Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

Хммммммм, ми да взема пак да ги пробвам :? :? :?
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Satori »

Blue sky написа:Хммммммм, ми да взема пак да ги пробвам :? :? :?
Хич не го мисли. Никакъв тарикатлък не се изисква. Ама никакъв. Аз съм била винаги последна по физическо. Никаква пластика или еластика. Само се комплексирах как другите правят шпагати и пр.

ПС

Между другото - има данни, че мисленото изпълнение на упражнения има до 50% от ефекта, в сравнение с физическото им изпълнение. Което хич не е чудно, ако човек отчете идеята на медитацията. Така че, продължавайте да си представяте, че плувате или карате ски. Правя го винаги, когато ми е гадно.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Titi »

в заглавието на темата присъства и фитнес, пък никой нищо не споменава за него. Друг луд като мен има ли?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Satori »

Titi написа:в заглавието на темата присъства и фитнес, пък никой нищо не споменава за него. Друг луд като мен има ли?
Добре де, често правя всеки ден по 5 минути на кростренажора. :D Това брои ли се? Много добре ми действа - явно се стягам и се чувствам добре от много малко.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от DOBI »

Направо се засрамих от себе си. :oops: Нищо не правя и бсе си измислям оправдание,а пък уж все искам..............Как да се мотивирам?!Помагайте.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от nel4o »

В къщи нямам никакъв мотив - все си намирам какво друго да правя :mrgreen: Виж откакто ходя на пилатес имам мотивация и нещата започнаха да се случват :)
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Titi »

Satori написа:
Добре де, често правя всеки ден по 5 минути на кростренажора. :D Това брои ли се? Много добре ми действа - явно се стягам и се чувствам добре от много малко.
Че как да не се брои, щом е всеки ден си се брои отвсякъде. Ама можеш да се опиташ да поувеличиш постепенно времето.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Satori »

Titi написа:
Satori написа:
Добре де, често правя всеки ден по 5 минути на кростренажора. :D Това брои ли се? Много добре ми действа - явно се стягам и се чувствам добре от много малко.
Че как да не се брои, щом е всеки ден си се брои отвсякъде. Ама можеш да се опиташ да поувеличиш постепенно времето.

О, няма търпение повече да правя, омръзва ми /а и пет минути без никой да ми пречи и без да крещя "не там!" или "спри да душиш сестра си!" е лукс :D /. От 5 минути коремните мускули веднага ми се стягат, по-лесно си гълтам корема и си оправям стойката. И много добре си раздвижвам иначе болящия и схванат гръб. Някъде четох, че дори 3 минути активни упражнения ускоряват обмяната на веществата. Като минимум. Но наистина най-важното е да е всеки ден. Ако е повече продължителността - алал му вера.
krisi
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:57

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от krisi »

два пъти седмично "бягам" (във фитнес зала на пътечка, когато имам възможност и на открито) по 4.5 - 5 км. - по принцип загряването става до 2 км, тоест първите два могат да се комбинират бягане-ходене, след това само бягане
не го правя с цел отслабване - а подобряване на сърдечна дейност, дишане и най-вече тонус
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Titi »

krisi написа:два пъти седмично "бягам" (във фитнес зала на пътечка, когато имам възможност и на открито) по 4.5 - 5 км. - по принцип загряването става до 2 км, тоест първите два могат да се комбинират бягане-ходене, след това само бягане
не го правя с цел отслабване - а подобряване на сърдечна дейност, дишане и най-вече тонус
еееее, най-накрая да открия любител на бягането. Много се радвам. Напоследък съм се запалила по интензивното бягане, но само на пътеката във фитнеса го правя. Като задобрея ще почна и навън.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”