Спортни събития

За да не седим само пред компютрите ;-)

Спортни събития

Мнениеот Гео, граф » Нед Авг 21, 2011 10:25 am

След като не намерих къде да ви обърна внимание и реших, че не е зле да има такава тема.

На 20 и 21 август в София в новата зала Арена Армеец се провежда кръг от Световна купата купа по художествена гимнастика. Безпрецедентно събитие за феновете на този малко позабравен у нас спорт. Входа е свободен, а удоволствието - невероятно !!!

Вчера нашия ансамбъл игра перфектно и съвсем закономерно би рускините и украинките ( тук съм дала линкове към съчетанията на шампионките ). При индивидуалните състезателки Силвия Митева предизвестено остана втора след Даря Кондакова - втората в световната ранг-листа.

Днес от 16.00 са финалите. Шест ансамбъла и първите осем гимнастички в света ще се състезават в многобоя. Повтарям, входа е свободен :!:
''Не всяка простота е свята. И не всяка комедия — божествена...''
Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Години: 54

Re: Спортни събития

Мнениеот joannka » Нед Авг 21, 2011 10:29 am

О,да ,и аз ги глетах снощи по телевизията!Много са добри момичетата,прекрасни! :sclap: :sclap:
Бих отишла и на живо,ако съм в София...ама сега ми е мааалко далечко. :dovolen:
:stiskam:
Изображение Изображение Изображение

ИзображениеFlowers feed the soul...
Happiness is a decision.You are as happy as you decide to be!
Аватар
joannka
Баш кафе майстор

Години: 49

Мнениеот Гео, граф » Нед Авг 21, 2011 11:06 am

Малко скъпи спомени по този повод. Когато гимнастиката беше артистична и художествена, а не акробатична и циркаджийска ...

Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнениеот johnstalker » Нед Авг 21, 2011 8:41 pm

:ieeee: Бравост! :nazdrave:
Аватар
johnstalker
Наркоман

Години: 50

Мнениеот Гео, граф » Пон Авг 22, 2011 12:05 am

Равносметката от днешните финали - ансамблово злато за България за съчетанието с обръчи и ленти и бронз на топки. На рускините пак им удариха едно рамо ...

В индивидуалния многобой - 4 златни медала за Русия ( Дария Кондакова ) и 4 сребърни за България ( Силвия Митева ), бронза си го поделиха Беларус ( обръч и топка ), Русия ( бухалки ) и Франция ( лента ). Докато звучеше руския химн при награждаванията на индивидуалните състезателки, на огромните екрани над килима пускаха заставки от съчетанията. В три от заставките ясно се виждаха откровените грешки на Кондакова, оценени с най-високите съдийски оценки, а самата Дария гордо пееше от почетната стълбичка. Eто такива груби грешки получават златните медали, но само ако медалите отиват в Русия. Не съм човека, който ще отрече таланта на рускинята, но и с невъоръжено око се вижда, че самочувствието трябва да има и покритие. Публиката освирка съдийките, когато дадоха 28.050 на Кондакова и какво от това. Ирина Винер винаги трябва да има златото, дори когато не го заслужава. Имперските амбиции на тази жена нямат граници ...
Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнениеот Гео, граф » Нед Сеп 25, 2011 9:40 pm

Злато за българските момичета от ансамбъла ( обръчи и ленти ), бронз за топките !!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Силвия Митева е с два бронза на бухалки и лента !!! :ieeemyzh:
Равносметката : България е трета по брой медали и пета в отборното класиране !!! Такъв успех не сме имали наистина отдавна :D :ssvirka: :sdance:
Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнениеот Гео, граф » Нед Сеп 25, 2011 9:45 pm

Цитирам поста на дъщеря ми във фейсбук ( тя е бивша състезателка ) :

'' България подари с лека ръка страхотни треньорки на страни без почти никаква история в ХГ - Азербайджан, Унгария, Швейцария, Австрия и т.н., за да може Раева и Гигова необезпокоявани от никого да се бият в гърдите за видиш ли "невероятната работа", която са свършили и да повтарят през две минути как "момичетата практически живеят в залата, защото тренират по 8-9 часа на ден". Така изгониха първо Нешка, след това Лили. А кой ли ще избута тях... Дано само тези момичета не си вирнат носленцата прекалено високо, както предишните и устискат до Лондон в добрата форма, в която са сега. ДАНО ...''
Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнениеот цеци » Нед Сеп 25, 2011 10:27 pm

Гео,напълно си права.Гледах ретро предаване за худ гимнастика през 1996 год. и не мисля,че се е променила към по-добро.Не защото вече нямаме"златни момичета",както тогава.Просто шефа на федерацията /Леонов ли се казваше ?/ превърна художествената гимнастика най-вече в гимнастика без много художественост.Най-явният пример в това отношение е Кабаева-"чудото на гимнастиката",която спокойно може да се пусне в цирк с непостижимата си акробатика.За съжаление в много малко изпълнения виждам този баланс на музика,гимнастика и харизма,каквито имаше навремето в българските изпълнения.Тогава съчетанията ги преживявах,а сега само ги гледам :hmmmmmm:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
цеци
Кафевар/ка/

Мнениеот Гео, граф » Нед Май 06, 2012 10:22 pm

Лунната соната и златни медали за нашите момичета. Бяха великолепни !!!

Силвия Митева е с бронз в многобоя и сребро на финалите на обръч и бухалки

Евгения Канаева триумфира с три златни медала, макар че лично мое мнение е, че не може да дадеш най-високата оценка на състезател, изпуснал топката на финала. Но както вече казах, това си е моето мнение.

Световната купа беше закрита с галаспектакъл и церемония, по време на която беше показан филм по повод 60-та годишнина на българската художествена гимнастика. Я него не се спомена името на Нешка Робева, нито заслугите й за спорта, тя не беше поканена в залата. Затова пък ние, публиката, не я забравихме и объркахме малко сценария :twisted: ...
Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнениеот dobis » Чет Дек 13, 2012 5:49 pm

Владко Илиев 6-ти на спринта .... Браво момчета :ieeemyzh:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 73

Мнениеот Гео, граф » Съб Мар 02, 2013 10:21 pm

Нашите гимнастички спечелиха сребро в многобоя на състезанието в Москва след отбора на Русия ! Това е дебюта на новата треньорка на ансамбъла Ина Ананиева. Прекрасен старт !!! :sstar: ... Въпреки изпускането в началото съчетанието е технически силно, добре изработено и с висока сложност. Малко ми липсват емоционалните музикални и танцови етюди, така присъщи на българския ансамбъл по принцип, но явно такова е било решението на новата треньорка, а и бухалките по начало са най-неизразителния уред. Да им стискаме палци и за следващите състезания :nod:

Сборная России. Емоционално съчетание, нещо рядко срещано при рускините. Замислено атрактивно, с чувство за хумор, с много сложни елементи. Този път са заложили повече на външните ефекти за публиката, след Алина доста се заиграват с нея, което носи овации, а не точки. Освен това съчетанието май не е изработено до край, в смисъл че трябва още доста да го играят, за да го направят перфектно. Но си заслужават първото място момичетата :daaa:

Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнениеот Гео, граф » Съб Мар 02, 2013 10:54 pm

Съчетанието с обръчи на нашите момичета е впечатляващо красиво, елегантно и сложно. За него обаче с пълна сила важи това, което казах по-горе за рускините - не е изработено докрай, щом допуснаха толкова много грешки, даже две повече от груби - излизане на уред извън терена. Това просто е недопустимо за толкова опитен отбор, но явно им трябва още работа. Все пак това е само турнир от веригата Grand Prix, сигурна съм, че ще го изчистят до по-сериозните състезания :nod: ... Внасям пояснения, защото съм допуснала съществена грешка - това е ансамбъл девойки с треньор Камелия Дунавска и е първото им излизане на състезание от такъв ранг. Въпреки всичко съчетанието е великолепно :!:

Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнениеот Гео, граф » Пон Мар 04, 2013 8:48 pm

Цитирам Илияна Раева от профила й във фейсбук :

''НАШИЯТ ПОДАРЪК ЗА ВАС !!! Нови шест медала за българската художествена гимнастика от турнира Grand Prix Москва ! Два сребърни (на бухалки и лента) и два бронзови (на обръч и топка) за Силвия Митева и два бронзови медала за ансамбъла ! Четвърто място за ансамбъл девойки ! Трето място в многобоя на съпътстващият турнир на Кристина Ташева,и втори резултат в многобоя на Анастасия Кисе,която игра извън класирането ! Блестящ старт с общо 8 медала ! Какъв по-прекрасен подарък на днешният, светъл празник за всички българи и за всички протестиращи хора за по-добър живот, излезли по улиците в цялата страна? !!''

Изображение
Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнениеот Гео, граф » Пон Юни 16, 2014 3:48 pm

Ансамбълът по художествена гимнастика стана европейски шампион - злато на бухалки и бронз на ленти и топки. Браво, момичета !!! :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:

Не мога да не раздвоя езика, но съдийките за кой ли път направиха реверанс на страната-домакин, ощетявайки друг отбор - в случая нашия. Защото азърбайджанките могат само да ни дишат праха, а им дадоха даром второто място, с десета разлика :sdull: ...

Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Мнениеот Гео, граф » Пон Юни 16, 2014 3:55 pm

А Гришо с четвърта титла след инфарктен, безкрайно дълъг мач с третия в листата Фелисиано Лопес. Страхотни млади хора имаме :nod: :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:

Изображение :sstar: :sstar: :sstar:

:slove:
Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Следваща

Назад към Спорт, адреналин или просто разходка