С две ръчички... хайде всички

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15927
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 918 пъти
Получил благодарност: 1800 пъти

Re: С две ръчички и боички

Мнение от Гео, граф »

Spoiler
clock написа: Май 19, '21, 00:29 Гео :tzeluvka: чак сега виждам :chchaa: Саксията е станала страхотнааааа! Имаш цял пакет от мен! И не приемам "Не". И другите саксии са станали готини! Весели и закачливи! И най - важното! Различни!
Имахме много салфетки. Веси като малка си ги събираше. И как са ги набарали котките не зная, но здрава салфетка нямаше. Всичко беше на дреп. Голяма забава е било.
Клоки, тази едничка салфетка ми стига за две саксии - хем в един стил, хем различни. Това ми е напълно достатъчно, пиле :nod: ! Няма да е интересно, ако са еднакви. Накупила съм си сума ти салфетки, в крафт магазините продават по една от пакет, не е нужно да си купуваш целия, което е безкрайно удобно. Исках само да видиш каква красавица стана :tzvetentze: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: С две ръчички и боички

Мнение от Силвия »

Любче, дай да видим. Аз доста ползвам глина, правя си разни елементи, не ми се е напуквала.. може глината да е била кофти - имам един пакет, дето още при слагането в молда се рони. Чудя се защо още не съм го изхвърлила :lol:
Пробвай с друга глина, за да стане ясно :dovolen:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15927
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 918 пъти
Получил благодарност: 1800 пъти

Re: С две ръчички и боички

Мнение от Гео, граф »

Силвия написа: Май 19, '21, 13:59 Любче, дай да видим. Аз доста ползвам глина, правя си разни елементи, не ми се е напуквала.. може глината да е била кофти - имам един пакет, дето още при слагането в молда се рони. Чудя се защо още не съм го изхвърлила :lol:
Пробвай с друга глина, за да стане ясно :dovolen:
И аз предположих, че проблема е в глината, Си. На мен също никога не ми се е случвало :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: С две ръчички и боички

Мнение от liubami »

Ето резултата и глината :) Има ли значение върху каква повърхност се нанася?
Изображение

Изображение
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: С две ръчички и боички

Мнение от Силвия »

Виж, кво кракле си докарала :lol: :gush:
Глината преди боята ли се напука или след това? Да не би да е станала някаква реакция с боята или лака, ако има такъв :hmmm:
Аз тази глина не съм я ползвала, не мога да кажа нищо. Виж на стр. 13 има снимка на марките, които аз съм ползвала и съм доволна. А, ако не си видяла щото е в спойлер, на стр. 11 съм сложила видеото, от което съм гледала.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15927
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 918 пъти
Получил благодарност: 1800 пъти

Re: С две ръчички и боички

Мнение от Гео, граф »

Spoiler
Силвия написа: Май 20, '21, 14:09 Виж, кво кракле си докарала :lol: :gush:
Глината преди боята ли се напука или след това? Да не би да е станала някаква реакция с боята или лака, ако има такъв :hmmm:
Аз тази глина не съм я ползвала, не мога да кажа нищо. Виж на стр. 13 има снимка на марките, които аз съм ползвала и съм доволна. А, ако не си видяла щото е в спойлер, на стр. 11 съм сложила видеото, от което съм гледала.
На мен много ми харесва с кракле ефекта, Си. Само дето авторката не се кефи :snif:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15927
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 918 пъти
Получил благодарност: 1800 пъти

Re: С две ръчички и боички

Мнение от Гео, граф »

Мислех, че през лятото няма да имам време за боички, но като ме ръчка отвътре мерака, явно се намира :nod: .

Мукавена кутия, купена импулсивно без конкретна цел, налепена с всевъзможни налични памучни дантели, мрежи, копчета, декоратинки, счупени обеци, значки и хартисали парченца от орнаменти. Черна боя Лорка, медноцветен хибрид и синьо-зелена патина на Каденс. Краченцата ги залепих, че нямах в момента джамджийски пирончета, но и така става. Телефона ми преекспонира цветовете, тоновете им са доста по-убити. Естествено нямам снимка преди, но намерих една от сайта на Арт сервиз, откъдето съм я купувала и я сложих накрая на галерията.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поглед отзад

Изображение

В процеса на работа

Изображение

Изображение

Първоначален вид

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: С две ръчички и боички

Мнение от Дим »

Гео ,ако имаше някое проточило се водорасло бих се заклела че е извадена от някой потънал кораб.Чудесна работа :worship:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10085
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 716 пъти
Получил благодарност: 1213 пъти

Re: С две ръчички и боички

Мнение от greeneyed »

Много добре си показала етапите на работа, Гео, да не повярва човек от толкова разнородни изостанали материали накрая какво произведение се получава. :daaa: И с какво лепило се захващат на кутията всичките тези джуджавки?
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15927
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 918 пъти
Получил благодарност: 1800 пъти

Re: С две ръчички и боички

Мнение от Гео, граф »

Дим написа: Юни 9, '21, 13:20 Гео ,ако имаше някое проточило се водорасло бих се заклела че е извадена от някой потънал кораб....:
Дим, мъж ми предположи, че в нещо подобно вероятно се пазело сърцето на Дейви Джоунс :ssmiah: :ssmiah:
greeneyed написа: Юни 10, '21, 12:29 Много добре си показала етапите на работа, Гео, да не повярва човек от толкова разнородни изостанали материали накрая какво произведение се получава. :daaa: И с какво лепило се захващат на кутията всичките тези джуджавки?
Точно това е хубавото, Грийни :nod: ! От нищо се прави нещо, като хем се влагат всякакви остатъци, хем става ако не красиво, то поне нестандартно. Ето първото клипче, което ми излезе като потърсих в тубата. Аз също го изгледах с интерес, не се бях се сетила да използвам смачкани хартии и салфетки :lol:



Първоначално започнах да лепя с някакво моментно лепило на Церезит (това имах под ръка), но тъй като ужасно много се цапам, докато работя, а точно това лепило практически няма с какво да се изчисти, минах на любимата ми Змейска плюнка на Лорка. Обаче ми се струва, че със същия успех ще се получи и с Ц200 примерно. На следващия подобен проект ще пробвам :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”