БАН - посещение

Публикувай отговор
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: БАН - посещение

Мнение от Penkov »

Eла и си направи! Хем голи има, хем семенни... Каквото поискаш!
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: БАН - посещение

Мнение от Penkov »

Уважаемки и Уважаеми!
Елате в Ботаническата да са видим! Другото е лъжа и измама... Дондуковъ си е Дондуковъ, ама друго си й при нас тука на баиря. Истинското място на Дондуковъ е на Околомръсното. Квото и да си говорим!...
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: БАН - посещение

Мнение от lila »

Днес беше чудесен ден за някои членове на клуба на блондинките :ssun: :ssun: :ssun:
Благодаря на Пенко Пенков за историческата разходка из Банския вилает :D Почувствах се наистина поласкана - първо ме разходиха из оранжерията, където лично г-н Пенков изнесе лекция, показа ми канелено дърво и го помирисах. Всъщност мирисах много листа - едно миришеше на терпентин според него, според мен на кората на плода манго. Ядох чайнийз ябълчоци - г-н Пенков притичваше бодряшката из шубраците и ме гости с различни ябълчици - някакви дребни като черешки, после ябълка на Роко, после пурпуреа - с аромат на диво и истинска ябълка :nod: видях китайска дюля, тежи като гюлле - катаянски хеномелис, после ядох облепиха - има мирис на непран мъжки чорап :D Ръцете ми миришат - едната на салвия, а другата на къри от листата, които пипах. Но с най-неочакван вкус беше сечуанския пипер - изтръпна ми устата и 15 минути дишах като кучето на Нелчо с изплезен език, а Пенков се спука от смях :D Отмъкнах си едно дребно плодче от лимоново дръвче от парка - мъхаво като кайсия и с аромат на лимон. Сори, Пенков - не се сдържах :lol: ще пробвам дали нещо ще поникне от него :lol: Имаше много и красиви дървета в парка, алпинеум, магнолии, сакури, нещо като райска градина в умален мащаб :syes: Видях множество присадки, чийто мастер беше самия гид и накрая падна голям смях с латвийката Аане, която се присъедини към нас в края на разходката и обясни на доста добър български как яде плод от туя. Винаги съм си мислела, че е отровен. Както и да е :D Искам също да отбележа, че Пенков не мирише изобщо на чесън :lol:
Пенков, благодаря много :nod: :tzvetentze:
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: БАН - посещение

Мнение от Penkov »

Мдаа!
Така беше!
Най-после се срещнаха филийката и салама! Исторически момент в историята на Ботаническата градина на БАН. Най-после разбрах що за цвете е туй Лила-та. Ами, убаво... :nod: И понеже русо гладно нема, вярно е че я угощавах на воля с ябълки от колекцията си. Вярно е, че я подлютих със сечуанския пипер, обаче и аз ядох. Кат ша мрем, да мрем заедно! :tzeluvka: Обелпихата наистина имаше вкус на непран мъжки чорап. Което ме кара да се питам колко ли непрани мъжки чорапа е изяла Лила през живота си, та го идентифицира толкоз успешно. А естонката "Ааа, не!" всъщност не се казваше "Аааа, не!", ами "Ееее, не!". Т.е Ене. И не ядеше плодчета на туя, ами на тис. Което ни втрещи! Знаех, че от тиса само това му се яде, но то пък няма никакъв вкус. Даже е смолисто! Кво има да му ядеш толкоз :hmmm: ? Тя пък се оказа йеховистка. Т.е. сектантка от най-гадните, обаче с нищо не парадираше за това, което прави. Напротив, за 10 месеца не само разбираше за какво се говори на български, ами и пускаше майтапи. Срази ме с това, че в естонския език имало 14 падежа! Аз не можах да се оправя с 6 в руския...
Лилооооо, пак да дойдиш! :ieeee: :gush: :tzeluvka:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: БАН - посещение

Мнение от dobis »

Пенков , какви са тия мераци посред есен да се занимаваш с естонски език :hmmm: :hmmm: И падежите ли те сразиха или естонката , та оттам премина и на падежите ? :hihihi: :angelche:
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: БАН - посещение

Мнение от Penkov »

Ако знаеш само как изглеждаше, като я назобихме с Лила със сечуански пипер! :ieeee: Половин час си духаше на езика... Ама й мина. Иначе не беше за изтърване, ама на - йеховистка. БЛАГОДАРИМ!...
Аватар
cherry_lady1984
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Дек 14, '10, 14:49

Re: БАН - посещение

Мнение от cherry_lady1984 »

а знаете ли тази година кога ще е първото посещение в бан?придумах моя мъж и ще дойдем и двамата.като чета е било доста интересно и занимателно. :dovolen:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: БАН - посещение

Мнение от evita »

На последната софийска среща се заговори за групово посещение в БАН.
Нека датата е 12 февруари,събота.За час все още нищо не е ясно.
Чакам предложения за час
Аватар
cherry_lady1984
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Дек 14, '10, 14:49

Re: БАН - посещение

Мнение от cherry_lady1984 »

а друга дата има ли че май няма да мога да дойда? :cry:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: БАН - посещение

Мнение от evita »

Казвайте,чакам предложения.
дати,часове
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”