Лекуване на кокоши трън

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Лекуване на кокоши трън

Мнение от stela75 »

danielka_y написа:И като повдигнах въпроса ... някой знае ли някакви начини за премахване на кокоши тръни, опитахме с лекари, но без успех - мазила, лазери, азот, нищо не помогна, в това отношение съм склонна да вярвам в народната медицина, ако щете и там разните му заклинания от сорта - на пълнолуние разделете една ябълка, едната половина изяжте, а с другата разтъркайте брадавицата и заровете :hihihi: , някои казват че помагало :hmmm:
То човек като е в безисходица и за сламка се лови.
Аз успешно се отървах от кокоши трън със змииска млечка.Това е едно растение което е отровно и расте като плевел мисля.Откъсваш стъблото и от него потича сок като мляко но с оранжев цвят.Капваш от сока върху кокошия трън който предварително си разчоплила...ужасно щипе но за 3-4 процедури ми изчезна.Проблема е че сега няма къде да намериш такава млечка,сигурно сланата я е попарила отдавна.

Ето това е растениетоИзображение
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от danielka_y »

stela75 написа:Аз успешно се отървах от кокоши трън със змииска млечка.Това е едно растение което е отровно и расте като плевел мисля.Откъсваш стъблото и от него потича сок като мляко но с оранжев цвят.Капваш от сока върху кокошия трън който предварително си разчоплила...ужасно щипе но за 3-4 процедури ми изчезна.Проблема е че сега няма къде да намериш такава млечка,сигурно сланата я е попарила отдавна.

Ето това е растениетоИзображение

И с това сме пробвали, имаме си го като бурен в градината, както и разни там сок от смокиня, мисля че имаше нещо и с агнешко месо, колко вечера да престои с него .... , става въпрос за майка ми, те нейните тръни много коварни, не са от тези с черен център ами бяло прозрачни с едни дебели и дълги жила, като я гориха и направиха дупка 5-6 мм на вътре в центъра и поне 2 мм диаметър, има 7-8 такива, най-старият й е от 20 години, опитвам се да я накарам по хирургичен начин да се отърве от тях, но без успех до този момент, и търсим бабини рецепти
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31849
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1198 пъти
Получил благодарност: 2989 пъти

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

danielka_y написа: И като повдигнах въпроса ... някой знае ли някакви начини за премахване на кокоши тръни...

от stela75 »
Нед Окт 31, 2010 10:26 am

Аз успешно се отървах от кокоши трън със змииска млечка.Това е едно растение което е отровно и расте като плевел мисля.Откъсваш стъблото и от него потича сок като мляко но с оранжев цвят.Капваш от сока върху кокошия трън който предварително си разчоплила...ужасно щипе но за 3-4 процедури ми изчезна.Проблема е че сега няма къде да намериш такава млечка,сигурно сланата я е попарила отдавна.


Дани, ще ти пратя корени змийска млечка да си накапиш оранжево мляко. Дай адресче на ЛС. И да си засадиш, да го имаш под ръка, ако пак ти излезат кокоши тръни. :D
До гимназията редовно ми излизаха кокоши тръни по стъпалата. Не знаех за змийската млечка.
И аз опитвах много неща и накрая ги изгорих с "адски камък" на кристали - без миризма, безцветни, прозрачни. (Сега в хуманните аптеки се продава изглеждаща като ситна захар на кристали.) Измивах краката с топла вода, да се размекне кожата и още докато е мокра, леко оцедена да е водата, разчоплях и търках с кристалите. Нищо не се виждаше. След време започва да "изгаря" кожата и тя почернява. Не, не боли! Аз обаче бях прекалила и целите стъпала ми почерняха чак до напукване на кожата - не прекалявай, само кокошите тръни натъркай/наръси. Изчезнаха и не се появиха.
:tzvetentze:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от danielka_y »

Маре, става въпрос за майка ми - не за мен, но това е не е от такова значение :dovolen: В нейната градинка има змийска млечка, пробвала е с него - без успех, но сега от теб чувам за този "адски камък" чух се току що с нея и й казах, отговори ми че е чувала, но не го е намерила за да си го купи, ще се опитам да изровя Варната да го намеря и с него да пробва :nod:
Безкрайно благодаря за информацията :stiskam: :stiskam: :stiskam: дано помогне
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31849
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1198 пъти
Получил благодарност: 2989 пъти

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

danielka_y написа:Маре, става въпрос за майка ми - не за мен, но това е не е от такова значение :dovolen: В нейната градинка има змийска млечка, пробвала е с него - без успех, но сега от теб чувам за този "адски камък" чух се току що с нея и й казах, отговори ми че е чувала, но не го е намерила за да си го купи, ще се опитам да изровя Варната да го намеря и с него да пробва :nod:
Безкрайно благодаря за информацията :stiskam: :stiskam: :stiskam: дано помогне
Утре ще попитам в аптеката (на 3 минути от компа ми) какво беше латинското име на адския камък. Ще ти го напиша и на кирилица с ударение на точното място. Така майка ти ще е спокойна и ще се фука, че може ясно и правилно да каже какво търси. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от danielka_y »

Маре, отново благодаря за включването, днес като и казах за това, след час вече беше в аптеката, и са и казали че това всъщност е сребърен нитрат и че е изчезнал от търговската мрежа, фармацефтката й споделила че тя си го купувала от лаборатории, явно правят изследвания с него, но дали и ние ще можем да намери - незнам, ако ти попадне ненадейно на полизрението, свиркай
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31849
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1198 пъти
Получил благодарност: 2989 пъти

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

Е, като прочетох "сребърен нитрат", се сетих...амааа :hihihi: Ако намеря от другаде, значи са ми го подарили. :daaa: Затова не бери грижа как да ми платиш 50 ст. :mrgreen: Защото, ако го имаше по аптеките, нямаше да е по-скъпо от 50 грама риванол. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Лекуване на кокоши трън

Мнение от danielka_y »

s_t_m написа:Е, като прочетох "сребърен нитрат", се сетих...амааа :hihihi: Ако намеря от другаде, значи са ми го подарили. :daaa: Затова не бери грижа как да ми платиш 50 ст. :mrgreen: Защото, ако го имаше по аптеките, нямаше да е по-скъпо от 50 грама риванол. ;)
Маре, благодаря за съпричастноста :gush: :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Изображение
Аватар
steffi1
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1133
Регистриран на: Яну 28, '10, 22:26
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 11 пъти
Получил благодарност: 23 пъти

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от steffi1 »

Мерита , има го по аптеките , но трябва да се изработи. Пролетта вземах сребърен нитрат на разтвор с определена концентрация - нам-колко си %-ова - такава ми беше рецептата. Изработиха ми го за 30 мин. във Велико Търново и струваше към 7-8 лв , а количеството беше май 50 мл. или нещо такова. Трябваше ми да горят на едното кучо някакъв трети клепач.... затова всичко ми е с такъв неточен спомен.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Зарадва ме това, че ......

Мнение от calico »

Даниелка, много внимавай с тоз адски камък (сребърния нитрат) Щото ако попадне на жива тъкан гори и некротизира яко.

Аз кокоши трън съм премахвала с лимон. Значи издълбаваш от лимона заедно с кората малко конусче( широко в основата колкото е кокошия трън и мъртвата тъкан около него, общо взето лимон колкото грахово зърно) Накисва се преди това в топла вода мястото, да е доста меко и накиснато, после подсушаваш. Поставя се отгоре парченцето лимон с меката част към кожата, т.е. кората отгоре и се намира начин да се фиксира към мястото - с лейкопласт, тиксо, изолирбанд и пр. Отгоре се бинтова лекичко за да не падне. това се прави вечер преди лягане и сутринта се сваля. На мен ми бяха нужни три вечери поред и всичко падна. Просто всяка сутрин трябва с нещо да се остърже мъртвата и габарясала тъкан около и в кокошия трън. При мен след третата процедура надолу се отвори такъв кратер, направо дупка, и се виждаше жилото което измъкнах без проблем и без болки с пинсета.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”