Градина - Дарина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

мечтица написа: Фев 2, '21, 12:28
dar написа: Май 30, '19, 13:33 Мечтице, благодаря ти! Съжалявам, че от телефона не мога да качвам нормални снимки, но все някой от вас увеличава някоя, която го е грабнала. Сега специално за теб част от алпинеума.

Изображение
Дари,отново съм в твоята градина,наслаждавам се на красотите . :liubov2:
В планове съм и очакване на пролетта,а от твоята градина добивам настроение и мечти :dovolen:
Искам да поръчам от Миша тази гипсофила Gypsophila repens rosea - гипсофила стелеща , мишорка ,
това на снимка едно коренче ли е?
Мечтице :gush:
Едно коренче е и оцеля 2 години. Миналата година умря и поръчах ново от Миша, чакам този резултат тази пролет. Като загине някое цвете искам да си го сменям със същото, особено ако ми е харесало. Така, че при мен много промени и изненади не очаквайте. Харесвам дивите градини, ама аз съм си скована нещо. Сега като нямам време за двора виж може и градината да подивее :hihihi:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина - Дарина

Мнение от dar »

borislava.kirilova написа: Фев 2, '21, 21:19 Здравей, dar! :liubov2: Дойдох на гости и залептах тук. :D Прекрасни избори и много гледани растения, ама много. :tzvetoman: И видях най-прекрасната спирея, такава съм виждала само по рекламните снимки. Аз имам една, която съвсем не и върви. Моля те, сподели как отглеждаш твоята. На слънце ли е ? Подрязваш ли я, кога и по колко? Искам да спася моето мъниче.
Здравей Борислава,
имах няколко мини спиреи и накрая остана само Spiraea japonica Magic carpet , защото най- много ми харесва. Много рано пролетта я подстригвам като таралежче, максимум да е топка с диаметър 30-40 см. Даже тази година я подстригах към 20 януари, че да мога да успея с всичко. Като прецъфти пак я подрязвам, но не драстично. Махам прецъфтялото и я оформям като се получава топка с диаметър към 60 см. Просто сорта и е по дребен. Аз мисля, че съм показвала как няколко пъти си мени цвета и визията. Не знам стоят ли снимките. На пълно слънце е, местена 2-3 пъти :lol: , ама ме търпи.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Градина - Дарина

Мнение от Lalel4e »

Тъй, тъй... виснах аз пак по нощите у форума и грабнах голямата лопата да изравям стари теми. Завъртя ми се твоя ник пред очите и си викам "Абе тази Дар има ли си тема?" Отварям профила - Градина-Дарина. Добре, къде са ми били очите досега??? Аз такова заглавие не помня да съм срещала изобщо! :oops:

Цъкнах тук-там и чета: "..хич не ме бива в комбинациите.. давайте акъл... пълен съм блокаж.." и после едни снимки като от каталог :shock:
Или много слушкаш, или ..доста послъгваш ;)

Дар, градината ти е толкова интересна, толкова естетска, просторна и многообразна! Колко е голяма? В кой край на България живееш?
Аа, на едно място пишеш, че я наричат стерилна... и че харесваш диви градини. И аз така. Има нещо доста... "градско(?)" в твоята градина, но не бих я нарекла стерилна! Отделните кътчета изглеждат толкова непринудени! Алпинеумът е страхотен!
А ароматът на карамфила се усеща, да знаеш! :daaa: Много ми хареса този плътен бордюр!

Трябва да я показваш повече през отделните сезони! Прекрасни са пролетните туфи лалета и нарциси!
Азалията откъде я купи? Онази, "много оранжева"-та. Не знаех че има азалии за градина. Студоустойчиви демек. Ама те май искат кисела почва... не стават за мен.

Разкош, разкош! Пускай снимки! Вече ще знам къде да гледам :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”