Великденски яйца

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4403
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2266 пъти
Получил благодарност: 733 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от Emilly1212 »

Тутти, чудесни яйчица и великденска украса! :tzvetentze:

За първи път боядисвам яйчица с естествени багрила. Само червеното не ми стана, но пък разбрах кое е сполучливо, какво да променя и как да постигна червен цвят, но живот и здраве догодина.
Много ми хареса да боядисвам по този начин, знам, че цветовете са безвредни, естествени и за мен много красиви. Не беше сложно и трудоемко.

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7749
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2496 пъти
Получил благодарност: 1381 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от pepelqshka71 »

Тути :liubov: . Много са хубави.
Малко спам: от къде са малките феички летящи над масата и орисващи всичко да е така красиво и подредено при теб?
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31779
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1136 пъти
Получил благодарност: 2775 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от Мария Николова »

Изображение

А аз - втората снимка. :wooow2: :wooow2: :wooow2:
Много хубави, наситени цветове, Тутти Фрутти!
Да ти са живи и здрави кокошките!
И весели празници за всички в къщи!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5711
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1893 пъти
Получил благодарност: 2182 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от Тутти »

Благодаря, радвам се, че ви харесаха яйцата. Мислех и аз да боядисвам с естествени бои, но за да стане по-бързо пак използвах бои от магазина. Преди няколко години боядисах всички яйца хубаво червени с билка - корен Брош.
Emilly1212, може ли да споделиш с какво направи твоите нежни цветове?
А феичките и висящите яйца ги взех миналата година от магазин Крео, Pepelqashka71. Ако знаеш какъв хаос заради ремонта е вкъщи, ще ми трябват истински феи да оправят всичко и въведат ред. Утре по комбинирания метод с по няколко задачи трябва да се справя, защото в неделя ще имам гости.
И да знаете, че тази покривка аз съм я бродирала като ученичка за някакъв час по трудово. Добре съм се справила, мисля, но нямам търпение да бродирам. Не е нещо разтоварващо, а ме кара да се напрягам. Затова си останах с това произведение и една престилка за готвене. Затова се възхищавам на хората, които обичат да шият и бродират.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4403
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2266 пъти
Получил благодарност: 733 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от Emilly1212 »

Тутти, разкошна е твоята ръчно бродирана покривка, златни ръце имаш.

И аз прочетох (но късно), че червен цвят се постига с корен брош. Нямах време да си поръчвам през интернет, но вече знам и от теб изпробвано, че това е начина. Благодаря, че сподели. :liubov:

Жълтият цвят е куркума, оранжевият - първо сложих да варя отвара от коприва, имах малко събрани обелки от лук, и реших да ги добавя към копривата. Получи се оранжево. Синьото е чай каркаде върху бяло яйце, а тъмно лилавите яйца са пак от чай каркаде, но върху бежови яйца. От белите много се спукаха. А кафявото се получи от червено цвекло, от което всъщност се надявах да стане нещо близко до червено, розово.
Определено червеното цвекло е най-неуспешно (този цвят се получи след киснене около 14 часа).
Варих яйцата заедно с отварите, а после в зависимост от желанието за наситеност на цвета оставях да киснат.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7749
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2496 пъти
Получил благодарност: 1381 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от pepelqshka71 »

Рая първа помощничка
Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 235
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 463 пъти
Получил благодарност: 415 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от bongibo »

Еха, какво е хубаво, цветно и подредено тук. Хубави яйчицата на всички! :nod: Поздрав от нас, тепърва ще оправям и прибирам, но падна забава.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6080
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2235 пъти
Получил благодарност: 1289 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от alys »

Ето ги и нашите. Едно така се разпукна, че се отказах да го боядисвам.

Изображение
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5021
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 888 пъти
Получил благодарност: 1582 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от мечтица »

Хайде и моите яйчица!
Христос Воскресе!
Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2943
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1605 пъти
Получил благодарност: 1628 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от Клеър »

Олеле , страхотни яйца сте направили всички , останаха ми очите направо , цяла художествена галерия .
Прекрасни !
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”