Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1181
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 838 пъти
Получил благодарност: 1024 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от borislava.kirilova »

Гео, розовото в градинката пред блока не е крокосомия, а gladiolus byzantinus.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15981
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 997 пъти
Получил благодарност: 1940 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Намерих пакетчето подпряно на входната врата, стана ми много мило :sblush: . Астричките са насадени вече :nod:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5782
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2100 пъти
Получил благодарност: 2510 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Тутти »

Гео, и мен ме трогна това послание. Сигурна съм, че дори не си представяш колко много хора ти благодарят за грижите за градинката, която ги радва всеки ден. Ех, че хубава изненада.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15981
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 997 пъти
Получил благодарност: 1940 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Сенчестата стаичка или патиото (прекалено ми е префърцунена тази дума нещо) се сдоби с още една дъсчена стена. Засега само е подпряна на коловете на асмата и вързана със стоманена тел, следващия път ще се укрепва по-сериозно със заварЕни метални шишове, забити в земята. Левия край на лехата ще го преправя да не завива към ъгъла и ще допълня още две-три растения, от ляво ще сложа също още нещо по-обемно, че Шефа ми счупи един голям клон на розата (която е извън кадър) и я деформира. А на празното място по средата с гръб към ''стената'' ще монтираме пейката, дето ми я направи Жоро и там ще си пием кафето рано сабале. Сега като гледам снимката, ми минава през ум в ъгъла да сложа една хортензия примерно :hmmm: ... Ако ви хрумне нещо, казвайте, приемам всякакви съвети знаете :nod:

Изображение

Кой се вълнуваше за граха? Вече оформя шушулките

Изображение

Картофите са полудели, марулките, праза и капията се справят доста добре, насадих още един ред домати, мулчирах със сено, което още не е изсъхнало добре и изглежда зелено

Изображение

Зеленчуковия сектор заприличва на себе си!

Изображение

Котките са щастливи, особено Неро - най-после успях да му направя свестни снимки

Изображение

Изображение

Бела морна вода не пие и предпочита да се излежава където я сварата свари. Не, тя не е мързелива, тя е енергоспестяваща :angelche:

Изображение

Иначе китките си цъфтят. Ще ги пусна кибритки, че заемат половината страница

Изображение


Изображение


Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7419
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 868 пъти
Получил благодарност: 1664 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Май 27, '24, 14:48 Кой се вълнуваше за граха? Вече оформя шушулките
Аз! :D Видя ли! Моят вече има зрели шушулки, утре го почвам малко по малко.
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 793
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2387 пъти
Получил благодарност: 128 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от трепетлика »

:gush: Графиньо , моите почитания ! Радваш ми душата , доказвайки , че и най - фината дама може да владее селските магии .
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7820
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2769 пъти
Получил благодарност: 1604 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от pepelqshka71 »

Гео :worship: . Работа и пак работа. Това е истината за перфектна градина. И като гледам твоята - не подгъвате крак. Но пък като обърнеш поглед накрая и всичко ти преминава - и кръст и умора. Сенчестото кътче е еталон, а градината - ехха!!!
Грах и моркови при нас не стават. ММ пробва две години подред - граха никне педя, пожълтява и умира, а морковите правят шума да се завиеш, а есента само корени, моркови няма. Та с тях сме скарани и вече не ги каним на гости в градината :D
Поздравления работливи пчелички!

ПП: Как смогваш със всичко - на работа, предблоково, кутийчета разни, вилата и да ти остане време за хубава книга?
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15981
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 997 пъти
Получил благодарност: 1940 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Май 27, '24, 17:43 Аз! :D Видя ли! Моят вече има зрели шушулки, утре го почвам малко по малко.
Видях аз :nod: . От края на март до средата на април бяха юнски температури и граха се стопира горкият. Ако и тогава си беше хладна и влажна пролет, аз също щях да бера вече, ама нА, не би :hmmmmmm: ... Ти мани граха, кажи какво височко да сложа там в ъгъла при тарабите, че хортензията ми се вижда прекалено голяма и ще покрие китките отдолу 🤔.

Трепетличе, благодаря че намина по наше село :tzvetentze:

Пепеляш, колкото повече остарявам, толкова повече неща искам да свърша, а още повече да науча, любопитството ми става все по-голямо и усещам как ме изкушават разни нови деятелности. Всевъзможни нови и преинтересни явления дърпат вниманието ми в различни посоки и едва се удържам да не хукна едновременно на различни страни, че ше зема да се разцепя на парчета :lol: :lol:. Добре че е Шефът да ме озаптява лекинко и да канализира енергията ми, иначе кой знае какви бих ги свършила. Практически освен доброто сработване помежду ни, има и малка доза съревнование - негласно, необявено, некоментирано - кой ще свърши повече работа. Сякаш се дърпаме един друг. Някой от двама ни подхвърли идея и веднага се грабваме да я правим. А когато виждаш резултатите от труда си, забравяш и кръст, и гръб, и подбити пети, заради простичкото удоволствие от свършеното. Може да е малко, даже не особено хубаво, но удовлетворението е достатъчно. А и на пейката има една чертичка интернет, та се случва да поседнем за по минута-две на ден :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7419
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 868 пъти
Получил благодарност: 1664 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, граф написа: Май 27, '24, 21:11
Ти мани граха, кажи какво височко да сложа там в ъгъла при тарабите, че хортензията ми се вижда прекалено голяма и ще покрие китките отдолу 🤔.
Сложи си каквото ще слагаш за сядане, и местенцето само ще ти проговори ;) Даже ми се струва, че и линията на лехата ще промениш. Иначе, на първо четене - тис. Свиква и с по-малко вода,търпи сянка, расте изправен (стига да е от този сорт), позволява много стригане.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7820
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2769 пъти
Получил благодарност: 1604 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от pepelqshka71 »

Гео, граф написа: Май 27, '24, 14:48 ...
Котките са щастливи, особено Неро - най-после успях да му направя свестни снимки
Изображение

...
Бела морна вода не пие и предпочита да се излежава където я сварата свари. Не, тя не е мързелива, тя е енергоспестяваща :angelche:
Изображение
Не отбелязахме присъствието на котаците. Неро на тази снимка е като миниатюрна черна пантера. С тези жълтяви очи те приковава направо. Показал ноктаците - абе страшничък :sdovolen:
А Бела, ееех Бела, с тези бузки е само за гризкане. Дано е гушлива. Намръщена, но като че ли ти казва - гушни ме де :gush:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”