , ама то пък един цвят :hmmm:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: Спатифилум

Мнение от frigus »

DarinaN написа:да даде, що да не даде , ама то пък един цвят :hmmm:
Ей, Дари!
Караш ме сега да се глождя. Ами, дай акъл, що се гавриш с мъката хорска.
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Спатифилум

Мнение от DarinaN »

frigus написа: Ей, Дари!
Караш ме сега да се глождя. Ами, дай акъл, що се гавриш с мъката хорска.
какво пак разстроих душата цветарска ? ще взема още един камък на гърба си .... ммм му :mrgreen:
не се гавря . при мене цъфтя едно / трябваше да е фикус Мачо , тук ми заприлича на спатифилум / , а аз от цветя не разбирам. цъфтя си точно като .... змиярник / как му беше името/ и държа може би два месеца . чак ми втръсна да го гледам :hmmm:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: Спатифилум

Мнение от frigus »

Даре, покажи я тази твоя мъка дето те тормози 2 месеца.
Този Мачо може и за семе да се гласи.
Аватар
nadiak
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Ное 23, '10, 13:06
Местоположение: София

Re: Спатифилум

Мнение от nadiak »

Изкарала съм ги на балкона, не на директна слънчева светлина, но само листа изкарват.В по-малката саксия се е наканило едно цветче да избива но повече не виждам да има.
Изображение
Животът е кратък. Прощавайте бързо, целувайте бавно, обичайте истински.
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Спатифилум

Мнение от DarinaN »

frigus написа:Даре, покажи я тази твоя мъка дето те тормози 2 месеца.
Този Мачо може и за семе да се гласи.
аз не съм сигурна , че е мачо / за кой път вече - аз не съм цветарка/, но имам едно наум. освен това го разпердушиних и го сложих в една саксия с две дифенбахии - за икономия на място , пък и за мамчето . ще го фотна, утре снимките . но за семе .... късно вече - отрязах цвета . то беше цяла пролет
надяк , какво е това на снимката
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadiak
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Ное 23, '10, 13:06
Местоположение: София

Re: Спатифилум

Мнение от nadiak »

Дари това на снимката е спатифилум...и в голяма и в малката саксия, но расте само на листа от една година и половина вече. Когато го купих беше целият в цветове и след това нищо...сааамо листа.
Животът е кратък. Прощавайте бързо, целувайте бавно, обичайте истински.
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Спатифилум

Мнение от DarinaN »

като това на Надя в зелената саксия е . явно съм затрила мачото / нищо ново под слънцето/
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Спатифилум

Мнение от nikolica »

Яаа, тази тема защо няма писано толкова време :shock: , ще сложа една снимка от моето спатифилумче, което ме зарадва с цвят :ieeee:
Изображение
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Спатифилум

Мнение от serena »

Блазе ви, че вашите цъфтят. Моят инат над три години вече не ще и не ще да цъфти. Листа вади и е внушителен като обем, но цвят не. Дайте акъл как да го цъфна. Не че и така не ми харесва, но като знам, че може да цъфти, а се инати, и :evil:
Изображение
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”