Алое – Aloe. Отглеждане. Размножаване

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Aloe dichotoma - Quiver Tree

Мнение от zmei4o »

Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение

още тук
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Алое – Aloe. Отглеждане. Размножаване

Мнение от dobis »

Махай се дзвер фъркат ....къш,къш....алое само оттук оттам , случайно .... аааааа , стигат ми агаветата ... :mrgreen:
neli maneva
Виенско кафе
Мнения: 325
Регистриран на: Окт 21, '10, 23:20

Re: Алое – Aloe. Отглеждане. Размножаване

Мнение от neli maneva »

dobis написа:Махай се дзвер фъркат ....къш,къш....алое само оттук оттам , случайно .... аааааа , стигат ми агаветата ... :mrgreen:
Добииииииии, че те агаветата по бързо растат и от алоетата и колко тежат като поотраснат........ и как се мъкнат тез саксии....... после ще търсиш мераклии да ги подаряваш :dovolen: :tzvetoman:
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Алое – Aloe. Отглеждане. Размножаване

Мнение от Mike »

Нели, има много агавета джуджета - дори известното Агаве виктория-регина е такова, а някой от тях са с изкусително шарени листа -абе ужас ти казвам. Вижте само тук какви пиленца има:
http://www.specks-exotica.com/en/genus/agave/
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Алое – Aloe. Отглеждане. Размножаване

Мнение от dobis »

ооооооо, вариегарната ми викторийка е направо малко бижу ...поопъна се и страхотно преливане от много тъмно зелено до зеленеещо жълтеещо ...надявам се налято направо до жълто да стигне :shock:
И не растат по- бързо , само американата беснее яко , че тежат , вярно е , ама и алоетата не са лекички , а и кой голям трън е лек , гледаш я една бодлива топка , а то цяло джапане .
neli maneva
Виенско кафе
Мнения: 325
Регистриран на: Окт 21, '10, 23:20

Re: Алое – Aloe. Отглеждане. Размножаване

Мнение от neli maneva »

Майк, много лошо - да показваш такива красоти на природата. Зима е, а през зимата какво се прави? Кактусите спят и аз зяпам ли зяпам по сайтове и си заплювам разни красотички. В този сайт ми грабват окото разни каудексови :tzvetoman: Май ще трябва да поосвободя малко място за такива тумбачести :angelche:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Алое – Aloe. Отглеждане. Размножаване

Мнение от dobis »

Това ще си го копна , принтвам и ще го ламинирам и да си го окачиш на стената :lol: :lol: :lol: Щом се зазяпа , ясна си ... най после , нещо което да не боде , очаквам кутия бонбони от твоя :lol: :lol: :lol:
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Алое – Aloe. Отглеждане. Размножаване

Мнение от mimeta »

Мисля да поорежа малко алоето, с декоративна цел, най-долните му листа са разкривени, изпочупени. Може ли по някакъв начин да се ползват? Мислех си, да направя някакъв сок или нещо такова...
Изображение
Аватар
bossos
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Апр 1, '11, 18:35
Местоположение: Бургас

Re: Алое – Aloe. Отглеждане. Размножаване

Мнение от bossos »

mimeta написа:Мисля да поорежа малко алоето, с декоративна цел, най-долните му листа са разкривени, изпочупени. Може ли по някакъв начин да се ползват? Мислех си, да направя някакъв сок или нещо такова...
сърцевината на перото с цеден лимон и лъжица мед за 2-3 часа в хладилника ..
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Алое – Aloe. Отглеждане. Размножаване

Мнение от greeneyed »

Съвършена форма има това растение, природата е прецизен конструктор. Лятото е на върл пек, зимата сбутано някъде почти на тъмно с оскъдно поливане. Не му знам тайните на отглеждането, гледам да не го уморя. Единственото, което ми се иска , е да пусне издънки, ама не ще. :hmmm:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”