Дворът на Люб, и още работи...

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31734
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1108 пъти
Получил благодарност: 2658 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Люб, а цъфналото в лилаво дърво в левия горен ъгъл ароматната Пауловния ли е?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7341
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 803 пъти
Получил благодарност: 1564 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Мария Николова написа: Апр 26, '24, 21:27
Люб, а цъфналото в лилаво дърво в левия горен ъгъл ароматната Пауловния ли е?
Пауловния е, но не съм забелязала да е ароматна.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31734
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1108 пъти
Получил благодарност: 2658 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Мария Николова »

Като видиш на земята паднали цветове, наведи се, вземи и помириши. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7341
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 803 пъти
Получил благодарност: 1564 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Каня ви на разходка в част от моята градина. Моят телефон не е с добра камера, но е различно от снимки.
Предназначението не е да трупа абонати, затова е скрит, и заглавието му е календарно :lol:

Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5153
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 246 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от mileni »

Благодаря, за разходката Люб!
Припомних си отново красивата ти градина.
Видях и красивите столчета. Сякаш вчера беше, когато стоях до тях. Друго си е с видеоклип да се разходя отново.
Не знам, така ли ми се струва, но хойхерите ти са огромни. Всичко ми харесва.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7341
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 803 пъти
Получил благодарност: 1564 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

mileni написа: Апр 28, '24, 01:23 Не знам, така ли ми се струва, но хойхерите ти са огромни.
Тази година едната е огромна. Тъмната. Може повечко тор да съм ръснала :) Но в една друга градина , същите като моите, садени заедно, за куриоз ги бях снимала с лейката до тях за мащаб. Там и вкъщи. Моите са смешно малки. Какво да правим, почва...
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4396
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 732 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от Emilly1212 »

Люб, благодаря за невероятната разходка, с която започна денят ми! :liubov:
Изключителна градина, огромно разнообразие от растения, всичко направено и пипнато с усет, любов и умения!
С клипчето все едно бях там, в приказната ти градина! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1078
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 494 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ln_none »

Ей това е! Вече само клипчета ще пускате :zazaazaz: Друго нещо си е разходката, пък макар и виртуална. Люб, градината ти е вбесяващо перфектна, как я търпиш - не знам :lol:
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 380
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 152 пъти
Получил благодарност: 379 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от радост-31 »

Ех, Люб, представяш ни приказки и вълшебства! Толкова е красива твоята градина! Ти винаги си ми била еталон за любящ и отдаден градинар, още от времето на стария форум и блоговете.
Обаче сега започвам с въпросите.

Берберисите ми приличат на Бери Ода, но имаш и малки топки, и големи колони. Това предполагам е от начина на оформяне, а не от вида на бербериса?

Видя ви се в началото една розова вайгела с тъмни листа, която прилича на малко дърво, а пъстролистната е по-скоро като колона. Според теб дали и пъстролистната би могла да се подведе като малко дръвче? Как оформяш дръвчето- една клонка ли оставяш или няколко събрани или преплетени?

И още веднъж ти благодаря за прекрасната разходка!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7341
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 803 пъти
Получил благодарност: 1564 пъти

Re: Дворът на Люб, и още работи...

Мнение от ljuboznatelna »

Благодаря, момичета! :tzvetentze: Сега е най-романтична, и много ми се искаше да ви я покажа!
ln_none написа: Апр 28, '24, 08:24 Ей това е! Вече само клипчета ще пускате :zazaazaz: Друго нещо си е разходката, пък макар и виртуална. Люб, градината ти е вбесяващо перфектна, как я търпиш - не знам :lol:
И аз не знам, Ноне, постоянно си мечтая за дива поляна, на която само ще помагам да е красиво-дива, и ще кося само пътеката. Пък реално като изляза, и като почна да ги ръчкам всичките храсти и тревички... Тя не е толкова перфектна, но като при снимките, не показвам което не е за показване :lol:
радост-31 написа: Апр 28, '24, 08:47
Берберисите ми приличат на Бери Ода, но имаш и малки топки, и големи колони. Това предполагам е от начина на оформяне, а не от вида на бербериса?

Видя ви се в началото една розова вайгела с тъмни листа, която прилича на малко дърво, а пъстролистната е по-скоро като колона. Според теб дали и пъстролистната би могла да се подведе като малко дръвче? Как оформяш дръвчето- една клонка ли оставяш или няколко събрани или преплетени?
Въпреки, че е видео, виждам, че пак картините са малко заблуждаващи. Ми ела де, виж ги на място! Берберисите ми в тази част на градината са вулгарис, най-обикновени. От време на време ги подрязвам с храстореза, за да не приличат на дървета. Като мечтах за градината и изучавах какво да сложа по оградата, напоръчах от държавен разсадник много храсти. А там са такива - дуракоустойчиви :) Въпреки това за бербериса имай предвид, че съвсем без поливане не оцелява. Него в държавния го гледат за поливани паркове сигурно :)

В другата част имам и един , който расте като колона, и един, който расте като октопод. Имам и един жълт, който се крие между две големи растения, и се забелязва само месец, докато дръпне бъзето черна дантела.Той расте слабо , и се нагажда като форма според обстоятелствата.

Розовата вайгела е оголила крака, тя е 16 годишна вече. Зад нея има спирея майски сняг, и двечките растат само в една посока, освен, че растат нагоре. Режа по малко всяка година, тази ѝ се пада да загуби и някой дебел клон, че да пусне нови зелени. Но като дойда до рязането, може да размисля. Снимах я отдолу. Заприличала е на дръвче.

Изображение

Пъстролистната , милата, едва вижда слънце там, и тя като жълтия берберис се нагажда според обстоятелствата.
В задната ѝ част е абсолютна сянка, но не я виждам, освен ако не ида специално да се взирам. Всички листа и цветове са обърнати на север, защото там е най-светло :) Отзад минавам само с цел градинска къщичка, и съм вперила поглед нататък, изобщо не виждам вайгели.

Изображение

Отпред, откъдето я гледам, изглежда така. Даже тази пролет имаше клон, който беше пораснал достатъчно, за да го мушна да шари зеленията.

Изображение
Последно промяна от ljuboznatelna на Апр 28, '24, 10:07, променено общо 3 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”