Змия какво да правя

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Змия какво да правя

Мнение от МГХ »

Тук не съм написала края или по-скоро средата на историята със змиите на балкана. Купих уред за прогонване на змии, които издава звук и той за мое учудване наистина ги прогони и повече не съм виждала миналата година змия в двора. Уточнявам, че имаме различни по размер и вид смоци, с които се плашим взаимно.
Обаче. Винаги има едно обаче. Дойдоха мишките и направиха двора на тунели, дупки, неравности, а някои от тях дори влязоха в кухнята и причиниха доста големи щети/ наръфаха килима, възглавници, покривката на леглото и почти всички подправки и неприбрани кутии с фиде, бисквити, ориз и така нататък дори проБиха бутилката с оцет.
Най-гадното е,че изядоха уплътнението на вратата на чисто новия ни още гаранционен хладилник Либхнер.
За наш късмет се появиха съседи, които да живеят постоянно на село и си донесоха котки. Едната котка ми е приятелка , а останалите ме наблюдават и при тях съм на изпитателен срок, затова оставям редовно храна за всичките четири /две женски и две мъжки/. Скоро се родиха и малки котета.
Тази година не съм слагала уреда.
Размирах се миналата неделя с един млад красавец смок от вида голям стрелец, наричан също синурник, с чисто нова кожа, но си притичвахме в различни посоки, а и аз като ги поопознах, не че не се страхувам, но да кажем се страхувам по-малко ;)
Сега се боря с гълъбите в Русе. Утре купувам уред против тях.
Какво ли ще дойде като ги изгоня?
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Змия какво да правя

Мнение от libra »

Някак си, ме присвиват бъбреците, само като чета за змии. Детството ми мина в регион с пепелянки и непрекъснато имаше по някоя метната на плетовете за ужас на нас децата. От тогава си имам уплахИ от змии и нямам време да им чета шарките от кои точно са. До шубраките из двора въобще не припарвам, каквото ще да става там. На съседната поляна имаше едно голямо нещо по слухове на очевидци. Колкото пъти погледна висока трева, винаги се питам дали има змии. Малки змиичета се бяха изтъркулили под голямата врата и аха, да се заселят у нас. Сигурно са поколението на онази голямата отвън. Амур беше набарал един голям смок в двора, ММ се чудеше как да ми съобщи този факт, без да ми причини моментално умиране. Тогава доста се озъртах, до сега не съм го срещала. Надявам се да е бил респектиран от голямото куче и да си е заминал така, както си е дошъл.
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1929
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 500 пъти
Получил благодарност: 846 пъти

Re: Змия какво да правя

Мнение от Alien »

Видиш ли змия, сети се за:
Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Змия какво да правя

Мнение от Мария Николова »

На времето бай Тошо ни даде по 400 кв.м. "за самозадоволяване". Мястото беше на 5-6 км. от града и на 2 км.край едно село. На 100-тина метра се чуваше водата в едно малко дере. Почвата беше към 30 см. дълбока и отдолу камънак.
Един ден гледам малка пъргава змия спря и любопитно ме гледа. Не, не беше змията от "Малкият принц". :helllp:
Преди да се усети, грабнах мотиката и я направих на две.
После се уплаших какво можеше да стане, ако не я бях видяла на време. Ами ако не я бях улучила?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”