Шофьорски курсове

За да не седим само пред компютрите ;-)

Re: Шофиорски курсове

Мнениеот bouquet » Нед Яну 10, 2010 3:34 pm

Прочетох правилника 1 път и след това 3 пъти реших всички листовки./Взех си изпита от раз с 1 грешка.Мисля, че е достатъчно да минеш листовките дори само 2 пъти.Само изглежда труден изпита.И аз като започнах не знаех знаците, но лесно се учат.На мен само регулировчика ми беше труден, ама ако има кой да ти го обясни....
Търся квартира в София
Аватар
bouquet
Чист кофеин

Мнениеот mucunka » Нед Яну 10, 2010 4:26 pm

Изпитът не е никак труден,но не става само със зубрене на листовките.Има логика и когато се разберат принципите на организиране на движение и всичко си идва на място.Най-важният резултат е,че веднъж научени,нещата никога не се забравят.Лошото е,че и в случаите,когато си пътник,пак учавстваш активно в движението,че и забележки правим на половинките си.А мъжете как го обичат това,не е истина просто,особено ако са професионални шофьори.Веднага го вземат на чест :lol:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
mucunka
Баш кафе майстор

Години: 54

Мнениеот AlexaS » Пон Яну 11, 2010 12:20 am

Ами аз първо четох закона като художествена литература, с все административните му разпоредби, после правилника за приложение. Знаците са логични, но трябва да се погледнат в движение. Има и въпроси, които трябва да се наизустят. Няма начин. Може и да ви се стори смешно, но шофирам от има - няма 13-14 години и съм забравила ситуирането на регулировчика, а тогава ми беше лесно по картинка.
Аватар
AlexaS
Виенско кафе

Мнениеот nel4o » Пон Яну 11, 2010 6:00 pm

mucunka написа:Лошото е,че и в случаите,когато си пътник,пак учавстваш активно в движението,че и забележки правим на половинките си.А мъжете как го обичат това,не е истина просто,особено ако са професионални шофьори.Веднага го вземат на чест :lol:

Леле, да знаеш какви скандали съм си просила с това :lol:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор

Re: Шофьорски курсове

Мнениеот margilota » Сря Яну 13, 2010 12:24 am

Не ми е за хвалба ,но аз например неможах да прочета целият правилник.
Постоянно досаждах на инструктора с въпроси през цялото време и исках всичко да ми обяснява.И последните два дни преди изпита помолих моето Патенце - бивш "милиционер" - да ми разясни въпросите в листовките.
Накрая установих ,че въпросите са едни и същи формулирани по различен начин. Помоли някой шофьор да ти помогне. :stiskam:
Аватар
margilota
Дълго кафе

Мнениеот Мария Николова » Сря Яну 13, 2010 11:01 am

Муцунче, реагират така не, защото са "мъже", а защото държат волана. ;) На нашето Жигули аз бях единствения шофьор. Родителите на мъжа ми не преставаха да ме акълят всеки път от тръгването до пристигането. В началото трупах много нерва, чак до главоболие. :ufff: Разбрах, че "съветите" на пътниците са просто израз на тяхното нервно напрежение, което, за съжаление, не могат да не "споделят" с шофьора. :twisted: Научих се да изключвам всякакъв говор в колата. :hihihi:
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.
Аватар
Мария Николова
Наркоман

Години: 74

Мнениеот ravik » Пет Яну 15, 2010 11:38 am

s_t_m написа:Научих се да изключвам всякакъв говор в колата. :hihihi:

Аз се научих, че ако някой ще ми дудне докато карам, то ще седи на задната седалка, а радиото се усилва прогресивно с дудненето. Като спреш на средата на пътя и свалиш спътника, за да се вози отзад и рязко спира да мрънка. :twisted:
Иначе по темата, според мен си е важно да си се прочетат и закона и правилника - там всичко си е обяснено защо и как. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина

Мнениеот дарето74 » Пет Яну 15, 2010 5:30 pm

Не било толкова трудно, както ми изглеждаше в началото. Листовките вече ги решавам почти без грешки, а съм ги минала само веднъж.
Но и прочетох правилника. Бързо научих и знаците.
А как се кефя като шофирам. Чувствам се страхотно. :ieeee:
Аватар
дарето74
Дълго кафе

Мнениеот bouquet » Пет Яну 15, 2010 8:03 pm

Браво! Най-хубавото е, че ти доставя удоволствие! :stiskam:
Търся квартира в София
Аватар
bouquet
Чист кофеин

Мнениеот Templar » Пон Яну 25, 2010 2:24 pm

Така, аз да се похваля.
За мен правилник не трябва да се чете. Трябва практика. Така се учи човек най-добре.
Аз правилникът не съм го чел нито 1 път (дано не чете Миленчо Доневски - моя инструктор), листовките съм ги решил всичките комплекти по 3 пъти.
Теорията я взех с 0 грешки, кормуването също. Шеста година съм водач, и още нямам отнета точка.
Правилник според мен не трябва, само за конкретни цифри ако някъде нещо възникне :) :svekurva:
Нека не гледаме треската в окото на другия, преди да извадим гредата от своето.
Аватар
Templar
Дълго кафе

Години: 31

Мнениеот ida_ili64 » Пон Яну 25, 2010 7:18 pm

Templar написа:Така, аз да се похваля.
За мен правилник не трябва да се чете. Трябва практика. Така се учи човек най-добре.
Аз правилникът не съм го чел нито 1 път (дано не чете Миленчо Доневски - моя инструктор), листовките съм ги решил всичките комплекти по 3 пъти.
Теорията я взех с 0 грешки, кормуването също. Шеста година съм водач, и още нямам отнета точка.
Правилник според мен не трябва, само за конкретни цифри ако някъде нещо възникне :) :svekurva:

Ами ти затова си с 0 отнети точки,щот не си чел Правилника и не знаеш къде и как да го нарушаваш ;) !
Това в кръга на майтапа,а аз не бих се гордяла ако не съм го прочела.Всички приказваме колко безредова държава сме,но и всички не искаме да има ред.Хубав или лош,Правилника е определен от закон,по-точно,той е начина за прилагане на закона в практиката.Човек за да приеме нещо или-за да отхвърли нещо ,или да реши да се бори срещу нещо,трябва да го познава добре.Така мисля аз.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор

Години: 53

Мнениеот johnstalker » Пон Яну 25, 2010 8:44 pm

Аз пък съм с 0 точки от поне 20 години.. ама то е щото ме харесват всички полицаи в България, а съм и черпач де ;) :angelche:
Аватар
johnstalker
Наркоман

Години: 49

Мнениеот Templar » Пон Яну 25, 2010 9:37 pm

ida_ili64 написа:
Templar написа:Така, аз да се похваля.

Ами ти затова си с 0 отнети точки,щот не си чел Правилника и не знаеш къде и как да го нарушаваш ;) !
Това в кръга на майтапа,а аз не бих се гордяла ако не съм го прочела.Всички приказваме колко безредова държава сме,но и всички не искаме да има ред.Хубав или лош,Правилника е определен от закон,по-точно,той е начина за прилагане на закона в практиката.Човек за да приеме нещо или-за да отхвърли нещо ,или да реши да се бори срещу нещо,трябва да го познава добре.Така мисля аз.

Аз не се гордея, че не съм прочел правилника. Но напрактика, в листовките е целия правилник. А тях, както казах, ги изядох с кориците. Така че, може да считате, че съм го чел.

Освен това, ти кой би взела на работа, ако си шефка:
1. Човек, практукувал 20 години право, минал през всякакви случаи
или
2. Човек, току що излязъл от ВУЗ-а, чел всички закони и знаещ всичко на теория.

Аз лично, бих взел и 2мата ако можеше, защото в моя колектив виждам как младостта и опита дават добри резултати.
Нека не гледаме треската в окото на другия, преди да извадим гредата от своето.
Аватар
Templar
Дълго кафе

Години: 31

Мнениеот ida_ili64 » Пон Яну 25, 2010 10:14 pm

Май изместихме темата ;) ,ще ни тупат по.... :lol: ,но аз бих рискувала в определена ситуация и бих взела младия практикант,с точна и конкретна оговорка,какво искам от него в рамките на 3 месеца,в рамките на 6 и - в рамките на една година.Всичко това,ако имам времето да чакам.Ако ли не,ще взема стария.Двамата няма да взема,защото ще си вкарам автогол,да ги гледам само как се надпреварват да покажат на другия колко неможе и не знае,с което ще скъсят моите нерви и живот,а накрая могат да ме доведат до фалит.
Обаче....понеже познавам себе си,знам,че в рамките на знанията си,способностите си и контактите си,ще проуча сама до най-малките подробности всеки закон,касаещ моя бизнес,излизащите наредби,разпоредби и т.н....Това го казвам,защото съм го правила на времето, с цената на много безсънни нощи,но винаги бях в час,относно това,какво трябва да ми е наред като ЕТ,например, за да не могат да ме "бият данъчните през пръстите" и съм от малцината успели без частна посредническа фирма да си извадят Акт 16 за промяна на предназначение на помещение за офис в търговски обект,в рамките на 3 месеца,без всякакви връзки и контакти в Община Русе,при това и то в период,в който смениха Главния архитект,а приеминя ден бе точно и само вторник,в рамките на 1 или 2 часа,документите трябваше да му ги поднесе единствено и само секретарката,придружена с районния техник...И тичайки от институция на институция,открих толкова много познати...на баща ми,които искаха да ми помогнат,тогава разбрах какво значи да си "изградиш авторитет" и се зарекох,че ще го направя и аз за себе си...Мисля,че успях,но следващите години живот ще го докажат или-опровергаят. :dovolen:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор

Години: 53

Мнениеот ravik » Пет Яну 29, 2010 4:06 pm

Темплар, аз ще ти отговоря за работата. Този с 20-те години, ако няма диплома, няма въобще да стигне до интервю. :hihihi:
П.С. И купуването, и продаването на гласове са престъпления. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина

ПредишнаСледваща

Назад към Спорт, адреналин или просто разходка