Ъъъ...мотивацията...

За да не седим само пред компютрите ;-)

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнениеот Lizi » Пон Яну 06, 2014 6:18 pm

Аз също стигнах до извода ,че най-добре сам да тренираш. Доста години ходих на стадиона с приятелка.Всеки път трябва да се съобразяваш с друг , да звъниш , пък тя си имала днес ангажимент и ти се отказваш ...
Ходи ли ми се отивам . Бях прекъснала известно време ,но напоследък съм редовна . Много добре ми се отразява психически . Всички общо взето смятат ,че се спортува, за да се отслабва .Но колко се разтоварваме от стреса - това се подценява някак.
Аватар
Lizi
Чист кофеин

Мнениеот Мириам » Пон Яну 06, 2014 8:44 pm

Съгласна съм с Лизи.,хората все гледат с какво да отслабнат,да влезнат във форма,да се харесват,но забравят,че всъщност спорта ни дава много повече-увереност,ендорфини,пълни ни с енергия.Това разтоварва от ежедневния стрес много повече отколкото други неща.
И с Евелин съм съгласна-започнете от днес,сега,на минутата.Не оставяйте нещата за утре,вдругиден,защото мотивацията днес я има,утре не,а веднъж почнеш ли ,ще потръгне!
Всъщност,добре дошла тук,Евелин!
Мириам
Кана кафе

Години: 39

Мнениеот evelin » Пон Яну 06, 2014 11:26 pm

Благодаря за топлото посрещане!
Аватар
evelin
Kафенце

Мнениеот Мириам » Пон Яну 06, 2014 11:39 pm

evelin написа:Благодаря за топлото посрещане!

Няма нищо,тук всички са много любезни и аз искам да съм част от колектива!Сравнително нова съм тук-около 3 месеца,но съм много приятно изненадана от хората-мили,сърдечни и готови да помогнат!Дано и ти останеш доволна-в което не се съмнявам! :ieeee:
Мириам
Кана кафе

Мнениеот Гео, граф » Чет Яну 16, 2014 11:30 pm

Девойки, не се пънете повече из зали и паркове, оказа се, че спортът и диетите са вредни! :o :shock: ... :ovtza:

''- Шоколадът вреден ли е?
- Какво представлява шоколадът? - Шоколадът е какао. Друг представител на растителната храна. Добра храна, за щастие. Животът в никакъв случай не трябва да е пътуване към гроба с намерението да стигнете до него в добро здраве, с привлекателно и добре запазено тяло. Най-добрият начин да започнете пътя си с бира в едната ръка и сандвич в другата и да го завършите с напълно уморено, изтощено, използвано до край тяло, викайки: Ура! Благодаря! Струваше си цената! Прекрасно пътуване!''

Мисля, че ми харесва в някаква степен този начин на мислене :nod: . Всъщност май е важна мярката, а не лишаването от това или вманиачаването по онова. И в същото време си мисля - защо пък да стигам до края си облечена в болнаво, злоупотребено тяло ? Даже стигам и по-далече - предпочитам бърза смърт в планината от лавина, отколкото дълъг живот на легло. Затова ще продължа да си хапвам каквото ми се хапва, без да прекалявам. Ще продължа да си спортувам за удоволствие, без да прекалявам. Пък ще поживеем, ще видим :arrow: ... :lol: :lol:
''Защото да се живее е приключение опасно, несигурно и вредно, но пък приятно.'' - Мимет
Снимките ми!

И пътя е хубав, и пристигането е безкрайно.
Днеска го сАдим, утре го кОпам :-)
Аватар
Гео, граф
Чист кофеин

Години: 54

Мнениеот Di_Va » Пет Яну 17, 2014 9:52 am

Гео, благодаря ти, че ми припомни това интервю, не зная колко е интервю, и колко докторът е истински д-р, но е много забавно и добре обосновано, де :lol: .
Di_Va
Баш кафе майстор

Години: 53

Мнениеот Мириам » Пет Яну 17, 2014 11:43 am

Гео,напълно съм съгласна с теб!
И проблема с диетите и спорта отпада! :ieeemyzh:
Мириам
Кана кафе

Мнениеот Гео, граф » Пет Яну 17, 2014 11:48 am

Мириам написа:Гео,напълно съм съгласна с теб!

Нали :nod: ! Човек трябва да се чувства добре в собствената си кожа и да живее в мир със себе си :daaa:
''Защото да се живее е приключение опасно, несигурно и вредно, но пък приятно.'' - Мимет
Снимките ми!

Аватар
Гео, граф
Чист кофеин

Мнениеот Мириам » Пет Яну 17, 2014 2:56 pm

Гео, граф написа:
Мириам написа:Гео,напълно съм съгласна с теб!

Нали :nod: ! Човек трябва да се чувства добре в собствената си кожа и да живее в мир със себе си :daaa:

100% е така!
а,и в живота има много по-важни неща от това дали спортуваш,дали си в нужната форма и колко тежиш-поне аз така си мисля!Да не говорим,че по мое мнение хората,които мислят често за диети и тренировки и се подлагат на това-ами много често точно тези хора имат проблеми с теглото!А,пък който си живее спокойно и не му пука толкоз-по като,че ли няма проблеми-в тази област!
Това за мен са излишни терзания!Не,че и аз не съм минала по пътя-но нищо не ми донесе!
Мириам
Кана кафе

Мнениеот milena02 » Пет Яну 17, 2014 3:36 pm

Де да знам... Аз съм човек естест. Харесват ми красивите неща. В това число красивите дрехи. Разваля ми се настроението, ако трябва да си съобразявам облеклото с това, че дупето голямо, тлъстинки по кръста, коремче, туй-онуй... Обичам ако ме изкуши нещо на витрината, да ме интересува само има ли моя номер, а не подходящо ли е за моята фигура. Затова гледам да се поддържам в универсален размер. А и много време се пести, ако можеш да облечеш всичко - дънки с потник или дънки със сако и си готов и за пикник, и за работа; вдигнеш ръце лятото, пуснеш отгоре едно рокле и хайде на парти. Ама за "дънките" и за "роклето" си трябва форма. Та това ми е мотивацията.
Аватар
milena02
Кафе машина

Години: 46

Мнениеот serena » Пет Яну 17, 2014 4:13 pm

Аз пък никак не мога да се съглася, че не било чак толкова важно да поддържаш добра фигура. И не само от естетична гледна точка. За мен хората, които страдат от излишните си килограми и свръхтегло (защото те наистина страдат, особено в по-напреднала възраст) не уважават достатъчно себе си. Как можеш заради лакомия, мързел и незнание да си причиниш това?!! Да не говорим тези свръхкилограми за колко други сериозни заболявания са причина. И аз не съм цвете по отношение на спортуването, но поне внимавам какво ям и поддържам теглото си. Преди шест и половина години за четири месеца свалих 18 килограма - при ръст 1.76 бях 78-79 кг и един ден като се погледнах в огледалото, се видях по-различно и се ужасих. Оттогава се поддържам около 62 кг. Малко след това преминах на вегетарианско хранене, макар и доста рядко ям яйца или кашкавал, така че не съм съвсем веган... все още. Старая се да ям колкото се може по-малко преработени храни и наблягам повече на сурови такива. Въобще преобърнах цялата си нагласа спрямо храната и съм много доволна, това промени мисленето ми и по други въпроси, особено що се отнася до животните.
А и честно казано не знам как човек би се чувствал добре в собствената си кожа и би живял в мир със себе си, ако носи сума излишни килограми под формата на мазнини, складирани шлаки, токсини и прочее отпадни продукти от метаболизма на боклуците, които поглъща. Чудя се как има хора, на които им е безразлично с какво се хранят, не се интересуват какво съдържат "храните", с които пълнят количките в магазина, и как им се отразяват тези "храни". Ще ми се хората да мислят малко по-задълбочено, включително и по тези въпроси, но рядко срещам такива, уви.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 46

Мнениеот Мириам » Пет Яну 17, 2014 4:38 pm

Серенче,аз нямам предвид да си 100 кг.и да не ти пука.Искам да кажа,че не е необходимо човек да се вманиечава на тема излишни килограми и спорт.
Давам за пример себе си.Никога не съм била пълна,нито в рода имаме такива хора,но в пубертета много ми се хапваше,и взех да напълнявам-тогава брат ми ме запали по фитнеса и за бала бях супер.Обаче после пак напълнях и започнах какви ли не диети-така се бях изтормозила,само мислех как съм дебела и все опитвах нови неща,резултат обаче траен нямаше.Докарах си обаче накрая анорексия!
Аз не одобрявам фанатичните работи-ако така се правят нещата,по-добре дебел и спокоен,отколкото болен и слаб.Дето казваше дядо"Обичам спорта,мразя спортистите"-това имам предвид.Така е и с професионалния културизъм-брат ми тренираше дълго и се отказа.Защото човек става фанатизиран-мисли само колко и каква група мускули днес да тренира,колко белтъчини и мазнини да яде-за да качва само мускулна маса и т.н.-ставаш малко или много нарцистичен и това измества по-важни и значими неща в живота ти-именно против това съм.Няма лошо човек да си се храни здравословно и разнообразно,даже е хубаво,да е в норми теглото му-това го апелирам,но не и това да е номер 1 в живота.Срорт-да,но в разумни граници.Ето сега-не се лишавам от нищо,яде ми се сладко ям,до мен има 400 гр.шоколад-ядох малко и се заситих,но ако ми е забранено и съм на диета-вярвай ми ще го гледам,ще го сукам и или ще го изям целия,или само това ще мисля!
Това имам впредвид-то е същото като с цигарите -дето пише Калико в темата"Не пуша вече-лесно е да не се преяжда,стига да не ти е забранено нещо и да не мислиш само за храна,да си намериш по-полезно занимание!Със спорта също-ако не ти се тренира,излез навън и се разходи-и ако и затова нямате стимул-купете си куче,тогава щеш не щеш,ще гледаш да го разходиш добре-поне 40 мин.Аз така с моето кутре -ако го нямах едва ли щях да излизам толкова навън и да се мотам по градинките,но като го имаш и знаеш,че трябва да го изведеш няма как-поне 1 час съм навън-това спортувам,ям колкото искам,но не ми се яде много-нищо обаче не си забранявам и съм 50 кг.
Мириам
Кана кафе

Мнениеот Гео, граф » Пет Яну 17, 2014 4:48 pm

serena написа:Аз пък никак не мога да се съглася, че не било чак толкова важно да поддържаш добра фигура. И не само от естетична гледна точка. За мен хората, които страдат от излишните си килограми и свръхтегло (защото те наистина страдат, особено в по-напреднала възраст) не уважават достатъчно себе си ...

Мярката, Серена, мярката :swait: ... :nod:

Мириам написа: ... Дето казваше дядо"Обичам спорта,мразя спортистите"-това имам предвид ...
:daaa:
Снимките ми!

Аватар
Гео, граф
Чист кофеин

Мнениеот Мириам » Пет Яну 17, 2014 4:50 pm

Гео, граф написа:
serena написа:Аз пък никак не мога да се съглася, че не било чак толкова важно да поддържаш добра фигура. И не само от естетична гледна точка. За мен хората, които страдат от излишните си килограми и свръхтегло (защото те наистина страдат, особено в по-напреднала възраст) не уважават достатъчно себе си ...

Мярката, Серена, мярката :swait: ... :nod:

Мириам написа: ... Дето казваше дядо"Обичам спорта,мразя спортистите"-това имам предвид ...
:daaa:

И аз така викам-всичко е в мярката,други усилия не са нужни!Нали,Географче :dovolen:
Мириам
Кана кафе

Мнениеот Гео, граф » Пет Яну 17, 2014 4:54 pm

Мириам написа: ... всичко е в мярката ...

Така казвал и цар Соломон, който имал 300 жени и 900 наложници :lol: :lol: :lol:
Снимките ми!

Аватар
Гео, граф
Чист кофеин

ПредишнаСледваща

Назад към Спорт, адреналин или просто разходка