Ъъъ...мотивацията...

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
v_antonova1986
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Ное 22, '10, 15:57

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнение от v_antonova1986 »

Fado написа:
Titi написа:Или се раждаш обичайки да спортуваш, или обратното.
Аз съм обратното. :hmmmmmm:
Не знам дали е точно така! Преди време много обичах да спортувам. Тренирах волейбол и живеех за да играя, и много ми допадаше. Обаче след като станах студентка ми се отрази пагубно студентския живот. Смених средата и желанието ми за спорт силно намаля, а сега като вече работя желанието ми е още по-малко.Излязох от форма и сега ми е трудно да спортувам.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнение от Titi »

Пропуснала съм цели три страници от любимата ми тема, чак сега ги прочетох.
v_antonova1986, ключа се крие в последното ти изречение. Не познавам човек, на който да не му е трудно започването, когато спре по някакви причини. Аз самата спортувам от както се помня, но спра ли за седмица-две, после ми трябва воля, за да започна. И знам, че наложи ли ми се по независещи от мен причина да спра например за година, после почването е мисия почти невъзможна. Но почти :dovolen:
Оркуд, евала за ентусиазъма и волята, която имаш. Голямо удоволствие ми доставя да срещам хора като теб. Нелчо и като теб също. А правилото за забрана на въглехидрати след 14 ч. е много просто и много ефективно, добре, че се сети да го споделиш и с другите :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
aneliaivanova86
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Юни 9, '11, 21:02

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от aneliaivanova86 »

Здравейте,
аз по-скоро не съм спортна личност, не ходя на фитнес и т.н., но много обичам да се движа, да се разхождам особено в планината :) От време на време карам и колело и това може би ми помага донякъде да поддържам форма. Обаче няма да е винаги така за жалост и ще трябва да си наложа на волята да ходя на фитнес :stiskam:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от orkud »

Искам да накефя тия, дето ми обясняваха, че в януари ще трябва да пуснем тема за диетите и упражненията, е, аз започнах още от коледните празници ето това

http://www.youtube.com/results?search_q ... %81&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;

[video][/video]

Ефекта засега се проявява в мускулни болки на места, дето не знаех, че имам мускули и учудващото е бързия начин за раздвижване на тялото. В момента само за десетина дни се навеждам с цяла педя по ниско отколкото го правех в началото. Ако искате, може и да се присмеете, но определено се чувствам по добре емоционално - по спокойна съм и някак по уравновесена. Обиколката на талията почва да се смалява. Дала съм си тримесечен срок, ако не се чувствам комфортно ще се върна на каланетиката. Играя всеки ден като сменям упражненията по реда на чакрите. Не знам дали е правилно, ако има някой, който е ходел на йога да каже дали е така. Рових близо месец да търся упражнения по йога и накрая тези ми харесаха най много. Аз имам още една причина за да търся точно такива упражнения. Астматик съм от десетина години, като при мен астмата се усложнява зимния сезон от мъглите и в началото на годината се съчетава с пневмония. Надявам се да си подобря дишането и да окажа въздействие върху здравето си. Времето ще покаже :daaa:
dal

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от dal »

ъъъ....няма ли мъже там ? :shock: :mrgreen: А ? я се огледай :liubov2:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от orkud »

Там няма, понеже играя в къщи, само дето се смяхме с глас, играя си аз едно упражнение, дето се навеждаш и се хващаш за краката и в този момент той влиза, а аз съм застанали с гръб .... тааа... доста кикотене падна...
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от vodo-leika »

Ооо, още утре ще пробвам! :mrgreen: Благодаря, Оркуд! :tzvetentze:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от milena02 »

Гледам, че през 2009 г. тук някой е похвалил спортния комплекс на хотел "Родина" в София. Сега да актуализирам информацията - билетът там ОЩЕ е 10 лв., включващи ползване на басейна, фитнеса и сауната. Много по-изгодно е обаче да си вземеш карта. Тя струва 40 лв. и е за една седмица, т.е. 7 посещения и може да се ползва и от друг, например да си я менкате с някой колега. Вече трета година това ми е втория роден дом, че ми е на 10 мин. от работата. Фитнес не обичам, затова плувам по 2 км. почти всеки ден. Как започнах? Рекох да сваля едни 4 кг. С глад. В резултат отслабнах, не че не отслабнах, но се увлякох и си бях "изяла" мускулите и изглеждах толкова отчайващо зле, че не обличах блузи с къси ръкави, да не говорим за поли. Тогава ме светнаха, че при недостиг на калории тялото започва да разгражда наред и мазнините, и мускулите - безогледно. Ако обаче мускулите му "трябват", т.е. често са натоварени, организмът си ги пази и разгражда приоритетно мазнините. Голямо откровение! По въпроса за мотивацията: той е всъщност философския въпрос за кокошката и яйцето. Когато прекъсвам плувенето по някаква причина за седмица-две, няма такава мъка и мързел, и зор, и хленчене, докато се накарам да си взема джапанките и къпата. Гмурна ли се обаче във водата - е, няма такъв кеф! И не можеш да ме изкараш. Готова съм да направя всякакви галимации с ангажиментите си, да размествам срещи, да лъжа и мажа, само и само да си осигуря единия час във водата. Резултатът е тонус, енергия и ластични дънки на 41 години. Невъобразим гъдел е като си харесаш някакъв парцал на витрината, да се тревожиш само има ли твоя номер, а не дали ще ти стои добре. Между другото, след прекъсването около празниците и то защото беше годишната профилактика на басейна, в момента съм в "измихлюзената" фаза. Вчера си взех сутринта екипа, излязох и... се зашматках из магазините, докато не стана време за работа (аз започвам от обяд). Днес обаче няма не искам.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от Titi »

Милена, благодаря за актуализираната информация, за мен е много полезна. Аз си оборудвах фитнес в къщи, затова се интересувам само от басеина и сауната. Намерението ми е да ходя в събота и неделя там, само ми кажи в тези два дена събира ли се прекалено много народ и може ли да се ползват нормално?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от milena02 »

Номерът е да идеш към 11 часа. Тези, които са плували сутринта, са си отишли да обядват. А онези, които ще плуват следобед, още не са обядвали. През седмицата идеалният час е пак 10-11: народът, започващ работа от 9 часа, се е измел, а разните му там дамички не са се наспали още. Много често съм абсолютно сама в басейна.
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”