Коледни сладкиши

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

По принцип винаги при печене алкохола се изпарява. А след печенето може да се напръсква и с портокалов сок. Само може би трябва да го направиш малко по късно, защото алкохола консервира.
Що касае ароматите те са толкова много, че мисля, че не може да се отдели кое какво е :hmmm:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

Почвам моя отчет за днес. При мен се налага да правя две дози, защото ще нося и на друго място. Поради факта, че количеството е голямо смятам да експериментирам и да направя един голям и два по-малки кейка.
Заготовката преди започване. Всички необходими продукти на едно място

Изображение

Готовата разбъркана смес за едната доза. На снимката не личи, но това е една доста голяма тенджера.

Изображение

Готовите за печене два малки кейка преди опаковане. Реших да пробвам единия кейк да го опека в обикновена кексова форма.

Изображение
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

Продължавам с отчета.

Опакованите малки кейкове

Изображение

и опакованите голям и мъъъъничък за опитване днес

Изображение

Опечените и току що извадени голям кейк и малкият, който ще се изяде до пет минути.

Изображение

Другите два са във фурната в момента :potekoha:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Titi »

Мамо милаа :potekoha: Нямам търпение да дойде следващата неделя, че да го направя и аз. Оркуд, страшно полезно с този нагледен материал :tzeluvka:
Равик, череши и всякакви сушени плодове се продават във всяка будка за ядки. Веднага се сещам за една - градинката на Кристал, от към Раковска е будката.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Debi »

Благодаря за разясненията Оркуд, ще си помисля още малко :dovolen:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

Експеримента с кексова форма е категорично неуспешен за мен и с голям успех за домашните :lol: Разпада се при вадене от формата, заради многото плодове , които залепват по уж незалепващата ми форма за кекс. Така че той няма да чака Коледа, а ще се изяде веднага от доволното население :lol: :lol: :potekoha:
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Снежи »

Абе като си отворих новата кутия хартия за печене ми тя безцветна :hmmm: тия хора да не са се сбъркали нещо и да ми се окапази сладкишут като го правя други ден ? :hmmm:
Оркуд,ама ти върху цялата тази хартия дето стърчи как слагапш капак? :hmmm:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10047
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 674 пъти
Получил благодарност: 1142 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от greeneyed »

Кажете ми, моля, защо трябва да се слага тази пекарска хартия? Първо- нямам такава хартия, ако сложа сместа в тавата на самата печка- доста висока е , правоъгълна и я покрия с полиестерно фолио, какво ще се случи? Няма да може да се извади цял сладкиша ли? Ако твърдо не става така, откъде да я търся тази хартия? :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

Върху хартията не слагам капак, а вързах друга хартия. Оказа се, че купената е предварително нарязана на листи и не мога да я разкроявам, та се наложи да правя волни съчинения. Като сложа хартията и отбележа дъното, с ножица прорязвам вертикални ивици по сгъвките, за да не се набира. Оправям я в съда преди да насипя.След това вързах отгоре друг лист като капак. Дали стана ясно :hmmm:
Хартия за печене се продава обикновено където има и алуминиево фолио. Ако не намерите, сложете пергаментова /задължително чиста в смисъл без нищо печатано на нея/ и силно намаслете. Така ще можете да извадите сладкиша с хартията. След това внимателно махате хартията.
Горчив опит от незалепващата форма за кекс :hmmmmmm:
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Debi »

Моята хартия е от Билла, мисля че и в Кауфланд съм виждала :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”