Лале (Tulipa) - 2024

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5706
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1877 пъти
Получил благодарност: 2165 пъти

Re: Лале (Tulipa) - 2024

Мнение от Тутти »

Artist, това прекрасно ревю на клусиани ми напълниха душата. Обожавам ги. И аз имам няколко сорта и съм много щастлива да ги наблюдавам за поредна година как се увеличават без вадене, натурализират се в градината. Особено харесвам Аника заради тази невероятна метаморфоза в цвета, от бледожълто до испанско розово след няколко дни.
Снимките ти са както винаги с много различен ракурс и дават пълна представа как изглежда всяко растение. Удоволствие е да гледам твоите цветя.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31770
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1125 пъти
Получил благодарност: 2760 пъти

Re: Лале (Tulipa) - 2024

Мнение от Мария Николова »

Ема написа: Апр 24, '24, 20:29 Първата снимка е от 06.04, а втората от днес 24.04
Карибския папагал от Мария :liubov:
Ако и след два дни го заваря, ще бележи абсолютен рекорд по продължителен цъфтеж.

Изображение

Изображение
Ема, утре е 1 май и се надявам последните хладни и облачни дни да са помогнали лалето да се запази за утрешната фотосесия. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1159
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 757 пъти
Получил благодарност: 954 пъти

Re: Лале (Tulipa) - 2024

Мнение от borislava.kirilova »

Нещо прекрасно се задава! Снимки от 28.04.2024. Няма да ви обяснявам, че обикалям по 5 пъти на ден. Особено съм щастлива, че и трите ми луковици имат пъпки и развитието е чудесно, дори в този шантав сезон за лалета. Един, все още изключително рядък представител на ботаническите лалета, известен че цъфти последен в техния сезон. По характеристика края на май и началото на юни. За да не бъде опечен, следобяд получава сянка от една фотиния. Представям ви началото на цъфтеж на

Tulipa sprengeri

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1452
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 382 пъти
Получил благодарност: 526 пъти

Re: Лале (Tulipa) - 2024

Мнение от Ема »

Борислава, прекрасно е, ще чакаме снимки и на отворения цвят :liubov:

artist написа: Апр 29, '24, 14:45 ........
Artist-че, прекрасни са, но слагай по-малко снимки в мнение, защото старият ми лаптоп не може да зареди толкова много наведнъж :tzvetentze:

Мария Николова написа: Апр 30, '24, 22:06
► Виж съдържание
Ето го, Мери, дочака ме :ieeee:

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31770
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1125 пъти
Получил благодарност: 2760 пъти

Re: Лале (Tulipa) - 2024

Мнение от Мария Николова »

Ема, сега си помслих, че това лале-рекордьор по дълготрайност на цвета И на 2 май още няма да е прецъфтяло. :stiskam:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3094
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Лале (Tulipa) - 2024

Мнение от gyulcem »

Здравейте. След 8 годишно отсъствие отново съм тук, купихме си къща в Белгия с градинка и съм на етап зацветявяне. Нямам възможност да чета всички теми, можели да споделите ввашите наблюдения кои са непотъващи лалета. Аз знам няколко вида които цъфтят и се размножават в градината в България-dremland, antoanet, shirley, carnaval de nice, gavota.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13744
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 221 пъти
Получил благодарност: 456 пъти

Re: Лале (Tulipa) - 2024

Мнение от zeleno »

Удавих се в тази тема , а е само още 15 страници ...
Страхотни , страхотни , страхотни !!!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31770
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1125 пъти
Получил благодарност: 2760 пъти

Re: Лале (Tulipa) - 2024

Мнение от Мария Николова »

Днес подарих на една позната на моя приятелка луковица от това най-рано цъфтящо лале.Защото била имала "много" лалета. Рови, рови в телефона си, пълен със снимки на 4-5 котки и накрая стигна до десетина, моля ви се! сорта лалета. И гордо казва "Ресничести!". Казвам - правилното име на групата такива сортове лалета е фрингед.
После възклилква:
- Я, ама ти имаш климатИЦи!

Е, имам само един климатик във всекидневната си.
А това са моите клемАтиси.
Минаваме и й показвам клематисите. Стигаме до синия "Кири те Канава" и съотвено казвам, че е кръстен на световноизвестната новозеландска оперна певица Кири Те Канава.

- Онези, дето пеят арии, сякаш ги дерат живи?
- Точно заради това, че сякаш ги дерат живи, ходих в Италия да гледам "Травиата" в Миланската Скала.
- Не те знам как си ги изтърпяла, горката ти...

Изображение

Накрая е й извадих най-крайното в дясно лале - Карибския папагал.

Изображение

Жената има 400 квадрата пипер, краставици, патладжЕни и картофи. И цял квадрат лалета, ама мастото е закръглено, като топка и е ограден с бели камъчета.

Нямам ни едно бяло камъче - за никъде не съм... :cry:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”