За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8594
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 983 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Shami »

Чудесна новина Леченце! Да ти е честито новото къще,дворче,градинка,новите мечти и бъдещи радости!
С удоволствие ще влизам в твоята темичка изпълнена с нови приключения,подвизи и тръпки :daaa: :gush:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10138
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 391 пъти
Получил благодарност: 1131 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от МГХ »

И аз съм противник на това средство, но четох, че не се натрупва в почвата. След третирането хербицидът "бързо се разпада на естествени вещества, което от своя страна позволява почвата да се използва за засаждане на всякакви култивирани растения след няколко седмици." Дори и да не е толкова бързо, при теб са минали доста повече от двете седмици, които твърдят в статията, а освен това съм чела ,че се измива от почвата и затова е опасен за подпочвените води. С други думи вече е някъде другаде, а не в твоята градина, което не е кой знае колко успокояващо, но ... все пак можеш спокойно да садиш и сееш китки.
За зеленчуците и дърветата ще трябва да мине още време, но пък тя година свършва и ей го де е следващия сезон. Не можем напълно да се опазим от съвременните отрови.
Като си помисля , че преди години и аз пръсках с раундъп на улицата пред къщи...се успокоявам, че беше преди да се докаже какво представлява.
Тя и баба ми пръскаше картофите с ДДТ против колорадски бръмбари, а що картофи сме изяли.
Вярвам, че човешкия организъм има способността до известна степен да се защитава от подобни вредни вещества и ще трябва да разчитаме на него.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2623
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 801 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Е то при свършен факт няма какво да прави човек, освен да гледа позитивно :mrgreen: , но аз обичам да знам истината, дори да е неприятна.
(Да знам колко да се моля преди ядене :lol: )

Има известна логика в това, че ако на мястото продължават да живеят и се развиват нормално всякакви растения, то би следвало да няма остатъчна вреда от препарата.

И това, което казва Миленка за способността на организма да изхвърля отровите, е вярно и доста обнадеждаващо. Ако не беше така, досега отдавна да сме… как е модерно да се казва сега - “звездички”?

От друга страна в тази статия има очевадно противоречие: ако препаратът се разгражда и не остават вредни съединения, защо би бил опасен за подпочвените води, до които едва ли ще стигне с бясна скорост… представям си само колко време ще е нужно да се добере толкова надълбоко през почвата, която освен всичко друго, има и свойството да изтегля разните там вещества нагоре при изсъхването.

Абе, както казва Нонето, пак ще е по-чисто от купеното :daaa:
libra
Наркоман
Мнения: 11647
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от libra »

Лече, честито и от мен! Пожелавам здраве, вдъхновение и удовлетворение !
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от mariyanag »

Леле каква убавинка се е случила.
Лече, честита придобивка. С лекота да ви се случват всички ремонти, да си го олюдите както ви харесва и да му се радвате дълго, дълго.
Да сте живи - здрави с радост да му се насладите - и на труда, и на сбъдването. :wooow2:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2623
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 801 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Много благодаря на всички ви! :tzvetentze: :gush: :tzeluvka: :liubov:
Чета благопожеланията внимателно и ги попивам!!
Много ми е драго че ви имам!! :slove:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4414
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2437 пъти
Получил благодарност: 754 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Emilly1212 »

Чак сега виждам прекрасната нова придобивка! :ieeemyzh: Да ви е честита, Лече! Всичко изглежда невероятно - имаш толкова много съкровища на едно място! Да сте живи и здрави да си направите всичко както мечтаете, да имате прекрасни моменти, много обич и щастие там! Ще е супер интересно да ни водиш във вашето ново приключение! Да ви е на късмет! :liubov:
Много съм щастлива за вас!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Мариела
Кана кафе
Мнения: 651
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:52
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 185 пъти
Получил благодарност: 198 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Мариела »

Честита придобивка и от мен ,сега идва най-хубавото време на мечти и планове и тяхната реализация. :tzvetoman:
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2067
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от sofy »

Мариела написа: Авг 11, '22, 07:55 Честита придобивка и от мен ,сега идва най-хубавото време на мечти и планове и тяхната реализация. :tzvetoman:
:daaa: Плевнята с камените стени е голямо богатсво! Радвайте се и мечтайте! Живи и здрави!
Аватар
Taalgard
Кафевар/ка/
Мнения: 791
Регистриран на: Май 17, '20, 22:08
Местоположение: село Елин Пелин
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 31 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Taalgard »

Най хубавото в тоя форум е У твоята тема...
Нарочно не гледам темата известно време и после като започна ми е като книга !
Поздравления за къщичката !
Дупе да ти е яко ! :D :D :D
Така казваме У шопско. :dovolen:
Най хубавото когато живееш у къща е зимата... после майката си е ... таковало. :lol: :lol: :lol:
За трудния никнейм можете да ми казвате Жоро.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”