Сред пчели и ябълков цвят

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Пчелица »

Мечтице, :liubov:
И да ти кажа - лозичката повлече по конструкцията, на половината дължина е вече, догодина ще си имаме сенчица.
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Пчелица »

Разходих се из градината...плод...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

...и тук-таме цвят...


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Taalgard
Кафевар/ка/
Мнения: 791
Регистриран на: Май 17, '20, 22:08
Местоположение: село Елин Пелин
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 31 пъти

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Taalgard »

Пчелица написа: Авг 22, '21, 13:56 Благодаря, Жоро!
Царевицата - директно в жарта, хич не я мъчи на ламарината....
А за децата ми( той големият мъж вече, на 20), да, знаят земята, "чуват" я, близка им е. И много работят, без тях сме за никъде - косят, фрезоват, поливат, събират реколтата, дърва цепят, нареждат, ракия варят( шшшшштттт....), животните гледат. А аз ги наблюдавам отстрани и им се радвам тихичко...опит е това. И знание. И връзка с рода, с баба и дядо. Мъдрост попиват и добри хора растат. Събота и неделя, лятото, все са на село с нас, в града никъде не излизат, то и какво да правят сред тоз бетон, хем сме в малък провинциален град...
Аз втори ден съм строена край огъня, ама то раждало, раждало....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
От къде беше викаш ?


Поздравления за помагащите !!!
Днешната младеж седят на кафе , две момичета и две момчета и си ровят в телефоните...
УЖАСТ !!!!!
Тез прекрасни чушки едно време си ги късах от градината.
Взимах си домашно овче сирене , ние гледахме стока , ние си правехме сиренето и киселото мляко...
Сега на цялата улица двама дядовци гледат по 5 - 6 кокошки.... :cry: :cry: :cry:
За трудния никнейм можете да ми казвате Жоро.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8594
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 983 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Shami »

И от мен поздравления за богатата реколта и труда,за работливите деца също.
И понеже си Пчеличка обичаш пчелите.грижиш се,отглеждаш такива ,та видях нещо свързано с тази тема и ще ти го прехвърля като идея.Ако нямаш против разбира се.
Попаднах на един клип ,незнам може и да си го гледала,щом се интересуваш от пчели :hmmm:
Но ,ако не си ,ето го.Идеята е интересна.Мен лично ме потресе,признавам си,раздвоена съм,аз не бих издържала.Остави липсата на ток,вода и прочее средства.Историята с пчелите ме хвърли в приключение.А хората си вадят хляба от там и са креативни.Незнам,незнам,виж го .Като идея ,аз за първи път виждам такова нещо да се практикува.
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Пчелица »

Шами, изгледах с интерес. Има много още неизучени неща в пчелите, ето, вчера ми попадна статия, че пчелната отрова се тества за борба с HER-негативния рак на гърдата. Клиничните проучвания при мишки дават много голям успех! Дано! Аз съм леко алергична, т.е. мястото на ужилване се подува, зачервява, сърби и боли, но след тази новина като пряко засегната от този бич май ще подлагам отвреме навреме някои по-отдалечени от главата :lol: части за лекарство.
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Пчелица »

Не съм писала отдавна, обаче положението е такова:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Започнахме беритбата и първият чуден ябълков сок вече е в пакетите.
Иначе хинапът ме зарадва - три години чакам първите плодчета, има 5, но какви...

Изображение
Sofiya Stoicheva
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Сеп 4, '21, 20:21
Дал благодарност: 260 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Sofiya Stoicheva »

Здравей и от мен, Пчелице!
Безкрайно приятно ми беше да прочета цялата ти темичка! Такава любов лъха от всичките ти снимки и думи :slove:
Прекрасно е, че сте създали и реализирате краен продукт от ябълките. Брат ми има ябълкова градина 18 дка, създадена от баща ми, наследена и подобрена. С такава любов се занимава с нея, но реализацията е доста трудна, знаеш...

С огромно удоволствие ще следя градината ти!
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Пчелица »

Здравей, София! :tzvetentze: Радвам се, че при мен ти е харесало.
Да, трудна е реализацията, но пък в последно време като че ли хората се осъзнаха и почнаха да търсят истинското, родното, произведеното от реалния човек, когото познаваш...а и колкото и да е трудно, когато обичаш това, което правиш, и влагаш цялото си сърце - струва си, дори и само блажения сън след тежкия ден.
Поздрави на брат ти, нека не се предава, както казва мъжа ми - един ден всичко ще си дойде на мястото.
Дай боже да е по-скоро!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Гео, граф »

Пчелица написа: Сеп 29, '21, 06:43
Изображение

Започнахме беритбата и първият чуден ябълков сок вече е в пакетите.
Иначе хинапът ме зарадва - три години чакам първите плодчета, има 5, но какви...

Изображение
Пчелице, няма да е зле да проведеш едно обучение по рязане на овошките, та и нашите да дават такава реколта :omgoo: ...

И за хинапа да питам дали помниш откъде си го купила? Защото имам две растения на бая години вече, едното е почти диваче, другото го взех сортово от разсадник на наш съфорумец, но и двете се държат като джуджевидни форми - не нарастват, уж цъфтят, а плод не съм видяла още. А толкова харесвам хинапа и искам да си имам, ама нА :eeeh: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Пчелица »

Гео, с удоволствие ще снимам постъпката напролет резитбата.
А хинапът е от ЕкзотикПлантс. Тайната е поливането - много вода искат.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”