Хибискус на собствен корен. Сортове. Вкореняване. Отглеждане

Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Хибискус на собствен корен. Сортове. Вкореняване. Отглеж

Мнение от ravik »

Ами Джони със сигурност е по-малък шанса. :nod: Не знам с колко точно броя пробваш като разновидности, но ако пробваш с малък брой но много пъти, те са си склонни да коренообразуват така или иначе. По-завъртяните при мен не се вкореняват.
Докато на присадка шансовете са големи. Освен това растението после има мощна коренова система. Аз напоследък си мисля, че част от проблемите при мен се дължат и на по-трудното образуване на коренова система, когато са на собствен корен. Така че и това не е за пренебрегване. :nod:
А, видях, 20. Я вземи ги напиши като имена, за да ги имаме предвид.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискус на собствен корен. Сортове. Вкореняване. Отглеж

Мнение от johnstalker »

Заради мощни корени се правят в повечето случеи и в селското стопанство ашлами, това не е нещо ново. :) Аз ще си отглеждам хибискуси на собствен корен, въпреки че присадката е елементарна опреация. :D Ще откривам топлата вода, както се казва. ;) :D
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Хибискус на собствен корен. Сортове. Вкореняване. Отглеж

Мнение от ravik »

Това мисля всички го разбрахме - вземи сега напиши имената на тези, които си вкоренил успешно, за да има някаква полза и за останалите. :daaa:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискус на собствен корен. Сортове. Вкореняване. Отглеж

Мнение от johnstalker »

ravik написа:...
А, видях, 20. Я вземи ги напиши като имена, за да ги имаме предвид.
Има и списък на вкоренените и отглеждани хибита от потребителите на "кафенето", над 40 модела са там, аз съм добавил още 6, към този списък.

Ще ти метна списъка да го качиш. Ще отбележа и кои лично аз съм вкоренявал успешно. Ама нема да е днес,.. :daaa:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискус на собствен корен. Сортове. Вкореняване. Отглеж

Мнение от johnstalker »

ravik написа:Това мисля всички го разбрахме - вземи сега напиши имената на тези, които си вкоренил успешно, за да има някаква полза и за останалите. :daaa:
Личи си кой не си чете у форума.. :hihihi:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Хибискус на собствен корен. Сортове. Вкореняване. Отглеж

Мнение от ravik »

Чета си го аз - тези твоите 20 ме вълнуват. :hihihi:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Хибискус на собствен корен. Сортове. Вкореняване. Отглеж

Мнение от klapan »

розалия написа:Както беше писал Пешо, най-сигурния и в повечето случай единствен начин е с присадките.
Всичко друго си е заносване на резници,поне моя опит за толкова време това показа.
Нека оставим всеки да избере как да си отглежда хибитата - на собствен корен или облагородени на подложка.Явно има привърженици и на двата начина.Но писаното от Пешо Тихолов,Ravik и Розалия не е за пренебрегване... :dovolen: И нещо повече - въпросът е не само дали се вкореняват добре в определен момент,а и как се развиват после при влошени условия.Ето на мен примерно,просто ми се налага да наблюдавам в къщи разликите в развитието сега при по-лошите зимни условия на облагородената подложка от това лято,за която има снимки в темата,и на хибитата,от които съм взел калемите за облагородяване.Една до друга са им саксиите,до един прозорец са и еднаквата топлина и осветеност са налице.Нооо...листата на розовия хибо и на Classic Apricot - a,които са със собствени корени, си капят...а листата на леторастите,развили се от калемите,взети от същите растения,но присадени на подложката от червена фуния - си стоят свежи и зелени... Правят си пъпки и двата вида леторасти на подложката,всяко клонче има поне по 2-3 пъпки.Е тази разлика вече трябва да ви говори,а аз просто ви споделям наблюденията си.Явно има значение как сега се хранят от собствените корени хибитата,и как храни подложката същите тези видове.То лятото е лесно - всичко цъфти ...Но при влошени условия май коренът на дивото е за предпочитане.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискус на собствен корен. Сортове. Вкореняване. Отглеж

Мнение от johnstalker »

klapan написа:....То лятото е лесно - всичко цъфти ...Но при влошени условия май коренът на дивото е за предпочитане.
Тук спор няма. ;) Обаче по света има и много фенове, които отглеждат и хибита на собствен корен, и то успешно. :daaa: Дори и в България, те не са малко. :D
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Хибискус на собствен корен. Сортове. Вкореняване. Отглеж

Мнение от klapan »

johnstalker написа:Обаче по света има и много фенове, които отглеждат и хибита на собствен корен, и то успешно. :daaa: Дори и в България, те не са малко. :D
Нека не пропускаме мааааааалката,но съществена подробност за това какъв е климатът ни тук и по някои други ширини ...На топличко и на светличко,по-на юг така,си нямат нашите проблеми със студ,прибиране за презимуване,лоша осветеност,климатикът бил духал директно отгоре им,щото ни е малка стаята....и тем подобни битовизми.Ако и аз живея на топличко,където целогодишно хибито се чувства добре навън в градината ми - и аз ще искам да са на собствен корен,що да се главоболя !? За нас обаче тук в страната ,за капризните хибриди има смисъл да се отглеждат на подложка.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискус на собствен корен. Сортове. Вкореняване. Отглеж

Мнение от johnstalker »

Ето, това е логично! Както и "проблемите" по вкореняването си имат решение, нали? ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”