Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от apis »

Отдавна да съм засадила Пас Красан , но трябва да се полагат много големи грижи,за да очакваме плодове.
Капризна е и от към местонахождение и т.н.
Та реших,че Пас Красан Премиер , няма да иска безкрайно големи грижи.
Иначе , Пас Красан се съхранявала в обикновени условия няколко месеца.
А дали така е и с Пас Красан Пемиер ?
tanasaki
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Авг 23, '17, 22:34
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от tanasaki »

apis написа: Окт 16, '22, 09:57 Отдавна да съм засадила Пас Красан , но трябва да се полагат много големи грижи,за да очакваме плодове.
Капризна е и от към местонахождение и т.н.
Та реших,че Пас Красан Премиер , няма да иска безкрайно големи грижи.
Иначе , Пас Красан се съхранявала в обикновени условия няколко месеца.
А дали така е и с Пас Красан Пемиер ?
1. До сега не съм видял никакво преимущество на ПКП пред ПК. За да се усети някакво такова трябва поне 10 години да се изледват за достоверна информация. И това поне на няколко места в страната!
2. Не знам от къде можеш да се сдобиеш с ПКП, Не знам някой разсадник да го предлага, а ако не може да се намери, цялата дискусия е безмислена!
Ако не живееш на ръба, значи заемаш много място!
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от apis »

Да,така е.Благодаря ти много !
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от mimivd »

Тези 2 бр плод са от разпознатия в една група сорт Пас Красан.Всеки тежи почти 700 г.

Изображение
Последно промяна от mimivd на Окт 17, '22, 14:00, променено общо 1 път.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от mimivd »

Изображение
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от apis »

Какви грижи,освен обичайните торене и поливане,полагаш за дръвчето ?
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от mimivd »

Аз правя 2-3 пръскания и поливане. Малко дръвче, което оформям като палмета.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Краси Лазаров »

След една година и много,много труд.

Viк_
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Ное 11, '22, 17:12

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Viк_ »

7/8ми написа: Апр 15, '22, 10:56
Vik написа: Ное 6, '19, 20:05 ...
За разсадника на Пламен Пенков от Сливен, аз имам смесени чувства...

Взел съм и една дюля "лимон айваси" - направи ми впечатление, че е с междинник и си помислих, че са ми продали круша. Зачеркнах тоя разсадник за в бъдеще, но като се разлисти го "отчеркнах" - беше си дюля. Здрава е и жизнена, макар че е огрявана около 4-5 часа на ден.
...
Привет! Дюлката плододава ли вече? Сигурно ли е, че сортът е същия? - защото срещам мнения за разминавания на сортове в този разсадник, а тази дюля не я откривам другаде.
Дюлята НЕ плододава - цъфна на третата година със 15-20 розовеещи цветове, но не върза. На коя дата цъфна не знам - затрил съм снимките. Спомням си че имаше цъфнал конски кестен по това време(имам чувството че обираше 99% от пчелите по него). Явно не е самоопрашваща се. Видях една пчеличка да се върти около дървото, но явно няма други дюли наблизо. Тази година ще и засадя друга наблизо, но това прави още 2-3 години чакане. Ако успея да я опраша изкуствено ще споделя за вкуса.
ТАзи дюля принципно я взех защото веднъж пробвах някакъв турски сорт в Кауфланд и ми хареса - имаше някак си по-нежно месо. Нашите сортове дори и да са сочни направо ми присядат и не мога да ги глътна ако ги ям пресни. Много са хубави на компоти и сладка(и самостоятелно и като добавка), но пресни не са точно като за мене.

А по отношение на разминаване на сортовете аз още не съм забелязал такова за П. Пенков, макар че съм сигурен че ще открия все някое(взел съм от него най-много дръвчета). Принципно неговите дръвчета ми харесват защото се захващат и са сред най-жизнените ми. Смятам че така се получава, защото са на подложки които са за любители градинари, а не тия новите за интензивно отглеждане. Аз не ги харесвам новите, защото на някои от тях даже трябва да им слагаш и патерици, трябва да ги поливаш през ден, трябва да ги ториш че и балансирано да ториш, че и плевели не траят и тн. - кекави са.
Като го сравнявам Пенков с другите разсадници бих ти препоръчал да взимаш от него фиданки(с изключение на лешници - много бях недоволен от три броя, които чеп за зеле не ставаше от тях).
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13781
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 245 пъти
Получил благодарност: 513 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от zeleno »

днес си получих дръвчетата от http://www.plamenpenkov.com/
10 броя плюс лозичка
хареса ми как грижливо са опаковани , изглеждат добре , нямат наранявания , има две по-големки - аз такива не обичам , но се надявам да се прихванат , / корените не съм развивала , влажни са /,
на Еконт транспорта е под 10 леФа , което на фона на парите които ни стурват саксиите от задграничните ни поръчки направо ме изненада
ще ги орежа тук , за да ги примъкна по-лесно до прованса
и :stiskam: :stiskam: :stiskam: да си отговарят на сорта
ИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”