Каньонинг

За да не седим само пред компютрите ;-)
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Каньонинг

Мнение от vodo-leika »

Не бях чувала за каньонинг, но определено съм заинтригувана! :potekoha:
Ако не беше и страхът ми от височини :snif: ! Изглежда невероятно като изживяване! Представям си после колко лек и ефирен се чувстваш :D !
( наистина съм "заинтригувана" - след всяко изречение съм кльофнала по една удивителна :lol: )
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Каньонинг

Мнение от Миша »

Да разкажа и моя скромен опит за каньонинг.Невероятно преживяване,но май ще си остане и единствено.Та действието се развива край Тетевен,при водопада Скока,едно приказно място,зеленина,спокойствие,обрасли с мъх камъни и дървета с причудлива форма,реката,спускаща се по планинския склон ,на места образува мини водопадчета ,на други -водни стъкла,слънчеви лъчи,промъкващи се през преплетените клонаци някъде високо високо над тебе,изобщо-идилия,липсват само елфите.
Ето малко снимки от Интернет,за съжаление моите синчето ги изтри,още му пиля на главата. :svekurva:
Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Каньонинг

Мнение от Миша »

Самият водопад е висок 30 м ,в дясно от него има друг 60 метров ,но той е непостоянен ,зимата замръзва и се използва за ледено катерене.
Спускам се аз малко в страни на водопада,остават ми някъде около 20 метра и изведнъж поглеждам надолу,при което цялата кръв ми нахлува в главата,пръстите стават кашкавалени ,а краката са така омекнали ,че спокойно могат да се вържат на фльонга.Стоя си така и не мога да помръдна.Мъжът ми и децата ме увещават ,че нямало нищо страшно,а аз вися разтреперана и отказвам да направя каквото и да било движение.Стискам мускули и зъби ,уж да го преодолея това паническо чувство,ама то излиза,че стискам само зъбите,мускулите си стоят на пихтия.Само си представях как мечето Миша ще се изтъркаля надолу(аз съм си доста пухкава)Не знам как слязох накрая,но такава зверска мускулна треска не помня да съм имала друг път.Явно ЕГН-то и килограмите си казаха думите,сега ставам само за разходки по добре утъпкани пътища. :mrgreen:
Ето снимки и на самия водопад
Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Каньонинг

Мнение от Blue sky »

Браво, ето още една уникална жена-героиня. За нас остават само въздишките по тези красиви местенца и по ентусиазма ви :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Каньонинг

Мнение от Миша »

Нали прочете що за героиня съм :lol: :lol: :lol: Между другото до този водопад се стига много лесно и наистина мястото е приказно.До него води асфалтов път ,след това по една новоизградена еко пътека,много приятно за ходене,никакво катерене,мостчета ,лъкатушеща пътечка сред гората,точно под водопада има изградена беседка ,направо разкош.Втория път бяхме с приятели с малки деца,нямаше никакъв проблем.Проблемът е идинствено,когато си тръгваш-не ти се иска да напуснеш това невероятно място.Ходихме есента и водата беше малко,но сме се зарекли пролетта да бъдем отново там.
Ето още малко снимки


Изображение

Изображение
А това е част от "зимния" водопад

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Каньонинг

Мнение от vodo-leika »

Каква красота! :shock: Като от приказките е!
Аватар
margilota
Kъсо кафе
Мнения: 99
Регистриран на: Ное 30, '09, 23:17
Обратна връзка:

Re: Каньонинг

Мнение от margilota »

Моето първо доста страшничко,защото ръбът през който трябваше да се прехвърля беше остър а скалата отдолу гладка и хлъзгава.Този момент все още ми е наприятен,но успокоително ми подейства че беше само 15 м .
http://margilota.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
margilota
Kъсо кафе
Мнения: 99
Регистриран на: Ное 30, '09, 23:17
Обратна връзка:

Re: Каньонинг

Мнение от margilota »

Тук вече е височко ,към 37м, и почти до долу е камбана.Веселото е ,че "инструктора" ни казваше да гледаме в скала,а не надолу,да не се уплашим нещо.Да обаче като преминеш малко по-надолу и въжето те завърта с гръб към скала,няма как да не гледаш :D А гледката си заслужава
Изображение
http://margilota.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”