Градинката на Миша

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7304
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1382 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от ljuboznatelna »

Ех, че хубаво! Мише, не знаех какви проблеми имаш, но много се радвам, че си намерила правилния път! Ще се радваме на най-цъфтящата градинка!
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1696
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 287 пъти
Получил благодарност: 240 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от darina1960 »

Здравей, Миша!
За да напишеш това, значи си намерила верен път, правилна посока, влязла си в мир със себе си.
Аз лично много ти се радвам!
Цяло лято аз и моите съседи се радваме на две /три/ сандъчета /твои/петунии. Моите са в поръчката на Деси. /desi_slava/
Всеки ден като ги погледна и си мисля за теб.
Бъди здрава, Миша!

Изображение
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от alina »

Миша, на моята приятелка от Питер лекарите казали, че и двата крака да се смени коляното.но първо на едната, после на другата, която засега е по-добре. А протезата на ябълка на крака поставена почти на конвейер, сменят бързо и качествено.
Само, че трябва сила на воля да ослабне. Аз казах на нея да почне да ходи скандинавската и да намали порциите за яденето, но явно не съм авторитет- Излишното тегло пречи на приятелката доста в движението. Първо време трябва да се откаже от углеводите, хляб и захар.
Миша, като възстановиш здравето, и сили се появят за градинката. Сега обръщай повече внимание на себе си и своето здраве.
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 774
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от maranta »

Борец си ти, Мише! :sbow: :sheart: :liubov:
С твоята енергия, оптимизъм и упоритост ще успяваш във всяко начинание. :sclap: Още повече, че си отворена за съвети и помощ. Но, както сама си разбрала, има нужда и от почивка - от градинката, от общуването с много хора... Ремонтираш машината, зареждаш батериите и продължаваш напред към новите предизвикателства. :daaa:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5275
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Daniela Pargu »

Мише, поздрави и от мен !
Градината е добър вариант за тонизиране и забравяне на здравословните проблеми !
/от опит :angelche: /
А какво по-хубаво от нова възможност !
:tzeluvka:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 798 пъти
Получил благодарност: 1318 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от мечтица »

Мише,за много години! :gush: :tzeluvka: :gush:
Зарадвах се преди няколко дена на твое новогодишно поздравление.
Стана ми някак топло и приятно на душата. :dovolen:
А сега виждам че си тук и си добре,на което толкова много се радвам :sheart:
И за мен зимата е най тежкия сезон,не съм свикнала да стоя дълго време без работа.
Обездвижване ми създава също големи проблеми,а и зимата обикновено излизат всички болежки.
Предстои ти доста работа,но с твоя ентусиазъм,упоритост,с твоята обич към цветя и усет за красиво,ще направиш градината вълшебна. :daaa:
А от мен една топла прегръдка с пожелание за много здраве :gush: :gush: :gush:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

Благодаря, момичета, от сърце благодаря за милите думи! :liubov:
Тук съм, обещавам вече да не изпадам в подобни настроения, малко множко ми се събра, но целта ми не беше да се оплаквам, някак чувствах, че ви дължа обяснение защо само тайничко понякога надничах зад пердето, хубаво ми е при вас, топличко и уютно е сред приятели.

Алина, кокълчетата са ми здрави, имат една по-голяма кръпка, но тя държи, проблемът е да ги накарам да стоят правилно заради други истории, за да не стигна до протеза, защото ендопротезирането при моя начин на движение ще е за период от десет до пентайсет години, после ще трябва нова става, което често води до инвалидизация, пък аз смятам отново да се чувствам като на двайсет, не на двеста годинки. За това е и шината, за да предотврати определени движения, при които се получават размествания, лошото е , че другия крак не ме слуша, но това е друга история. Спирам с мойта анатомия :oops: , само едно ще допълня, ако мога да бъда от полза на някой. Оказа се, че взимането на нестероидни противъзпалителни е бомба със закъснител, всеки следващ пристъп е по-силен и по-продължителен, те правят сухожилията и мускулите все по-нееластични, оттам и спазмите и отказът на определени мускули да работят, и така пътят до мускулната атрофия е съвсем кратък, особено когато има и други утежняващи условия. Обяснявам го съвсем лаишки, така, както на мен ми го обясниха, след отравянето е трябвало кинезитерапевт да ми покаже как правилно да науча тялото да се движи, а не само да бият инжекции с НСПВС, ама къде ги тия терапевти. Отново пиша, това е само приятелско предупреждение да не се посяга лесно към обезболяващите, не оплакване, не само защото тровим организма, а защото може да има доста по-тежки последствия. А иначе съм вече минус 35 кг, трайно вече над година, кинезитерапевтът забрани за известно време свалянето на килограми, за да не губя допълнително мускули, така че да знаете гладът не е решение, решението е грамотно движение. Има няколко простички правила, които не отнемат повече от десет минутки дневно, но са страшно ефикасни, изпробвано не само при мен, ако някой го интересува мога да споделя.


Сега трябва да ставам, не си мислете, че все ще мрънкам , повече ще се хваля, и бързам, че циганката, дет ме фалеше, я нема, не съм бездействала тия години, създадох няколко нови сорта, основно бегонии, петунии и калибрахоета, красиви са да знаете 8-) , да си ги рекламирам мойте гарджета :angelche: . Бегониите са огромни, цветът е над 20 сантиметра :dovolen: , а каскадните до есента стигнаха метър. Опитвам се да създам бяло калибрахое със сини венички, ще видим до къде ще го докарам. Пребоядисах 50 годишни мебели, запалих се по макрамето, оползотворих де що имаше кутии в органайзери, и още тем подобни щуротии, има много да разказвам, но сега чистим едни авгиеви обори, и вечер приличам на стар прашлясъл таласъм, изпълзял от прабабиния скрин :lol: ииии.... още има за разказване, примерно къде се затъва в плаващи пясъци в България и други истории.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от МГХ »

Мише, и аз се радвам, че пишеш и споделяш.
Подобен проблем, по-малък, но достатъчно обезпокояващ, имах от травма на коляното. Докарах се да не мога нормално да измина 500 метра. И се оправих като спрях всички лекарства и си наложих минимум 6000 крачки на ден. За моя гордост ще кажа, че есента извървях 15 км в Източни Родопи без проблем. И при мен беше от това, че никой не ми каза какво става, а говореха за смяна на става. Добре, че съм подозрителна към обезболяващите. И към докторите ;)
А за новите сортове поздравления! ❤
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15887
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 864 пъти
Получил благодарност: 1729 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Гео, граф »

Гуш, Мишонко :gush: :sbear: :slove: !!! Тук сме и чакаме :wooow2: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Di_Va »

Мише, ти си куражлия човек и зная, че ще се справиш с болежките по най-добрия за теб начин, сигурно ще е нужно време, но важна е правилната посока и крайния резултат, към който се стремиш :stiskam: :daaa: !
Миша написа: Яну 10, '24, 12:41 ... Има няколко простички правила, които не отнемат повече от десет минутки дневно, но са страшно ефикасни, изпробвано не само при мен, ако някой го интересува мога да споделя. ...
Тук проявявам голям интерес!
И към новите бегонии, петунии и калибрахоета също проявявам интерес :tzvetentze: !
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”