Здравословно хранене

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Здравословно хранене

Мнение от Emilly1212 »

Има ли тук някой, който се храни разделно?
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Здравословно хранене

Мнение от Тутти »

Аз имам периоди на разделно хранене, теоритично всичко съм научила, но не го правя постоянно.
Мога да кажа само, че разделното хранене дава трайни и осезаеми резултати за имунитета, теглото и кожата. Особено ако се премахне и глутена макар и за няколко месеца и се замести с безглутенови брашна.
Най-лесно ми е с таблицата на д-р Шелтън. Ако веднъж се разбере принципа, е много лесно за комбинации. Неудобството е ако само един човек в семейството се храни така, а останалите разчитат на неразделно уж по-вкусно хранене. Тогава за мен е трудно да издържа повече от няколко месеца. Но дори и с нарушения може да се спазва принципа на разделното хранене и при ограничаване на захарта и бялото брашно, има винаги резултат. Много добре е обяснено всичко и има проверени вкусни рецепти в “Сила за живот” - три части. Но и само първата част са се прочете, достатъчно е. Всичко от рецептите в книгата в годините съм готвила и са чудесни.
Ти искаш да се храниш или се храниш разделно. Emilly1212 ?
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Здравословно хранене

Мнение от Emilly1212 »

Спойлер
Покажи
Тутти написа: Яну 26, '24, 10:16 Аз имам периоди на разделно хранене, теоритично всичко съм научила, но не го правя постоянно.
Мога да кажа само, че разделното хранене дава трайни и осезаеми резултати за имунитета, теглото и кожата. Особено ако се премахне и глутена макар и за няколко месеца и се замести с безглутенови брашна.
Най-лесно ми е с таблицата на д-р Шелтън. Ако веднъж се разбере принципа, е много лесно за комбинации. Неудобството е ако само един човек в семейството се храни така, а останалите разчитат на неразделно уж по-вкусно хранене. Тогава за мен е трудно да издържа повече от няколко месеца. Но дори и с нарушения може да се спазва принципа на разделното хранене и при ограничаване на захарта и бялото брашно, има винаги резултат. Много добре е обяснено всичко и има проверени вкусни рецепти в “Сила за живот” - три части. Но и само първата част са се прочете, достатъчно е. Всичко от рецептите в книгата в годините съм готвила и са чудесни.
Ти искаш да се храниш или се храниш разделно. Emilly1212 ?
Благодаря ти Тутти за споделеното и информацията! :gush: Исках и опитах за една седмица, но ми е трудно, а и прочетох след това противоречиви мнения. Аз от много време съм ограничила захарта до минимум, не ям преработени храни, бяло брашно, и като че ли ще остана с това. Ям пълнозърнест хляб, признавам си, че от него не мога да се откажа. Книгата "Сила за живот" я има майка ми, ще я разгледам и прочета.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Здравословно хранене

Мнение от johnstalker »

tanya.ivanova написа: Мар 18, '24, 15:18 Здравейте. Ходя на зъболекар в https://faceid.bg/ . Аз имам хубави зъби, но и докато чакахме си говорехме, че е възможно зъби да се развалят и от храна. Казах, че ще питам във форумите където съм регистрирана. Някой запознат ли е с тази тема? Благодаря!
Аз останах само с два зъба и дори не изпитвам неудбство... :hypo:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2439 пъти

Re: Здравословно хранене

Мнение от Мария Николова »

Изключих храни, които не мога да обезсоля и напълно спрях солта. Не, за да живея 120, вместо 100 години :hihihi: а заради крката си.
На 40 и няколко за месец-два ми изпадаха зъбите, но не от храна. От тежки преживелици.
Сега мога нещо, което никой не може - да държа в ръка забите си. :katericka:
От захарни сладости трябваше за ритна камбаната преди 40 г. поне, а още нищо ми няма.
При всяко хранене се заричам, че вече няма да хапвам пивече от 3-4 хапки. От утре! :srofl:
Поне не хабя храната - личи си колко съм пухкава. :lol:
Предпочитам приятното пред полезното :dovolen: - те никога не съвпадат.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”