Ъъъ...мотивацията...

За да не седим само пред компютрите ;-)

Ъъъ...мотивацията...

Мнениеот vodo-leika » Пон Яну 04, 2010 2:28 pm

На мен определно ми куца! :svekurva: Какво ли не съм тренирала - плуване, тае-бо, аеробика, пилатес, балет, ходила съм на йога, модерен балет, арабски танци, фитнес...
Все се запалвам и все не намирам достатъчна мотивация да спортувам. :snif: Знам, че сред пишещите тук има доста спортни натури и наистина ще ми е полезно да дадете някой и друг съвет.. :hmmmmmm:
Изображение Изображение
Аватар
vodo-leika
Чист кофеин

Години: 31

Re: ъъъ...мотивацията...

Мнениеот Titi » Пон Яну 04, 2010 3:11 pm

vodo-leika написа:На мен определно ми куца! :svekurva: Какво ли не съм тренирала - плуване, тае-бо, аеробика, пилатес, балет, ходила съм на йога, модерен балет, арабски танци, фитнес...
Все се запалвам и все не намирам достатъчна мотивация да спортувам. :snif: Знам, че сред пишещите тук има доста спортни натури и наистина ще ми е полезно да дадете някой и друг съвет.. :hmmmmmm:

пу първа!
Съвет няма, защото няма и формула. Или се раждаш обичайки да спортуваш, или обратното. Едно от нещата, с които се гордея са, че имам страшна самодисциплина. Тя е водещата в спорта, сигурно най-важното качество.
Моята мотивация се състои в това, че чрез спорта се пречиствам психически и физически. Проблеми, неприятности, стрес, напрежение, отрицателни емоции, всичко това излиза от мен като се натоваря физически. От друга страна е факта, че на 20 години бях 54 кг. и на 44 съм пак толкова, като никога не съм ги променяла повече от кило-две. Освен това тялото е стегнато, смея да твърдя доста по-стегнато от на много от младите момичета. И не на последно място, ами кеф си е да си разменяме дрехите с 20 годишната ми дъщеря. И всичките тези неща ми ги дава спортът. Е, как да не го обичам?
Ти си с финна структура, жени от твоя тип винаги изглеждат крехки и млади. Освен ако не се запуснат тотално. Затова ти липсва мотивация, но когато имаш едно дете, може да се появи. Защото тогава трябва да се потрудиш за това, което сега получаваш даром от Господ :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/
Аватар
Titi
Чист кофеин

Години: 52

Мнениеот Fado » Пон Яну 04, 2010 3:30 pm

Titi написа:Или се раждаш обичайки да спортуваш, или обратното.
Аз съм обратното. :hmmmmmm:
Изображение
Аватар
Fado
Кафевар/ка/

Мнениеот Satori » Пон Яну 04, 2010 3:44 pm

Аз пък съм като Тити - родила съм се, обичайки да спортувам и продължавам да обичам. Ама не спортувам редовно. Но обичам :daaa: Имам периоди, в които много редовно се занимавам, и обратното.
Satori
Баш кафе майстор

Мнениеот toni » Пон Яну 04, 2010 3:59 pm

И аз съм обратното. Като бивша балерина обаче, движението и музиката са вътре в мен и нямам намерение да ги гоня. Спорта ми е далечен и чужд, играя тенис за удоволствие (имаме служебен корт), минавам през сауната и толкова. От години обичам да обикалям планините (южните предимно), но над 2000 м, където не се срещат случайни хора. Затова и винаги казвам: планинари и цветари лоши нЕма. Не се опитвам да се мотивирам, правя това, което ми е приятно. Да се завра във фитнес зала за мен е най- големия кошмар. Правя (не и редовно до маниакалност) 5-те тибетски упражнения и загряващия комплекс на Норбеков- ей така- за раздвижване на лимфатичната система (дали пък правилно го казах?)
На теб мотивация за да спортуваш ли ти трябва :hmmm: или по принцип
Аватар
toni
Кафевар/ка/

Години: 58

Мнениеот Satori » Пон Яну 04, 2010 4:36 pm

Лимфната с-ма :daaa: На англ. е лимфатичната с-ма :dovolen:
Satori
Баш кафе майстор

Мнениеот Росица » Пон Яну 04, 2010 5:49 pm

Аз не съм се родила обичаща спорта. Допреди 4 години не правех нищо. Ако ми бяха казали, че ще спортувам редовно, бих се изсмяла. При мен всичко започна с цел отслабване. После ми хареса. Като млада нямах проблем с килограмите, после неусетно напълнях. И аз се чувствам пречистена физически и психически след спорт. Тялото ми се стегна и изглеждам много добре. Спорта заедно с отслабването промени начина по който се чувствам, няма депресивни състояния от това, че моя номер пак го няма в магазина. Сега съм 51кг и винаги има моя номер. Сега не мога без спорт. Сутрин правя петимата тибетци и поздрав към слънцето. Като се върна от работа или тае бо или пилатес или карам велоергометър. Ти си още много млада, но в по-късен етап се усеща страхотната полза от спорта. Движа се с лекота, изкачвам стълби и т.н почти без да се запъхтявам. Но най-важното според мен е да ти хареса.
Аватар
Росица
Виенско кафе

Години: 50

Мнениеот Satori » Пон Яну 04, 2010 6:00 pm

Ох, тия 5 тибетски. Да взема да ги почна пак...

Примен пък беше малко наопаки - бях дебело и нещастно дете. Майка ми се опитваше да ме води на спортове - на нея дължа факта, че карам ски и играя тенис. В пубертета отслабнах съвсем естествено, явно в следствие на хормоните и вече усетих истинската сладост на спортуването. И изобщо на движението. Абсолютен фаворит за мен си остава плуване - и за тялото, и за душата. Ама много ми е трудно с организацията.
Satori
Баш кафе майстор

Мнениеот margilota » Пон Яну 04, 2010 8:43 pm

Аз, например, съм доста непостоянна, но все пак обичам да спортувам - по малко.От сорта на 2 -3 пъти годишно сърф , толкова ски , плуване и т.н.Но не повече ...
В парка до нас един възрастен човечец всеки ден тренира спортно ходене , и това е от години. Няма спирка ,понякога като го видя да си походва с преспите сняг се чудя дали му е добре :hmmmmmm:
Аватар
margilota
Дълго кафе

Мнениеот mal4o_vasil4o » Пон Яну 04, 2010 9:32 pm

Аз пък от своя страна съм плувкиня,много обичам спорта.Другата причина не е вродена-раждането ми се отрази зле на килограмите и ми се наложи да се потя всеки ден с разни упражнения и прочие.Другите занимания и по-скоро хоби е колоезденето и разходките ;)
Изображение
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе

Години: 30

Мнениеот johnstalker » Пон Яну 04, 2010 9:46 pm

Аз обичам да гледам спорт.. докато спиртувам. Давам си сметка, че последните години водя супер заседнал и нездравословен живот, и май нямам желание да променя това. Нема я мотивацията. Поамериканчихме се, ей! :mrgreen:
Аватар
johnstalker
Наркоман

Години: 49

Мнениеот dal » Пон Яну 04, 2010 9:47 pm

мотивацията е тъй нужния ни червен парцал , за да се втурнем и да набучим на роги мързела ;

мързелът е един от естествените таланти у човека , който талант природата щедро е раздавала , и не напразно: мързелът ни кара да пестим енергия , да имаме време да премисляме нещата и да не обръщаме внимание на всяко кречетало , което крещи на пожар позиви и жарки идеи наоколо... :D

от тука започват разликите между нас :
1.мотивацията е въпрос на ум - глупавичките нищо и никой не ги мотивира , или ако ги мотивира няма да е задълго /говоря по принцип :mrgreen: /
2.мотивацията е въпрос на темперамент- има си хора просто погват каузата ,наричат я своя и не я оставят , има други си лежат в безметежен покой и никакви примамливи ефекти не ги мотивират за каквото и да било.
3.мотивацията е въпрос на принуда : човешкото същество е така устроено , че ако не види зор няма си мръдне пръста към промяна:
-например докато мъжа и не я изхвърли както е 140 кг с лабрадора и 30-те хибискуса няма да вземе мерки за спорт и диета ,
-докато шефът не я уволни защото редовно поврежда товарния асансиор в работата няма да спре да тъпче
-докато не оглупее от сериали и не остане сама като кукувица няма да забележи че животът препуска наоколо като диво прасе , а тя е извън борда му отдавна
и т.н.
4.мотивацията е въпрос на воля , способност да планираш елементарни неща , постоянство и направо е трагедия когато човек не успява да постоянства напълно в своя полза.
5.мотивацията е въпрос на среда и обкръжение-в мигове на колебание повечето хора следват най често натрапваните ноколо модели. И ако моделите са кофти -кофти за триумящия се /да хапна ли 10 казанлъшки понички или да ходя да въртя трътка у фитнеса?!/, ако обкръжението е пълно с успеваеми поне на едно битово ниво хора-има шанс за колебливия.... :P

Специално за спорта и фигурата -жена , която изостави физиката си на случайността , калориите , ражданията , кърменията и времето напълно заслужава всичко , което ще получи. Няма да е много и няма да е приятно , но колкото- толкова.
dal
Наркоман

Мнениеот vodo-leika » Пон Яну 04, 2010 10:25 pm

Я, каква интересна темичка станало :dovolen: ! Да уточня, че имам проблем само със спортната мотивация :D !
Благодаря ви за съветите ;)
Изображение Изображение
Аватар
vodo-leika
Чист кофеин

Години: 31

Мнениеот Blue sky » Пон Яну 04, 2010 11:44 pm

Дал, много отрезвително :D
И понеже аз съм от тези по точка 2, дето си лежат, и същевременно от тези в заключението, давам тук новогодишно обещание за рязка промяна в курса :D :daaa: , че да съм поне 60 % повече мотивирана :stiskam: :stiskam: :stiskam:

За протокола, пробвала съм аеробика, каланетика, рок енд рол, тенис, баскетбол, карате. За нито едно от тези не съм имала достатъчно интерес, за да не казвам мотивация, да продължа. Най-дълго издържах на каратето, почти 2 години :hihihi:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Blue sky
Чист кофеин

Години: 38

Мнениеот toni » Вто Яну 05, 2010 12:01 am

Плаши ни, плаши, сега и на дискотека няма да отидем :D
Аватар
toni
Кафевар/ка/

Години: 58