Градината на Поля - сбъдване на една мечта.

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Градината на Поля - сбъдване на една мечта.

Мнение от Lalel4e »

polyabs написа: Дек 2, '21, 22:48 :lol: Лече темата с вилиците е дискутирана вече, това ми са белязките ..
Е, сигурно е дискутирана, ама аз щот бях осенена от допълнителна идея, та не се сдържах! И аз ги ползвам, и си ги снимам даже :hihihi:
Изображение
Тук съм белязала докъде съм засадила зюмбюлите, че да продължа следващия път, а есента ми е харесала инсталацията и я е доукрасила с няколко живописни листа :liubov2:
Ама що не използваш ножчета, бе? ("бе"-то е форма на дълбоко дружелюбство) По-удобни са за надписване, а и малко по-естетически стоят - като табелки. Аз една година така ги бях насвяткала, че като погледнеш двора, все едно са поникнали кокичета навсякъде :lol: :lol: :lol:
Сега минах на по-завоалиран вариант - слагам надписана лъжица до луковицата, а дръжката стърчи само около сантиметър над пръстта, или даже изобщо не се вижда. Ама това само за луковиците важи де. Така се ориентирам и за дълбочината на засаждане :mrgreen:

Аз докато си изкажа усложнената мисъл, ти си пуснала луковичената фиеста :slove:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Градината на Поля - сбъдване на една мечта.

Мнение от polyabs »

Мария Николова написа: Дек 2, '21, 23:25 Реколтите на зарзавата и бостана да надминат всичките ви очаквания, Поля! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Мери :gush: Благодаря! За това все се молим, да бъде възнаграден труда ни :)
Зимата е време за мечтание ... за нови цветя, за нови сортове зеленчуци, за посяване на семенца в очакване да нараснат и да бъдат посадени през май в градината:) :ieeee:
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1810
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Градината на Поля - сбъдване на една мечта.

Мнение от mariyanag »

И както каза един приятел като видя набодените ми лъжички из двора: и сега какво - чакаме да родят лъжичета ли?
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Градината на Поля - сбъдване на една мечта.

Мнение от polyabs »

Марианка :) В старата градина при свекърва ми също бучках лъжици. направо бях всяла смут в съседките в махалата които все питаха за какво са тези лъжички :))))
Сега няма такава опасност новата градина е толкова забутана и закътана - заобиколена от рекичка и дървета че няма кой да ги види ;)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1365 пъти

Re: Градината на Поля - сбъдване на една мечта.

Мнение от ljuboznatelna »

Много красиво, Поли! Скалния кът хубаавее от година на година! И цял декар зеленчук! Вие сте герои! Толкова много труд е...
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Градината на Поля - сбъдване на една мечта.

Мнение от polyabs »

Благодаря Люб :gush: ! Мъжа ми се разхожда все още из градината с фадроми, трактори и аз не смея да посея нито райграс нито да правя пътеки. За съжаление той е свободен само зимата и по това време гледаме да отхвърлим някоя и друга задача. Не са готови подпорните стени и не е изравнено нивото около къщата което планираме да стане лятна кухня и механа.
Днес тук беше направо пролет. Успях най накрая да си изрежа розите, да оплевя около тях и да допълня редицата с божури с новите 15 попълнения от поръчка от форума. Много съм доволна от свършената работа :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”