Ъъъ...мотивацията...

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнение от ravik »

Аз съм от тези, които обожават да се движат и да правят нещо, но понякога съм редовна, друг път не - напоследък по-скоро не, че програмата ми е нещо много обърната наопаки. :snif: Май най-дълго съм се занимавала с фитнес, плуване, джогинг и това са нещата, които ми доставят най-голямо удоволствие. Също съм се пробвала и с пилатес, тенис на корт, тенис на маса, баскетбол обичах много, волейбол също. Та с мотивацията въпросът е по-скоро да започнеш и да издържиш две седмици - после вече започва да ти липсва. Както и да не спреш за повече от две седмици, че после трудно се започва. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнение от Satori »

Има нещо такова - с двете седмици.
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнение от Feeriq »

Ох аз нямах грам мотивация доскоро , години наред все си виках утре ще почна ии нищо не почвах освен да се тъпча :oops: :D Ама вече няма накъде покрай режима който спазвам се налага да правя някаква гимнастика за да си спася скъпоценната кожичка от прекомерно висване :D :D та от това по голяма мотивация няма. Ама пък се оказа, че упражненията вкъщи съвсем не са достатъчни а нито знам какво нито къде има свестен фитнес . Моля някой да ме препоръча фитнес във София района няма особено значение please.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнение от Satori »

Feeriq написа:Ох аз нямах грам мотивация доскоро , години наред все си виках утре ще почна ии нищо не почвах освен да се тъпча :oops: :D Ама вече няма накъде покрай режима който спазвам се налага да правя някаква гимнастика за да си спася скъпоценната кожичка от прекомерно висване :D :D та от това по голяма мотивация няма. Ама пък се оказа, че упражненията вкъщи съвсем не са достатъчни а нито знам какво нито къде има свестен фитнес . Моля някой да ме препоръча фитнес във София района няма особено значение please.

Феерия, няма такова нещо "упражненията вкъщи не са достатъчни." Всичко опира до удачен избор на упражнения. Има огромен избор - пилатес, йога, каланетика - всичко това може у дома спокойно. Фитнесът е или за хора много тренирани и с огромен опит и познаване на собствените си възможности и тяло/и преди съм го казвала/, или пък за нетренирани новаци, но само и единствено с адекватен инструктор /такива са малко/. Който да прецени точно какво можеш, колко натоварване и какъв тип натоварване ти трябва и пр. Особено след драстични диети на нетренирали хора организмът е особено уязвим - кости, стави, сърце - много индивидуално трябва да се подхожда и да се намери баланс между аеробни и по-силови натоварвания. Различните хора, дори тези във видимо перфектно здраве, могат различно да понасят такива натоварвания. Изсилвания и неправилни схеми можеда доведат до много сериозни проблеми, като износване на стави, травми, неправилно сърдечно натоварване.
Иначе фитнеси бол - самото влизане във фитнеса не ти решава проблема, напротив ;)
dal

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнение от dal »

toni написа:Плаши ни, плаши, сега и на дискотека няма да отидем :D


напротив , у дискотеката мотивацията е най яка- пластични тела се извиват /стриптиз?/, и ако имаш усета за шесторно нагънат корем-или ще се досмачкаш като си кажеш "ох никога няма да бъда като стройна калина" , или ще се вземеш в ръце и ще си кажеш абе я от утре глад и .... :D
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнение от Titi »

глад, онова другото и духова музика е добра комбинация :D
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнение от ravik »

Satori написа:
Feeriq написа:Ох аз нямах грам мотивация доскоро , години наред все си виках утре ще почна ии нищо не почвах освен да се тъпча :oops: :D Ама вече няма накъде покрай режима който спазвам се налага да правя някаква гимнастика за да си спася скъпоценната кожичка от прекомерно висване :D :D та от това по голяма мотивация няма. Ама пък се оказа, че упражненията вкъщи съвсем не са достатъчни а нито знам какво нито къде има свестен фитнес . Моля някой да ме препоръча фитнес във София района няма особено значение please.

Феерия, няма такова нещо "упражненията вкъщи не са достатъчни." Всичко опира до удачен избор на упражнения. Има огромен избор - пилатес, йога, каланетика - всичко това може у дома спокойно. Фитнесът е или за хора много тренирани и с огромен опит и познаване на собствените си възможности и тяло/и преди съм го казвала/, или пък за нетренирани новаци, но само и единствено с адекватен инструктор /такива са малко/. Който да прецени точно какво можеш, колко натоварване и какъв тип натоварване ти трябва и пр. Особено след драстични диети на нетренирали хора организмът е особено уязвим - кости, стави, сърце - много индивидуално трябва да се подхожда и да се намери баланс между аеробни и по-силови натоварвания. Различните хора, дори тези във видимо перфектно здраве, могат различно да понасят такива натоварвания. Изсилвания и неправилни схеми можеда доведат до много сериозни проблеми, като износване на стави, травми, неправилно сърдечно натоварване.
Иначе фитнеси бол - самото влизане във фитнеса не ти решава проблема, напротив ;)
Сатори, ама и ти си един мотиватор! :lol: :lol: :lol:
Аз пък съм твърдо ЗА ходенето на фитнес. В повечето има инструктори, които ще ти обърнат внимание. Има няколко основни правила и според мен всички ги знаят:
- задължително кардио, но си следиш състоянието. В началото може и само да ходиш на пътеката или само да въртиш колело на най-слаба степен. Но задължително започваш с кардио и свършваш с кардио.
- при упражненията не трябва да има болка. Ако има болка, или ги правиш неправилно или тежестите са ти големи.
- Не претренирвай по никакъв повод - вероятността да си навредиш е по-голяма, отколкото да си си полезна. Ако си уморена, не си се наспала или си изнервена, тренирай по-слабо или хич.
- Ако в даден ден тренираш една мускулна група, на следващия задължително тази група почива. Като изключим кардиото и корема. :)
- Относно упражнения, повторения, серии, и т.н. според мен инструктурите ще ти помогнат. Задължително първите няколко занимания ги направи с инструктор.
Избери си по възможност часови пояс, в който няма много хора. Например вечер след 6 не е най-удачното време, защото има много хора и ще се изчаквате за уредите и е дразнещо. Също си избери фитнес, който е по-голям - с доста и разнообразни уреди, а не да има една пътека примерно и тя през половината от времето да не работи.
Ами това е от мен. И накрая, фитнеса трябва да ти носи удоволствие - ако ти тежи, не ти е приятно, отиваш с нежелание, съвсем спокойно може да помислиш и за друг спорт. Ако се чувстваш добре и ти доставя удоволствие, и резултатите ще бъдат добри. :daaa:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнение от Satori »

Я ги знам тия неща с фитнеса, бре! Една позната ме нави преди време да пробвам един пич, инструктор. Страхотен бил и си рекох я дай. Като си тръгвах, той се беше изпотил повече от мен. Като му платих, го успокоих човека, че втори път няма да идвам. Не сте виждали такова изражение на облекчение и неподправена радост. /Не ми е единствената среща от третия вид с фитнес инструктори - досега винаги са ми докарвали задъхване и болки в кръста с програмата си/.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнение от ravik »

Ти си изгубена кауза, аз Феерията обработвам сега. :hihihi:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнение от Satori »

ravik написа:Ти си изгубена кауза, аз Феерията обработвам сега. :hihihi:
Ок - ще си трая :mrgreen:
Опа - нещо пропуснах. Понякога някои хора използват като оправдание да не правят упражнения това, че около тях няма фитнес, или нямат голям фитнес, или нямат фитнес, миришещ приятно /щото го посещават предимно братя-бодибилдъри/ и пр. Или пък че е трудна организацията с ходенето до такова място. Пък за спортуването у дома тия оправдания не могат да се използват :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”