Пастелната градина на ann

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Falstaff

Изображение Изображение


Lichfield Angel

Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Havga »

ann написа: Фев 18, '22, 10:10 А тук е Wollerton Old Hall разположен по оградата:

Изображение Изображение

Това са стари снимки отпреди 2-3 години. Вече е много добре оформен като ветрило и е по-възрастен и се надявам това лято да има оптимално представяне.

Може-би си спомняте, че аз всъщност имах на 2 места по два броя WOH , но миналото лято по един от всяка група се спомина. Останалите два обаче продължават да удължават клоните си , аз ги огъвам по оградата и ми се струва, че всеки от тях ще успее да покрие площ като за два броя.
Леле, като си помисря, че моят WOH го мъча в саксия! :) При мен е втален и добре подстриган, но се държи достойно и това е най-важно. Вече 5 години, така от 2018.
Покажи моля повече снимки и дай инфо за Royal jubilee. Сякаш не е толкова популярна при нас, а е красива. Отделно, че всички в тази юбилейна серия са забележителни рози.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Royal Jubilee

ИзображениеИзображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Royal Jubilee е голяма роза, прави голяма кръгла форма и пуска множество фини клонки , завършващи с цветове - мисля, че се вижда на снимките.
В сайта на Остин беше обявена като силно ароматна, но при мен има само лек аромат.
Лесна за поддържане, с малко бодли, не боледува от гъбични. Листни въшки и понякога пъпкоробивач са единствените проблеми, които съм имала с нея.
Цветовете са с перлен розов блясък отвън и затова е много трудно да уловя на снимка точния нюанс, особено отдалеч. В близък план се вижда по-ясно.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Либра, понеже нямам само рози в градината, ще покажа и малко от прерийните, които много обичам, но с времето се убедих, че трудно ги вписвам в общата картинка. Струва ми се, че най-добре би се получило, ако си имат отделно място, където да са заедно и да не са смесени с нещо диаметрално противоположно като розите.

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Този олеандър е в земята. Оцелява трета година без повреди, но предполагам, че все ще има някоя зима, която да го занули.

Изображение Изображение
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2008 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от трепетлика »

Ан , вълшебно е ! Около олеандрите синьото калифорнийски люляк / цеанотус ли е ?
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

трепетлика написа: Фев 18, '22, 12:40 Ан , вълшебно е ! Около олеандрите синьото калифорнийски люляк / цеанотус ли е ?
Да, Трепетлика , цеанотус е :)
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от Тутти »

Ann, добре, че се появи, липсваше.
Твоята градина показва розите по най-добрия начин, свободно стоящи и разгърнали цялостно красотата си. Няма лакомия, няма предозиране, няма сбутване и прочее. Прекрасни рози, както винаги съм възхитена.
Това лято намирай време да ни показваш снимки, ще чакам с удоволствие. Благодаря за красотата, с която ни зарадва.
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Тутти написа: Фев 18, '22, 16:15 Това лято намирай време да ни показваш снимки, ще чакам с удоволствие. Благодаря за красотата, с която ни зарадва.
Благодаря, Тутти :gush:
Миналото лято почти не съм снимала, това ще се постарая повече :dovolen:

Да покажа и Benjamin Britten, пак са стари снимки, но за някой, който се интересува как изглежда в действителност, може да е полезно:

Изображение - това е реалният цвят след първите ден-два
Изображение - тук и долу са прекрасните цветове в началната фаза, веднага след отварянето.
Изображение

После става измито розово-лилаво.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”