Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31724
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1072 пъти
Получил благодарност: 2620 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Днес наистина много работих в двора.
Имам 3 големи клематиса - Романтика два корена, Синият ангел и Маргарет Хънт.
Като премахна Сашо мрежата, остави мрежи само за тези три клеватиса. В долния край на трите мрежи трябваше да върна едни железни пръчки по 1.5 м. За вторият и третия клематис днес ходих да си купя ножовка за желязо и 2 резервни резача. Изрязах излишните дължини, а на първия напънах още една желязна пръчка - да се разминат двете и да се получи удължение от 60-70 см.
Идеята ми беше да почистя и трите от лански листа и изсъхнали разклонения. Започнах с първия. Тутках се цял час, докато му напрвя новата фризура, поради което моята фризура биде артистично украсена с кафяви парченца от ланските листа. :hihihi: (Като се прибрах, от тях намерих по корема си. :lol: )
Вторият и третият останаха за утре и хванах маркуча да поливам. Първо всички нови клематики и туфите хемерокалиси между тях. После двете хемерокалисови полянки. Накрая божури и новите китки.
Късният залез беше озарил в рвово облаците на изток. Грабнах фотото, но ми показа, че батерията трябва да се зареди. Ще дебна същите облаци утре към осем надвечер. :mrgreen:
Като се прибрах каталясала от умора, реших, че заслужавам да вечерям навън или няма да помръдна да си сервирам обезсолено сирене. Сервираха ми топли пържени пресни картофи без сол и без срене и чаша айран. Не трябваше да мия чиния и чаша. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31724
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1072 пъти
Получил благодарност: 2620 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Вчера ми звъни някакъв непознат номер и на третия такт спря. Аха! Някой хитрец чака аз да го набера! Да, ама не!
Пак същия непознат номер ми звънна повторно - грешно записана някоя цифричка - не търси мен.
Като се прибрах от вечерята навън, по някое време видях, че съм била търсена от друг непознат номер и реших да отговоря, макар да минаваше 10 ч.
Оказа се едно момиченце - Ели, с което играехме, когато бяхме на 8-9 години. Идваше с татко си при баба Елена в още съществуваща къща срещу нас - клиниката на д-р Танев. Веднъж Ели беше с татко си и аз след смъртта на татко, го гледах с обожание. Веднъж таткото и дъщерята нещо спореха и щях до подна от шок, като чух как обожавания татко приключи спора с една дума:
- Лайно!
Никога до сега не бях чувала възрастен човек да произнесе тази дума - една от думите, които всеки знае, но възпитаните хора не произнасят.

Д-р Ели Танева ме е търсила няколко пъти през годините за някоя дребна услуга около наследената къща, сега пустееща.
Въпреки късното време, ми отговори и се заприказвахме. Веднага си записах всичко, което трябва да свърша, вслючително и № на телефона й.
После я попитах за нейната лекарска кариера. Не знаех какво ще следва, а и за да не я прекъсвам, и не записах точно темата на научния й труд. Но този труд е записан на стр. 302 и 303 в изданието на Американския биографичен Институт, озаглавено "Великите жени на 21 век."
Моя скромна бабешка милост познава една велика жена! :katericka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7321
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 778 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Новият терен

Мнение от ljuboznatelna »

Не е толкова зле , значи, татко ти да те смъмри по този начин 🤣🤣🤣
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31724
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1072 пъти
Получил благодарност: 2620 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

ljuboznatelna написа: Апр 5, '24, 13:02 Не е толкова зле , значи, татко ти да те смъмри по този начин 🤣🤣🤣
Адашче, по-скоро въпреки този начи на мъмрене от таткото. :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2602
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 776 пъти
Получил благодарност: 762 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Lalel4e »

А какво стана с облаците? :sitwasntme:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31724
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1072 пъти
Получил благодарност: 2620 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Като чета до към 2-3-4 часа, изгревите са отминали много преди пладне. :lol:
Остава ми само очарованието на залезите.
На прибиране към 8 часа ще дебна с фотото мига, когато облаците на изток - над околните блокове - ще порозовеят от залеза. :sheart:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31724
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1072 пъти
Получил благодарност: 2620 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Прибрах се рано-рано без да пипна фотото. По цялото небе няма ни един облак... :chchaa:
И утре е ден! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4972
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 826 пъти
Получил благодарност: 1388 пъти

Re: Новият терен

Мнение от мечтица »

Снимките са от фейсбука.
Тъй като нашата любима Мария не влиза там,реших да ги кача в нейната тема.
Гледам ги от няколко дена и доста се двоумих ,дали е удобно да ги кача тук.
Но тъй като повече съфорумци ги видяха там,защо да ги покажа и тук.
Най слънчевия и добър човек,други такива още не съм срещала. :sheart:
Форумна среща преди години,на Пепеляш дъщерята е още малка.
Снимките малко къде намалих,къде увеличих,да видим най лъчезарния съфорумец. :liubov:
Нека Мерка да каже къде беше тази сбирка.
Изображение Изображение

Изображение

Изображение








,
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31724
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1072 пъти
Получил благодарност: 2620 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Оленка, тук съм накичена със златист сувенир (като медал) с дата 28-30 март 2014 година. И с бадж, нанизан на оранжева копринена лента, който Магдалена направи за всички участници в срещата.
Ако не бяха Пепеляшка и дъщеря й, щях да кажа, че сме на форумна среща в Ст. Загора, защото този щал ми го подари там на срещата форумно другарче от Шумен с дъщеричката си, дошло при татко си в Ст.Загора.
И ако е така, това е форумна среща по-случай 5 години на "Хобикафе" на 23 ноември 2014 г. Това е и ЧРД на Магдалена. Придумах я и тя пожела мъжът й да й подари за празника й участие в срещата в Ст.Загора. Той се съгласи и от тогава за мен той е М.Г. - Моят Герой. :angelche: На тази среща Магдалена за пръв път подари на всички баджовете, които беше приготвила. Имам още два нейни баджа от още две форумни срещи.
Сякаш съм снимана преди 20 години, а са минали само 10 години.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7681
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2315 пъти
Получил благодарност: 1276 пъти

Re: Новият терен

Мнение от pepelqshka71 »

Това е националната форумна среща в Чифлика - 29-30.03.2014. А къде във фейса гледаш Оленка. Аз нямам фейс и не съм качвала нищо, но мога да погледна през фейса на ММ
Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”